Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság, hogyan?

Linett26 kérdése:

Szobatisztaság, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első kutyás vagyok, tanácsért jöttem. 2 hete lett egy kistacskónk. Próbálom a szobatisztaságra nevelni de úgy érzem, hátrafele haladunk.

Amolyan kinti, benti kutyus.Most jó idő van, átlag egész nap kint van. Amint beengedem, bepisil-kakil.. Allatorvos tanácsára olyankor leszidom es megszagoltagom vele. Ha kint csinálja hangosan örülünk neki, megdicserjuk.. Az még normális, hogy 2 hét nálunk lét után még mindig wc-nek nézi a lakást? :)



2020. szept. 3. 21:16
 1/7 anonim válasza:
78%
Szia igen normális.Nekem is kellett minimum 1 hónap mire rá tudtam szoktatni arra,hogy szobatiszta legyen.
2020. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen normális amit csinál, 2 hét még kevés idő. Egyelőre arra van szokva, hogy bárhova lehet, akkor az neki a lakást is jelenti. Érdemes lett volna úgy kezdeni, hogy a lakásban van alapból, és kifelé van szoktatva a dolgát intézni.
2020. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
kutya nem bentre van, hanem az erdőbe, jóhogy oda szarik, mit gondoltál...
2020. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

1: mennyi idős?

2: amit az állatorvos tanácsolt, az egy idejétmúlt baromság

3: igen, teljesen normális

2020. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen jól csináljátok de amit az állatorvos mondott azt hagyd a fenébe. Egy kis szidás nem árt neki ha bentre kakil pisil de ezek a szóbeszédek, hogy megszagoltatni vele meg belenyomni a fejét... ezek baromságok tényleg. Bele fog jönni szép lassan.
2020. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Kell hozzák kb 2-3 hónap.
2020. szept. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Először is nagyon fontos, hogy amikor rajtakapod a kutyád hogy olyan helyre végzi a dolgát, amit nem szeretnél, azonnal egy határozott tiltással jelezz neki és vidd arra a helyre ahol szeretnéd hogy pisiljen/kakiljon. Ha már megtörtént a "baj", akkor egy szó nélkül takaríts össze és figyelj jobban a kutyád jelzéseire. Amennyiben a megfelelő helyen pisil érdemes klikkert/dicsérő szót használni és jutalomfalatot. Ezzel jól lehet motiválni a kutyádat, hogy megtanulja, hol a wc :). Mivel tél van, így a kutyád nehezebben jelzi, ha ki akar menni. Ennek megoldása, ha megtanítod a kutyádat, hogy hogyan jelezzen például egy csengő segítségével.
2020. dec. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!