Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek a 15 éves gyereketekn...

Vennétek a 15 éves gyereketeknek kutyát?

Figyelt kérdés

Már fél éve minden szabad idejében a kutyákról olvas, kutat róluk a neten, kutyatanítós sorozatokat néz, stb. Én magam nem sokat tudok a kutyákról , így kétlem, hogy segíteni tudnák. Keresett neki tápot is a megfelelő árkategóriában (Real Nature Wilderness a neve) és csinált egy időbeosztást, hogy mikor foglalkozik vele. Még az oltások idejét is tudja.

Szerintetek tudná megfelelően gondozni egyedül? Segítenék neki, amennyit tudok csak nem igazán értek hozzá. A kedvenc fajtája a Rottweiler, de azt mondta bármilyen kutyának örülne. Talált fajtamentést is. Egy ilyen kutya nem jelentene túl nagy kihívást? Illetve nem kellene inkább tenyésztőtől választanunk?


2020. szept. 9. 19:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
Ha elmegy majd 3-4 év múlva egyetemre, és koleszban fog lakni, tudsz foglalkozni a kutyával?
2020. szept. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nem tervez koleszba menni, az egyetem közelében tervezünk neki lakást venni. Természetesen addigra változhat a terv. Én a tőlem telhető legjobban fogom gondozni a kutyát, ha arra kerül a sor.
2020. szept. 9. 19:42
 3/40 anonim ***** válasza:
60%
Ha en is szeretnek kutyat, akkor vennek. Egyebkent meg a 15 evesnek nem, mert lehet, most azt mondja ő nem tanul tovabb, otthon marad meg 10 evig, stb stb,de ha esetleg ez valtozik, akkor a kutya rad fog maradni. Koleszban nem tarthat kutyat, alberlet pedig necces, vagy van kutyaval vagy nincs, foleg a nagytestueket nem szeretik.
2020. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
78%

Én egy évvel vagyok idősebb mint a te gyereked.

Én megkaptam a kutyust (mondjuk az egész család szeretett volna egy új családtagot).

Nem vagyunk már kisgyerekek! Ennyi idősen igenis tudunk már rendesen figyelni egy másik életre.

Mindennap elviszem sétálni adok neki enni és még játszani is van időm vele pedig leckét is írnom kell stb.

Az állatorvoshoz is mindig én vittem el. Megvan a chipje és az összes oltása is.

Azt hinné az ember hogy csak néhány hétig marad meg a nagy öröm de ez nem igaz! Lassan fél éve boldogít minket és én ugyan akkor örömmel megyek ki hozzá mindennap sőt!

Azok alapján amiket elmondtál a te gyereked is ilyen lehet.

2020. szept. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
39%
Gyerekeknek nem szabad adni kutyát,addig amíg veled él egy házban. Mert hiába veszel gyereknek kutyát, te leszel felelős és neked kell gondoskodni,arra hogy gyerek megfelelően törődik kutyával,mert ha nem akkor azonnal át kell venned gyerektől a törődést kutyával
2020. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim válasza:
48%
Persze!
2020. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
79%
Igen, azok alapján amit leírták nagyon jó gazdája lenne, és neked nem is kéne vele sokat foglalkozni, max játszani, ilyesmik, de ahoz úgyse kell nagy tudomány
2020. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
49%
Ideiglenes kutyabefogado legyen. Ha keres uj gazdit,nem kell megtartani. Viszont a tenyesztos kutyanak nincsenek berogzult hulyesegei. A menhelyesnel altalaban oktatot kell hivni,h lenevelje a hulyesegrol.
2020. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
35%
Én is azt mondanám, hogy először jelentkezzetek egy állatmentő egyesülethez ideiglenes befogadónak mondjuk 2-3 hónapra. Ez idő alatt meglátjátok, hogy mennyire tud/akar a gyerek a kutyával foglalkozni. Ha ezt a sikeresen meglépitek, akkor el lehet gondolkodni, hogy milyen fajtát válasszatok. Első kutyának rottweilert semmiképpen nem ajánlanék. (Ha félre megy a nevelése fizikálisan is nehéz lesz visszafogni.) Mindenkiképpen őrzővédő kutyát akartok venni, akkor esetleg egy boxeren, pitbullon, vagy amstaffon gondolkodnék (Itt azért tisztázni kéne, hogy kinti, vagy benti tartásra lesz a kutya). DE ha agresszivitásra hajlamos fajtát vesztek, akkor azt CSAK és kizárólag törzskönyvvel (a törzskönyv nélküliek között sok az ideggyenge állat), ne higgy azoknak, akik azt állítják, hogy 30 ezerrel olcsóbban adja tk nélkül, de a szülőknek megvannak a papírjai (A törzskönyv ára 7000 forint).
2020. szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 TomT válasza:
86%

Minden további nélkül.

Az én fiam is 14 éves volt amikor kikönyörögte a kutyát.Azota is rendszeresen ellátja és foglalkozik vele. Már egyetemista. De te is úgy megfogod szeretni hogy simán ellátod és foglalkozol vele ha kell.

2020. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!