Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlságosan kötődik a kutyám?

Túlságosan kötődik a kutyám?

Figyelt kérdés

Lehet olyan hogy túlságosan is kötődik a kutya hozzám? Adott egy mentett kölyök kutya, aki 3 hetes korától nálam van (a terhes anyját felakasztották, sajnos sem az anya, sem a testvérei nem élték túl, szoptatós kutyát pedig csak eddig sikerült neki találni). Szoba tiszta a kutya, napi négyszer megyek ki vele, ebből egy legalább 2 órás séta. Ahova tudom viszem magammal, de (! És itt kezdődik a gond), megint elkezdtem dolgozni, azóta bepiszkít a lakásba, attól függetlenül hogy a munkán engedi hogy pontosan ugyanakkor haza jöjjek minden nap, tehát az ő rutinja nem változott! Mégse tartja. Pedig ha szabadnapos vagyok akkor nincs baleset, csak ha nem vagyok itthon.

Valakinek ötlet hogy ez mi miatt lehet? 5 hónapos lány kutya.


2020. szept. 11. 23:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is mentett kölyköm van. Gondolom eddig folyamatosan vele voltál, amíg nem dolgoztál. Megszokta és erről nagyon nehéz leszoktatni. Nekem ezért mondta az ebrendész mikor kihoztam, hogy most a kennelben megszokta az egyedüllétet, ne rontsam el, ne legyek egész nap vele mert akkor sehová nem tudok majd elmenni nélküle, mert ha itthon hagyom, ugatni fog, becsinálni, és rombolni.
2020. szept. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Töpörtyű kora óta sülve-főve együtt vagytok. Persze, hogy fura neki.

Kennelt javaslom azért, hogy amíg te nem vagy otthon, ott biztonságban érezhesse magát.

2020. szept. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amikor itthonról dolgoztam se voltam velem folyamatosan, másik szobában dolgoztam, ahova soha nem jöhetett be, ugyanígy tabu a nappali, hálószoba és a fürdőszoba. Neki gyakorlatilag saját szobája van, eddig is ott volt napközben, ez nem változott. Csak annyi hogy most nem a szobában dolgozom hanem kint.
2020. szept. 12. 00:19
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Oké, de az tökmás, hogy otthon vagy, de másik szobában, vagy egyáltalán otthon se vagy
2020. szept. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Valoszinu amikor otthon voltal vele surubben mentetek setalni … elkepzelheto, hogy ehhez az idobeosztashoz szokott es talan ezert nem tudja tartani magat amig hazaérsz.


Legtobb kutyaiskolaban mukodtetnek kutyanapkozit is. Sokan leadjak munka elott a kutyusukat akik egesz nap jatszhatnak mas kutyákkal, jol erzik magukat es amikor a gazdi erte megy … egy boldog kutyust udvozolhet ujra.


Szerintem ez egy tok jo megoldas: kutyanapkozi.

2020. szept. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem szeparációs szorongás. Pontosan azért, mert eddig mindig ott voltál. Hiába másik szobába, ott voltál.

Ez egy félelem benne, hogy kiszakad a "falkából", egyedül hagyod. Ha most nem kezeled, idővel egyre rosszabb lesz. (Sokszor társul hozzá rongálás, rágás, bútorok szétszedése, stb.)

Ha biztosra szeretnéd tudni, hogy csak visszatartási gondok vagy szep.szorongás, tegyél ki kamerát, és hagyd ott pár órárá. Ha elfekszik, nyugodt, majd felkel dolgát végezni, tartási gondok; ha fel-le járkál, ugat, kényszeres pótcselekvést végez (farokkergetés, lábrágás, ajtókaparás) akkor szep.szorongás.

A megoldások ennek függvénye. Ha tutira tudod melyik, abban is szivesen segítek.

2020. szept. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A napi rendje semmit nem változott, megyünk reggel 6-kor kb fél órára, 2-kor megint fél óra, 7-től olyan fél 9/9-ig kint vagyunk és 11-kor még egy gyors eü séta. Eddig ez szuperül működött.

Kutya napközi nálunk nincs, sajnos pedig az lenne a legjobb neki is.

Rombolni nem rombol kimondottan, bár a falat rágja de azt inkább a fogváltásnak tudom be, viszont lop. Mindet és bármit amit elér, de csak amikor nem vagyok itthon.

