Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann gazdik, lenne pár...

Dobermann gazdik, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy nem én szeretnék dobermannt hanem unokatestvérem (lány).

A kérdéseim:

1.Milyen oltásokat kell megkapnia az 1.évben?

2.Ki hány órát mozog és mit a nagymozgásigényű kutyájával?

3.Milyen táppal etettek vagy ajánlotok ami nincs arany árban 1000Ft/ kg.?

4.Ivartalanítás kinek mennyibe került a nagytestű lány kutyájának?

5.Tenyésztőtől ki mennyiért vette vagy kb. Mennyibe kerül?


2020. szept. 8. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

1. Oltások

Kombinált és veszettség oltásokat kell megkapnia, esetleg még egy parvo ellenit, de van rá esély, hogy azt megkapja mielőtt elhozzátok.

2. Mozgás

Változó, minden nap van három nagyobb séta (minimum fél órás, az esti minimum egy órás) + heti háromszor obedience. Szerintem valamilyen sport mindenképpen kell, mert a séta önmagában nem fárasztja le. Plusz fontos, hogy szellemileg is le legyen fárasztva.

3. Táp

Én az Eukanubát ajánlom, szerintem ezen az áron a legjobb.

4. Ivartalanítás

Erre sajnos már nem emlékszem

5. Ár

150-200 ezer körül érdemes gondolkodni.

2020. szept. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

1.Ugyan azokat mint bármelyik másik kutyának ez nem fajta függő.

Parvo elleni és kombi az első hetekben, majd veszettség elleni.

Ezen felül javasolt 1-2 havonta féreghajtózni és szívféreg tablettázni.


2.Egy nap 3 sétánk van. A reggeli vagy hajnali fél órás, mert kávé nélkül hulla vagyok.

A déli nagyjából 2 órás ez vegyes hangulattól is függ, olyasmit csinálok amihez nekem is kedvem van és ő is élvezi.Kutya futtatózunk, labdát dobálok neki, kötelet húzunk, futunk, trükköket csináltatok vele.6-ig még van egy vagy fél órás sétánk aztán elmegyek dolgozni éjjel 2-ig.

Hétvégente agility pályára megyünk.


3.Nem tudok ilyet mondani, mert egy mozgó aktív kutyát nem etetnék azokkal a tápokkal amik ebben a kategóriában vannak, túl kevés a kalória és a hús tartalom. Egy aktívan tartott kutyának kell a nagyon minimumos 50-70% hús-és minél magasabb fehérje tartalom.

Wolf of wildernesst kap.


4.kanom van, de ugyan annyiba kerül ez is mint bármelyik másik kutyának, ez inkább állatorvos függő.Helyibe kérdezd meg mennyi. 15.000-30.000 között számolj.


5.Én euróban vettem, hiába magyar(ként regisztrált) Kennel. 1.400 euró volt.

Forintban szerintem 400.000 körül van, passz, sose váltottam át,azóta se fizetek ezzel az eszközzel.

2020. szept. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!