Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadonatúj gazdi szeretnék...

Vadonatúj gazdi szeretnék lenni, örökbefogadáson gondolkodom. Milyen fajta/típusú kutyát érdemes viszonylag tapasztalatlan gazdának örökbe fogadnia?

Figyelt kérdés
A családom nagy kutyafóbiás, ráadásul majdnem mindenki allergiás rájuk. Én nem vagyok az és nagyon gondolkozom azon, hogy örökbe fogadjak egyet. Most, hogy egy ideje elköltöztem, lenne is rá lehetőség, de bizonytalan vagyok, mert nem tudom, hogyan keressek. Milyen fajta kutya tűri el, ha a gazdájának még nincs korábbi tapasztalata. Nem az a fontos, hogy kevés törődést igényeljen, mert el fogom halmozni szeretettel, csak nem szeretnék olyat befogadni, akihez nem vagyok felkészülve. 22F

2020. szept. 3. 12:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Kinézel egy menhelyet a közeledben.

Elmész nyílt napra és segítenek egy neked való kutyust választani.:)

2020. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Én hypoallergén fajtát vennék a helyedben, mert oké, hogy külön élsz, de ha vendégül fogadod a családod, vagy te mész el és tiszta kutyaszőr vagy, akkor az elég kellemetlen tud lenni.


Plusz számolni kell azzal, hogy 10-15 évre tervezel. Tudod biztosítani, hogy a családodnak és a kutyádnak ne kelljen találkoznia?


Nyilván az ilyen fajták drágák és nem lehet örökbefogadni őket akármelyik menhelyről.


Menhelyről kölyköt fogadj örökbe, tapasztalatlanul nem érdemes egy problémás kutyával kezdeni, pedig a legtöbb menhelyinek van valamilyen baja (vagy magától a menhelytől, vagy a korábbi életétől) viszont a menhelyen nem lesznek fajtatiszta kiskutyák, szinte lutri, hogy milyet kapsz, így felesleges fajtákat kinézni, ha venni nem akarsz.


Nem a kutyának kell eltűrnie, hogy a gazdája tapasztalatlan, hanem magadnak. A kutya sosem fog tűrni, mert nem tudja automatikusan, hogy te vagy a főnök.

Tehát ne úgy fogd fel, hogy gyerekként te tudod, hogy a szülőd feletted áll, akkor is ha béna a gyerekneveléshez. A kutya, ha látja, hogy béna vagy, akkor ő fog lenni a főnök és ennyi. Így is úgy is boldog lesz, csak nem biztos, hogy te is.


Általában a legtöbb kutya jó bármilyen gazdinak, a híresen makacs kutyáktól kell csak óvakodni (akita, shiba, husky stb.) ha nem vagy egy erős jellem.


Különben ha ennyire félsz, hogy nem vagy elég egy kiskutya felneveléséhez, akkor igazat adok neked, és azt javaslom, hogy egy idősebb, nyugodtabb, jobb termeszetű kutyát fogadj örökbe. Ő majd megtanít egy kicsit kutyázni téged.

A kölykök az elején nagyon virgoncok, kezelhetetlenek, kamaszkortól kezdve meg állandóan próbálgatják a határaikat, és felül akarnak kerekedni a gazdin.

2020. szept. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadás legtöbbször keverék kutyát feltételez, (nekem 3 befogadott keverékem van!) azok a kutyák legtöbbször - kölyökként - lutri, hogy mi lesz belőlük, és tud e az ember megfelelően viszonyulni hozzájuk. És persze jó eséllyel véletlenül sem hipoallergén a szőrük.

Amennyiben fajta kutyákban gondolkodsz én nem állítom, hogy ez az első kutyás, kezdő kutyás dolog létezik, legyél körültekintő, hogy mit gondolsz mit tudsz neki megadni, mennyit lenne a kutya egyedül, mekkora a mozgásigénye. Ha te pl futsz akkor ne egy turcsi orrú kutyát válassz amelyik nem fog futni veled mert a sétába is éppcsak nem hal bele, ha viszont kanapén fetrengős vagy, akkor meg jöhet a lustibb eb is.

