Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki benyúl egy ház...

Ha valaki benyúl egy ház kerítése rácsán (úgy hogy pl. jelezve van táblával, hogy van kutya és harap) és a benyújtott kezét megharapja/leharapja a házat őrző kutya jogilag kié a felelősség?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkoztunk tegnap, neten ilyen specifikus esetről nincs infó sajnos.
2020. szept. 13. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Az övé. Ezért érdemes kitenni a "harapós kutya" táblát.
2020. szept. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kivan rakva egy tábla hogy a kutya harap és ő ez mellett is nyúlkál hiába jelent fel titeket mivel saját felelősségre nyúlt be.
2020. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

[link]


[link]


A fentieket elolvasva arra jutottam ha pl. egy gyermek nyúl be a kerítésen és őt harapja meg a kutya akkor egyértelműen az eb tulajdonosát terheli a felelősség.

Ha felnőtt teszi mindezt akkor is kivizsgálják minden szemszögből de itt már annak is lehet a felelőssége aki benyújtotta a a kezét a kerítésen keresztül.

2020. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ hogy amúgy van e lehetősége a kutyának kiharapni a kerítésen. Mert ha van, akkor a kutya tulaja viszi el a balhét (egyébként szerintem jogosan)


Ha a kutya amúgy nem tudna kiharapni a kerítésen kívülre, tábla is van de ennek ellenére is benyúl az az ő baja. Ebben az esetben maximum bekérik az oltási könyvet

2020. szept. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha benyul a keritesen, birtokhaboritast kovet el. Teljesen mindegy, hogy kivan-e irva vagy sem, hogy harapos a kutya.


Ugyan ez a helyzet a jogos önvédelemmel … ha megtamadnak, akkor a vedekezo siman feltetelezheti, hogy az eletere tortel es ennek tudataban nyugodtan megvedheted magad.

2020. szept. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig van tábla és a kutya nem tud sérülést okozni a járókelőkben (nem fér ki az orra/feje annyira hogy ne lehessen tőle biztonságosan elhaladni) azé a felelősség aki benyúl.


Általában legfeljebb gyerek nyúl be,a legtöbb felnőtt nem haraptatná le a kezét feleslegesen.

2020. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk 2 éve beugrott egy cigány a kertbe. Van tábla, csak leszarta. Azt hitte Fifike lesz. Hát nem. A kutyánk eleve ŐVs, szépen ráfogott a kezére, leteperte, és megvárta amíg észrevettem. Kihívtam a rendőröket, elvitték a cigányt, a kutyát meg is jutalmaztam.

És tudjátok mi lett? :)

A cigány beperelt, mert maradandó károsodása lett, és megnyerte. Szép összeget kapott kártérítésnek, még azt is követelték, hogy a kutyát altassuk el. (Ezt állatorvossal okosba megoldottuk.) Saját terület volt, lekerítve, épp kerítéssel, a saját kutyánk megvédte a területet. Mégis mi fizettünk rá.

Nade, tanulunk az esetből, a következőt megetetem a disznókkal. :)

2020. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Epp, két p-vel. :( bocsi, autokorrekt.
2020. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

7! Nálunk hasonló szitu volt, beugrott lomtalanításnál a paraszt a kertbe, mert azt hitte, hogy neki van kirakva a cucc a kocsibejáróba. Nálunk sem Fifike lakik, így csak az ordibálásra mentem ki. A baromnak a lába is vérzett meg a keze is, az enyém elengedte ugyan, de sarokba szorította és nem engedte kimenni. Én is hívtam a rendőröket, de én feljelentést is tettem.


Nálunk nem volt semmilyen probléma (legalábbis nekünk). Nyilván lezárták a nyomozást és nem lett belőle a gyökérnek sem baja, leszámítva a harapásokat plusz hogy még egyszer "véletlenül el is esett" amíg kiértek a rendőrök.


Ugyanúgy kint van nálunk is a "harapós kutya" tábla.

2020. szept. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a cigányoknak és a parasztoknak nagyobb tábla kell.
2020. szept. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!