Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kéne alkalmaznom a spot...

Mikor kéne alkalmaznom a spot on-t?

Figyelt kérdés

A kutyám egy hét múlva lesz 4 hónapos. Megkapta az oltásait, most fél évig nem kell orvoshoz mennünk, viszont amiről elfelejtettem kikérdezni az a kullancsirtás.

Rendeltem neki spot on-t, de nem tudom mikor kell/lehet alkalmazni. Egyrészt a korából kifolyólag is érdekelne hogy nem-e túl pici hozzá, másrészt ősz révén. Ilyenkor szoktátok a kutyáitokat kullancsirtózni vagy inkább tavasszal szokás?


2020. szept. 9. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Folyamatosan kell bolha-kullancs irtót használni, nem csak nyári szezonban.

4 hónaposan már elég nagy, nyugodtan ráteheted a spot-on-t.

Egyébként melyik fajtát rendelted?

2020. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Frontline Combo-t.

2020. szept. 9. 14:15
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Igaz, hogy nekem macskáim vannak, de egész évben vannak kezelve bolha és kullancsirtóval. Egyébként a Frontline-ra kérdezz rá a dokinál, az enyém azt mondta, hogy rákot okoz. Azt nem tudom, hogy van-e különbség a macskás Frontline és a kutyás Frontline között, de jobb biztosra menni.
2020. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi neked is! Utánajártam, megdöbbentő dolgokat olvasni róla valóban :(

Milyen márkát érdemes beszerezni? Az Advantix jó?

A legjobbakat a Forestoról hallani, de a nyakörvtől valamiért ódzkodom, az meg sajnos nincs spot on-ban.

2020. szept. 9. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Spot on-ból a vectra 3D az egyik legjobb (ez szúnyogok ellen is jó). Bolha, kullancs ellen viszont én tablettát (bravecto) adok mert én eddig azt tapasztaltam hogy, az a leghatásosabb.
2020. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, de utánajárok, köszi!
2020. szept. 9. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

Az Advantix és a Vectra ugyanolyan hatóanyagú. Mindkettő termék nagyon jó.

A Foresto-t (mint minden nyakörvet) viszont kicsi kutyára nem ajanlják, csak olyan 7-8 hónapos kortól.

2020. szept. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7. Az advantixban 2 hatóanyag van, míg a vectra 3D-ben 3, ahogy a neve is mutatja, szóval nem egészen ugyanaz a két készítmény, illetve a vectra erősebb, hatékonyabb.
2020. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!