Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier king charles spániel...

Cavalier king charles spániel tapasztalatok? Mekkora a mozgásigénye?

Figyelt kérdés
Igazából bármilyen személyes tapasztalatot szívesen olvasok a fajtával kapcsolatban :)

2020. szept. 3. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Hihetetlenül beteges fajta. A jelen formájában nem kellene tenyészteni, mert ez így állatkínzás.
2020. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk a második Cavalierünk van. Nem mindegy, hogy honnan veszed. Szaporítótól, tehát internetes hírdetésről egyáltalán nem szabad. Az első cavalierünket így vettük, tapasztalatlanok voltunk még, azt sem tudtuk mi az a szaporító. Nem bántam meg, mert szerettem és jó élete volt, de veseelégtelenség miatt kellett elaltatni 4 évesen. Úgyhogy tényleg nem szabad szaporítótól venni.

Tenyésztőnél is vannak rosszabb vérvonalak. Ott is meg kell nézni, hogy melyik kennelből veszed. A második cavalierünk már tenyésztőtől van és teljesen egészséges, igaz még egy éves sincs, egyetlen szépséghibája, hogy kancsli, de ez sok fajtánál előfordulhat. Ha jó tenyésztőtől veszed, akkor nem beteges. Nem egy ilyen mopsz, vagy bulldog szintet kell elképzelni. Meg kell nézni, hogy honnan veszed, de még nem olyan rossz a helyzet, hogy ne tudj egészséges kutyát szerezni.


Fizikailag sem hátrányos testfelépítésű. Szép, arányos kutyácska, az orra rövid, de még nem annyira, hogy gondot jelentsen.


A mozgásigénye nem nagy. Napi egy séta elég neki + foglalkozás, játék otthon. Egy nagyon simulékony fajta. Természetre 10/10 es. Kiegyensúlyozott, kedves, intelligens. Kölyökként sem túl izgága. Szerintem a number 1 kistestű kutya.

2020. szept. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!