2020. szept. 12. 10:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A napirend teljesen mindegy. Az a lényeg, hogy fizikálisan egyedül hagyod. A falrágás is jel, és az is hogy lop. Ha fogváltás miatt rágna, akkor is rágná, ha ott vagy. A lopkodás pedig tipik kényszer, igyekszik keresni valamit, amire "vigyáznia" kell, amíg hazatérsz. Pótlék. (Gondolom nagyszámban a te szagoddal ellátott dolgok: cipő, párna, pulcsi, stb.)

Ez nehéz eset és nehéz munka lesz. Sokan nem foglalkoznak vele, ketrecbe zárják, de ez a problémát nem oldja meg. Ettől még a kutya stresszel, ami idővel kihat az egészségére. Megoldható egy jó kutyasuli a környéketeken? Vagy tréner, aki házhoz megy?

2020. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Konyhai cuccokat lop csak :D kanál, tányér, edény és fakanál ami folyamatosan eltűnik... nyilván elpakolok mindent mielőtt megyek valahová, de ez csak felületi kezelés... az egyetlen suli és tréner aki van a környéken pedig inkompetensebb, mint én vagyok. Vele már beszéltem, de szerinte a büntetés és a szobakenel a megoldás, amit semmiképp sem szeretnék használni.
2020. szept. 12. 12:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Valóban nem ért hozzá. Szepszorongásra a büntetés csak tetézi a bajt. A kennel pedig csak tüneti kezelés, nem problémamegoldás.

Na, megpróbálok segíteni, DE én magam nem vagyok kutyatréner, viszont évek óta versenykutyás vagyok.

A szorongás azért jön létre, mert a kutya azt gondolja, ő a falkavezér, és elvesztett téged. Ezért nem köti össze azzal, hogy majd úgyis hazajössz, mert az ő fejében téged elraboltak/megtámadtak. Szóval első körben a hierarchiát kell rendbetenni.

Ez változó hosszúságú folyamat. Például: A, étkezésnél te leülsz enni, a kutya végignézi, kutyerálni fog, de nem adsz neki. Amikor végeztél még kivársz, elmosogatsz, 5-10 perc, aztán adod oda a kutyának a kajáját, és magára hagyod. Kap 15 percet egyedül enni, aztán visszamész, és elteszed a tálját olyan helyre, ahol nem éri el, nem látja. (Ha van benne maradék, ne érdekeljen) Ez a folyamat a kutya fejében így fog lejátszódni: a vezér eszik, mindig neki van elsőbbsége. Ő utána kaphatom meg a maradékot. Néha már itt adódik, hogy ő biza' utánad nem eszik, akkor durván feléd rangsorolja magát. Egyszerűen nem eszik, majd másnap újra csinálod. Előbb-utóbb éhesebb lesz, mint amilyen büszke. B, Érkezés és távozásnál NEM simizem, nyunyizom, gügyögök. Egyszerűen csak becsukom az ajtót, érkezésnél belépek, lepakolok, sétálgatok kicsit, válaszolok az üzeneteimre és utána hívom oda a kutyát. Amíg felugrál, nyüszög, nem figyelek rá, nem szólok hozzá, rá se nézek. Amikor megnyugszik, elvonul, nincs lábalatt, odahívom. Nem én megyek oda hozzá, ő jön hozzám ha hívom. (Sok kutya itt bedurcázik, és azért se megy oda. Na az a hatalmi harc.) Ha nem jön oda, nem könyörgök neki. X idő múlva magától odajön, na akkor meg te nézed levegőnek. Hatalmi párharc. Kutya fejében: Itt a vezér, ellenőriz mindent, ha minden rendben, majd foglalkozik velem. C, játék. Nincs olyan, hogy a szájába veszi a labdát, odaviszi és te dobálod. Te fogod meg a labdát, ha van kedved. És még azelőtt abbahagyod, hogy a kutya megunná/elfárad. D, Ágybanalvás nem, amíg nem rendeződtök. Utána is csak úgy, hogy te hívod fel az ágyra, magától soha nem ugorhat fel.

Apróságok, de fontosak. Ezek az alapok, utána még bőven vannak szintek. Ha mélyen akarod csinálni, szakkönyvek (google?)

Nos, ha már maga felé pozícionál téged, a szorongás csökken, jobb esetben el is tünik, mert az eltűnt/megtámadták helyét átveszi a vadászni ment, a vezér amúgyis azt csinál, mit akar. Könnyítheted a szeparáció elviselését aktív játékokkal, (Kong) vagy kutyaszitterrel.

Remélem valamennyit segítettem, bár bazi hosszú lett. :)

2020. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!