Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a kutyám más...

Miért nyalogatja a kutyám más kutyák arcát?

Figyelt kérdés

A kiskutyám imád más kutyákkal játszani, akkor a legboldogabb, ha más kutyákkal találkozunk a parkban, vagy kutyafuttatóba megyünk. (Ezeket természetesen minden nap megtesszük, hiszen imádjuk nézni is ahogy boldogan szaladgál, emellett heti 2 alkalommal kutyanapközibe is jár ahol ugye egésznap más kutyákkal játszhat.)

Mikor bemegyünk a futtatóba és meglátja a többi kutyát rögtön mindenkihez odaszalad és körbe "puszilgatja" őket, szószerint mindenkit "üdvözöl" és megnyalja az arcukat, szájukat (rövid lábú, 12 kgos keverék kutyus, tehat azt nyalja meg amit elér, de nagy kutyáknál is feláll két lábra, hogy tudjon puszit adni, vagy akár a padról csinálja). Aztán a kezdeti öröm után is ha meglátja, hogy új kutyus jön a futtatóba akkor őt is így üdvözli, és hihetetlenül örül ilyenkor, szinte elszáll ahogy rázza a farkát.

Ő az első kutyusom, most lesz 9 hónapos, és elgondolkodtam, hogy ez rendben van-e így, mármint mindenki imádja, hogy ilyen kis pusziosztó, amelyik kutya nem az pedig (általabán egy morgással) jelzi és akkor abbahagyja, de nem lehet ez valamilyen dominancia jele, vagy egy viselkedési probléma előjele?

Bocsánat, ha buta a kérdés, jövőhéten kezdjük az alaptanfolyamot, ezért gondoltam előtte rákérdezek itt, mert ha probléma lehet akkor beszélek majd róla az oktatóval.



2020. szept. 4. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, de biztos nagyon aranyos lehet.😍
2020. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem dominancia , pont az ellentéte legalábbis, amit én tanultam ...ezzel jelzi a kutyád, hogy a másik kutyának tőle nem kell tartania.
2020. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Így van, ez alárendelt viselkedés.
2020. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Megnyugtattatok. Egyébként soha nem is mutatta még semmi jelét a dominanciának, senkit nem próbált ledominálni, csak más kutyáktól nem nagyon látok ilyen viselkedést, ezért nem tudtam hova tenni.

Egyébként tényleg borzalmasan aranyos miközben csinálja, rögtön mindenki beleszeret a futtatóban. (De ugye tudjuk, hogy sokszor az a viselkedés amit mi aranyosnak gondolunk ember szemmel, az igazából nem helyes viselkedés.)

2020. szept. 4. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Alarendelt viselkedes. O biztos,h nem fog verekedest kezdemenyezni.
2020. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!