Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy legyen a kutyusom szociál...

Hogy legyen a kutyusom szociálisabb?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 6 éves, kan skótjuhászkutyám és egyszerűen nem bírja elviselni a többi kutyát. Rájuk akar támadni, aggresszív velük, stb. Igy nem igazán tudom kutyás közösségbe vinni, viszont szeretném. Van erre valami kutyás tanfolyam vagy hasonló? Vagy mit kéne tennem?

2020. szept. 3. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Kutyaiskola szóba se jött soha?
2020. szept. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Ivartalanítás es kutyasuli.
2020. szept. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Amikor a szüleim megvették nem tudtak vele eleget foglalkozni. Én csak 8 éves voltam, mikor a kutyus hozzánk került, ugye azóta eltelt 6 év. Én kb.fél éve rendszeresen viszem sétálni, de egyszerűen nagyon agresszív a többi kutyával. Odaharap, stb. Ellenben az emberekkel nagyon jóban van.

Milyen kutyasulit ajánlotok? (Velence környékén kéne)

2020. szept. 3. 23:13
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Egyáltalán nem biztos, hogy szociálisabb lesz. De az alap, és szó szerint a legalapvetőbb neveléshez tartozik, hogy legalább agresszív, kezelhetetlen ne legyen! Arra legalább neveld már rá, hogy ignorálja a többi kutyát!

(Komolyan ha még ez sem megy, egyszerűen nem való ilyen családnak, ilyen gazdáknak kutya.)

2020. szept. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Van esetleg olyan ismerődöd, akivel óvatosan tudnátok a kutyákat sétáltatni? Csak hogy megszokja más kutya közelségét.
2020. szept. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
A skotok egyebkent is tipikusan magunkak valo kutyak, buszkek, tavolsagtartoak. Lehet nem lesz belole sosem egy ugribugri baratkozos kutya, de legalabb elviselni el fogja tudni a tobbi jelenletet. A kozos setaltatas valoban jo otlet ha van ismerosod, aki vallalja, hogy segit. Figyelemeltereles es ha kozombosen reagal a masik kutya tarsasagaban, akkor jutalom. El-el setalgattok egymas mellett es mindig jutalmazod, ha nem agressziv. Ha mar alakul, akkor egyre kozelebb tudjatok ezt csinalni, ha pedig elertek egy kiemelkedoen jo eredmenyt, akkor ossze is szagolhatnak akar. Tobbszor hallottam mar ezt a modszert es sikeres volt. Egy probat meger. A baratkozast viszont szerintem ne eroltesd ra, ha nem akarja, vannak ilyen maguknak valo kutyak. Ivartalanitani mindenkeppen kellene, utana ezerszer konnyebb lesz vele, de dolgozni vele biztosan kell utana is.
2020. szept. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2020. szept. 4. 06:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
És persze ivartalanítsátok!
2020. szept. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!