Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttátok mostanában,hogy...

Láttátok mostanában,hogy mennyire túl szaporodtak a bull típusú kutyák? Mást ez nem aggaszt?

Figyelt kérdés

Jó, nem ez a mindennapi problémáim legnagyobbika, csak így hajnalok hajnalán átértékelve a napokban látottakat eszembe jutott hogy bármerre mentem, bármit nézegettem a neten ami kutyás témájú volt Bull típusú kutyákkal találtam szembe magam.

Főként staffordshire terrierek vagy pitbullnak mondott akármi voltak mindenhol.Valamelyik tenyésztőtől a bully is ki kerülhetett, mert az utóbbi évben úgy elterjedt az is mintha csak ingyen osztogatták volna a példányokat. Kicsik, nagyok, fajtatiszták, keverékek..

Most ez lett a divat fajta? Eddig mindenhol Yorkie, Csivava vagy Havanese volt, a csapból is ők folytak. Kevésbé aggasztó volt talán, mert ha sétáltatás közben meg akarna minket támadni valami (már pedig ha elmegyünk egy kutya mellett másoké többnyire vérre megy..) akkor egy bokányi terror fogad nem pedig egy huszonkilós cápapofa.


Félre értés ne essék imádom ezeket a fajtákat, csak az zavar, hogy olyanok kezében van akikhez nagyon nem való (tisztelet a kivételnek).

Idős néni, kis gyerek, C kategóriás füstifecske, tűsarkús lányka..

Nem mintha csak izompacsirták és veteránok tarthatnák, de valahogy mintha nem egy törékeny testnek és egy nem rá figyelő elmének tervezték volna őket főleg olyan nevelési csomaggal mint amit azoktól a gazdáktól kapnak.

Felükön szöges vagy láncnyakörv és póráz, másik felén olyan ami meg se fogná ha megindulna akár csak egy hariért a postás vádlijából (már pedig mehetnékjük van, a következetesség teljes hiányát élvező nevelésnek köszönhetően).


Nem zavarja még őket se, hogy rángatja végig őket az utcán, mert akkora ereje van és annyira neveletlen, hogy sétálni is kín (lehet) vele?

Vagy nem zavarja őket, hogy nem tudnak senki mellett nyugodt lelki ismerettel elmenni mert bármikor ugorhat a kutyájuk? Annyira sajnálom, hogy pont ilyen fajták lettek most túl szaporítva, nagyon nem helyes ha egy fegyvernek is tökéletes kutyával rohangálhat fű-fa. Már csak azért sem, mert az ilyenek miatt sok rossz híre van ezeknek a fajtáknak.

Plusz kellemetlen helyzetbe hozzák az ilyen fajtákat normálisan tartókat is, mert rájuk is rossz szemmel néznek ha egy ilyen kutyával jelennek meg.


Nem életbe vágó kérdés, csak érdekel, hogy más mit gondol, mást zavar-e ez vagy csak nekem böki a csőröm, ha épp ez a téma jön fel.



#kutya #gazdi #Városi kellemetlenségek
2020. szept. 8. 01:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
A szöges nyakörv nem feltétlen dísz, lehet hogy más kutyáktól akarják védeni. Egyébként szerintem a kutya viselkedése mindent elmond. Ha látszik, hogy jólnevelt nincs ok aggódni.
2020. szept. 8. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
De, aggasztó. A mi kutyánkat meg is támadta egy ilyen, a drogos hülyegyerek gazdi nem tudta kontrollálni, ráadásul párom (nő) sétáltatta a kisebb termetű kutyánkat, és egyből előzmény nélkül nyakra harapva rárontott a másik, kitépve a pórázt a másik gazda kezéből.... A szétszakadó nyakörv+kutyabiléta mentette meg a kutyánkat... És sajnos egyre több ilyen van, megyeszékhelyen, fényes nappal :( Azóta késsel/gázsprayyel járok, és a gyereket elkaptam később, megfizettettem a nyakörvet amit széttépett a kutyája, meg eligazitottam, szerencséjére addigra lehiggadtam meg őhozzá is eljutott, hogy kerestetem nyomoztatom ki is ő...
2020. szept. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Kopasz fej, fogatlan száj, tréninggatya tréning felsővel, Kunnyadt fostalicska verda, amiből ordít az a csöves tetovált majom, aki 12-13 éves gyerekeknek reppel, iszonyat agresszió és kisebbségi komplexus. Az eléd táruló képet megkoronázza egy szétszaporított, mentálisan és fizikálisan beteg bull féle-fajta jószág és kész is a következő kutyatámadásos hír a tv-be.

Az ilyen kutyákkal többnyire nem törődnek megfelelően. Nincsenek lemozgatva, lefárasztva sem fizikailag, sem szellemileg. Csak tartva vannak, nem nevelve. Ezek a kutyák csőre töltött fegyverek, amiket engedély nélkül, többnyire a tartásukra tökéletesen alkalmatlan sutyerákok tartanak, akik a kis pöcsük és egyéb kisebbségik kimplexusaik elnyomásaik végett tartanak ilyen állatokat. Szerencsétlen kutyának meg szenvedés minden nap.


Sajnos nekem volt ilyen nyomorult a családomban. Ne tudjátok meg, hogy milyen harc és küzdelem volt elvenni tőle a kutyát és mi pénz volt a fajtamentőknek odaadni, de nem bánom. Óriási munkát végeznek ezek az egyesületek. Egy ilyen kutya megfelelően tartva napi több órás aktív gondoskodást igényel.


Természetesen nem általánosítok, de a nagy többségnek fingja sincs az ilyen kutyák tartásáról.

