Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteg a szomszéd kutyája,...

Beteg a szomszéd kutyája, lehet gondunk belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja este hallottam, hogy a szomszédunkban a kutya nagyon erősen köhög, és rohannak az ügyeletre. Először azt hittem, hogy félrenyelt csak valamit. Társasházban lakunk, tehát a kertünk elöl hátul csak egy csibeháló választja el, így a kutyáinknak alkalma van összepuszizni, összenyalni. A mi kutyánk benti, viszonyt ki szoktunk vele menni, pisilni is ki szoktuk engedni. Tegnap megkérdeztem, hogy mi volt a kutyusokkal, és mondták, hogy kennel köhögés, ami ugye fertőző. Nem tudom mennyire elkerülhető, hogy a mi kutyánk is elkapja. Az már mellékes, hogy nem szóltak, és ha nem kérdezem meg, nem is tudtam volna meg...

Szerintetej van esély arra, hogy megússza a kutyusunk?:( Próbáljuk minél többet bent tartani, sétalni úgyis naponta többször megyünk.

Köszönöm előre is!



2020. szept. 5. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Igen, elkaphatja...
2020. szept. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fantasztikus... Alap lenne szólni a szomszédnak, főleg úgy, hogy egyébként jó a kapcsolatunk velük. Vagyis nekem eddig volt.
2020. szept. 5. 08:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz és ha még nem fertőzött akkor egy kennel köhögés elleni védőoltást mert tényleg fertoz
2020. szept. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hétfőn tudunk leghamarabb menni, remélem addig nem kapja el. Nem engedjük addig ki a kertbe.Köszönöm szépen!
2020. szept. 5. 08:41
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon remélem, hogy szájmaszkot nem tettetek rá.
2020. szept. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elkapta, szerencsére alig köhögött, étvágya is megmaradt.
2020. szept. 21. 10:32
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Akkor mehet karanténba. 14 napig nem hagyhatja el a kutyaólat és annak területét.

Természetesen PCR teszt is kell neki.

Meg ragasszátok ki a piros "csak hatósági személy teheti be a lábát" feliratot a kutyaház tetejére.

Ja és szájkosárról se felejtkezzetek m e g

2020. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
A 7.es butaságot beszél
2020. szept. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs kutyaópa, benti kutyus.. 4 nap alatt meggyogyult, egy hetig nem vittuk kutyak kozelebe.
2020. szept. 30. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!