Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya fajtáját (legalább...

A kutya fajtáját (legalább hozzávetőlegesen) be lehet azonosítani az ugatásából?

Figyelt kérdés

2020. szept. 4. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Max a termetét, de elég változatos a hangjuk fajtákon belül is.
2020. szept. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Méretét max ha valami különleges ismertető jegye van Pl a basenjinek vagy egy tipikus üvöltése (ez a fajta nem ugat) vagy a szánhúzóknak a vonyítása is jellegzetes. De csak ugatásból, még méretre se lehet megbízhatóan saccolni. Nyilván egy mélyebb öblösebb hang nagyobb kutyát sejtet, de láttam már vinnyogós hangú amstaffot és németjuhászt, és meglepően mély hangú terrier (féleséget) is
2020. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem mondanám. Hozzánk egyszer a kertbe bejött egy idegen kutya és olyan hangja volt, hogy apuval alig mertünk kimenni. Végül csak kimentünk és egy tacskó keverék volt :D kb. akkora volt mint a mi tacskónk és teljesen más volt a hangjuk.
2020. szept. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Az ugatásából nem feltétlenül, de bizonyos fajták egyedi hangokat adnak ki, amikről viszont ordít, hogy milyen fajtájú.


Tessék, itt egy németjuhász válogatás példának:

https://www.youtube.com/watch?v=vjiWkbNyGUI


Csak ugatásból én a németjuhászt, border collie-t, malinois-t és a pulit ismerem fel. Mondanám a labradort is, de az hangra pont olyan, mint a golden retriever, szóval nem mindegyik fajta között van markáns különbség.

2020. szept. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Német juhásznak elég jellegzetes hangja van.
2020. szept. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Pont ezt akartam irni. Németjuhászaink vannak... Messziről megismerem a fajta hangját.
2020. szept. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
Na, akkor nem csak en szoktam ezeket megfigyelni es talalgatni az utcan :D Nemet juhaszt en is barmikor felismerem. Ugyanigy a beagle es annak keverekei, ennek a fajtanak is iszonyu jellegzetes az ugatasa, vonyitasa. A shiba inu, japan akita hangjat is felismerem, a border collie-t is, pulit is. A nagytestu juhasz/pasztorkutyakat is, de nem fajta szerint, hanem csak igy, hogy na ez tuti nagy juhasz/pasztorkutya, nekik eleg durva hangjuk van. Bichon fajtak hangjat is felismerem es a csivavaet is. Hat igen, a basenji-rol pedig szerintem barki megmondja hang alapjan, hogy az, aki ismeri a fajtat.
2020. szept. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
57%
Ha a bort korát meg lehet állapítani a ízéről, miért pont ezt ne?
2020. szept. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!