2020. szept. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem védeni szeretném ezeket a szerencsecsomagokat, de mindig volt és lesz(nek) olyan fajta/fajtàk, amit/amiket azért tartanak, mert "menő".

Egy időben a német juhász volt ilyen. Engem vagy a közeli csalàdtagom kis idő alatt 3x támadott meg juci. :)


Most nem csak a bullok felkapottak, hanem a KÀJok és a kauk is. Borzasztó, hogy 0 szakértelemmel és ugyanennyi felelősséggel boldog-boldogtalan vehet ilyen kaliberű kutyát.

Talán az egyetlen megoldás, hogy spray van nálad, és mindig készen állsz arra, hogy a következő sarkon vár egy kutya póráz nélkül.. Nálunk legalábbis van egy kau-bull páros, ami elég sűrűn van kint, a gazdi annyival védekezett mikor többen szóltunk, hogy a kutya az apjàé volt, nem tud velük mit csinálni stb., stb. Ja, és lehetőleg nem egyedül sétálunk itt.


Vicces amúgy. Sokat járunk kutyával is kirándulni. Csak hogy egy példàt említsek: Tata. Abszolút kutyabaràt város, a gazdi-ebzet szabadon fürödhet, ritka ahol nem látnak szívesen kutyával. De! Ide kellenek a gazdik is, ugyebár... Gondolok itt a kutyapiszok felszedésére, nevelt kutyákkal vannak etc.

2020. szept. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
8-as, tudod, egy veszélyes, nem megfelelően nevelt, pláne póráz nélkül sétáló kutya igenis ok az aggodalomra. Húgom kutyusát pár hete, mikor itt volt majdnem megtámadta valami nagy fenevad. Pedig az pórázon volt, és a gazdája alig tudta visszatartani. Ráugatott a kisebbre - húgomé egy tacsi és csivava keverék, szóval nem egy nagy méret -, morgott, vicsorgott, támadt, pedig a húgomé semmit nem csinált. Még jó, hogy nem történt semmi. Ha ez a kutya el lett volna engedve, szerintem nem ússzuk meg harapásnyomok, vagy akár rosszabb nélkül. Igenis, az emberek okkal tartanak az ilyen kutyáktól, mert a többséget tényleg csak hagyják nőni, mint a gazt. És minél nagyobb egy kutya, annál nagyobbat is harap és annál veszélyesebb tud lenni.
2020. szept. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Ez van, ma mindenki gengszter, mert látott 2 rap számot, aztán ahhoz ez dukál :D Engem nem a kutyák izgatnak, hanem az a proli szint alatti szellemi színvonal, ami ennek a jelenségnek az okozója
2020. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Eddig is ugyan ennyi felelőtlen állattartó volt, maximum annyi változott az utóbbi időben, hogy valóban divat lett bull jellegű kutyát tartani ( ami valóban feltűnően nagyobb egy csivavanal). Nyilván az ember előbb félni kezd egy ilyen kutyától, mint egy csivavától, ezért tűnhet fel hamarabb, hogy rengeteg az ilyen jellegű kutya. Bár én annyit hozzá tennék, hogy nem csak a bull jellegű kutya divatos napjainkban . Konkrétan legalább ugyan annyi ( ha nem több )francia bulldog rohangál minden felé. Sajnos mikor egy kutya fajta divat lesz , annak ez az átka. Boldog, boldogtalan,minden félhülye ilyen kutyát tart (az is, akire egy cserepes növényt nem lehet rábízni). Ahogy az előttem szólok írják, volt ez már német juhasszal, csivavával,angol buldoggal, golden retriverrel...stb. és lesz még más fajtával is. Sajnos magyarország egyelőre nagyon messze van attól, hogy akár csak egy kicsit is felelősségteljes állattartó országnak lehessen nevezni, ebből kifolyólag első sorban az állatok, másod sorban pedig embertársaink látják kárát a hülyeségnek.
2020. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Jó, hát mind tudjuk, hogy faroknövelőnek tartják ezeket a kutyákat.

Egyébként ismerek olyan műkörmös csajszikát, akinek staffije van és nagyon sokat foglalkozik vele, versenyeznek is, abszolút jól nevelt kutya. Szóval nem kell feltétlenül általánosítani.

"Eddig mindenhol Yorkie, Csivava vagy Havanese volt, a csapból is ők folytak."

Hidd el, bőven vannak most is ilyen kutyák.

2020. szept. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem általánosítottam, az eddig problémásnak látottakat soroltam fel és oda is írtam, hogy tisztelet a kivételnek.

Mivel mindig van.

Te vettél elő ellenpéldát mikor le is írtam, hogy tudom hogy vannak akik ezek közül is jól tartják,DE a többség nem és ezek kezében veszélyes, mert ők azok akik se fékezni se megakadályozni nem tudják a balesetet, ha azok a kutyák elszabadulnak.


Ahogy a fenti mások általi példa eset is írja nem egyszer látni ilyen kutyát kicsivel a szájában,többnyire csúnya sérülés a vége. Alapvetően minden fajta túl szaporulata rossz, de ezeké főleg.

Nyílván nem sokat tudunk tenni ez ügyben, csak olyan.. Bosszantó.Így is van amire mindig oda kell figyelni főleg kevésbé forgalmas helyen most még az ilyen nagy neveletlen mostrumok miatt is lehet aggódni egy hajnali sétán..

2020. szept. 8. 10:55
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Divatfajta. Kb mint anno mikor még a menhelyek is németjuhász vagy tacskó keverékekkel voltak tele.
2020. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!