Minden kutya igényli a nevelést-tanítást, de azt minimum, hogy egy nagytestű kutya pl ne rántsa ki a pórázt a kezedből, ha megindul valami felé. Ezek alapvető dolgok. A kistestű is lehet agresszor, de legalább meg tudod tartani, amennyiben a nevelés kudarcot vallott.

2020. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

3-as vagyok, kicsit ellentmondóra sikerült a válaszom.


Öreg, de kattoktól mentes kutyát, keress, aki lehetőleg keveset volt menhelyen.

2020. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A családi látogatástól annyira nem kell félni, se a kutyaszőrtől, mert egy kontinens választ el minket, és annyira nem vagyunk jóban. A 10-15 év pedig nem kérdés, a felelősséggel tisztában vagyok, pont ezért van egy kis félelmem attól, hogy jó gazdi tudok-e lenni.

És igen, utánaolvastam, de úgy vagyok vele, hogy az "utca" emberét is meg kell kérdezni, mert a hivatalos írásokban is találtam bőven elég ellentmondást.

2020. szept. 3. 12:50
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem biztos, hogy menhelyi kutyát lenne szerencsés elhozni a te helyzetedben. Nem is az a "baj", hogy kezdő vagy, valahol mindenki elkezdte, hanem hogy sokan a családodban félnek, vagy allergiásak a kutyára.

Ami mellett az örökbefogadás nagyon szép dolog,de sokszor lutribb, mint egy rendes fajtatiszta kutya, ahol azért mégiscsak van valami támpont(standard) hogy nagyjából mi várható. Plusz, sokszor van valami lelki sérülése ezeknek a kutyáknak, amiket ménkűnehéz kiszedni belőle, vagy nem is lehet, de mindenképp érdemes nem a hagyományos kutyasulikat megkereseni.

Nem lebeszéllek, csak óva intelek, hogy olyan menhelytől szerintem ne hozz kutyát, ahol minden szép és jó, az összes kutya egy hibátlan tünemény, netán nem is a neked megfelelő kutyát, hanem valami random másikra akarnak rábeszélni, hanem bizony, ne titkolják el a hibáikat is, amikkel nektek, akik nem vagytok kutyás család meg kell küzdenetek. Meleg szívvel tudom ajànlani az Élj már dog rehabot, jó gyakorlat az agármentés (Szent Ferenc) protokollja is.


Valamiféle kiforrott személyiséggel rendelkező kutyát keresnék, hogy nyugodtat, vagy pörgőst, az függ attól, hogy mit akarsz vele kezdeni.

2020. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha bérelt lakásban élsz, tisztázd a tulajdonossal, belegyezik-e háziállat tartásába, mert ezt nagyon kevesen fogadják el, az állat amortizál a lakáson, és nagyobb összeg ezeket rendbe hozni, mint a kaució. Kutyát azért sem szeretnek, mert ha ugat, a szomszédok balhézni fognak.
2020. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

6-os akkor ebben az esetben erre nem kell figyelmet fordítanod.


Tehát vagy veszel tenyésztőtől egy könnyen kezelhető fajtát (de mivel nem írtad, hogy tervezel-e vele sportolni, túrázni, táncolni, vagy hogy méretben nagy-kicsi-közepes, hosszu/rövid szőrűt szeretnél) így a lehetőségek tárháza végtelen. Az amartq elég jól leírja, hogy mely kutyák kezdő fajták, de fontos, hogy egy almon belül is nagyon eltérő személyiségű kutyák születnek, tehát ezzel is számolni kell.


Vagy mint írtam, egy stabil, jól nevelt kutyát örökbefogadni, akár inkább egy családtól (pl költözés miatt) mintsem egy menhelyről.

2020. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2020. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

Mielőtt bármit csinálnál, írj egy cédulát, hogy Fifi (Bodri, Frakk. Bogáncs) és pár hónapig minden nap háromszor sétáltasd meg.

Közben beszélj a családoddal. Ha allergiások a kutyaszőrre, akkor meg kell tervezni a családi programokat.

Állítólag vannak hipoallergén kutyák, de a leírások szerint ez nem tuti megoldás, vannak, akik azokra is allergiásak.

Közben járj el a menhelyre ismerkedj a kutyákkal. Ha valamelyikkel megvan a kölcsönös szimpátia, azt válaszd. A szimpátia át fog segíteni a kezdeti nehézségeken.

2020. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!