Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fila vagy Briard? Melyiket...

Fila vagy Briard? Melyiket vegyek? Mindkettő nagyon szimpatikus őrizni és családi kutyának de udvaron tartva.

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a Fila ne.
2010. aug. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Filánál belekalkuláltad a dologba a természetét is? Azt, hogy abszolút dipólusú? Mert a Filát én meggondolnám a helyedben. Nagyon komoly kölyökkori szocializáció kell ahhoz, hogy felnőtt korában egy látszólagos közömbösséget az idegenekkel szemben elérj nála.. És nála mindenki idegen lesz rajtatok kívül.
2010. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó pár évvel ezelőtt, még a 2004-es A kutyás fajtabemutató cikk előtt írt (szintén a régi A kutyában) egy cikket a Filáról Gaál Péter, a már nem létező Glatisant Fila Brasileiro és Pireneusi hegyikutya tenyésztő. Akkor figyeltem fel a fajtára és azóta is minden kiállításon, ahol látok egyet, megnézem magamnak, mint egy -valószínűleg- soha meg nem valósuló álmot. Mert ennek a fajtának nálunk sajnos nem valószínű, hogy megfelelő körülményeket tudnék biztosítani. És itt nem elsősorban a testi szükségleteire gondolok, hanem a temperamentumára. Bár azt a cikket nem tudom előkeresni, a Gaál Péter egy másik, hegyikutyával kapcsolatos írásából, melyben említi a Filát is, idéznék:


"Elég sokáig tenyésztettem fila brasileirót. Nagyon szerettem, szeretem most is. De: filát kiválasztani, felnevelni, életben tartani művészet. Filával - korrekt wesenű, természetű filával - a társasági élet, jószomszédi kapcsolatok, vendégfogadás, szabadon futtatás amerikai álom marad. És ez a rendkívül karakteres, de az ember nélkül maximum másfél percig életben maradni képes állat (vágod, kedves Olvasó, ahogy Fekete Pákó mondaná, sarkítok, de a lényeg csak kivehető) azt a másfél percet bizony zömmel azoknak a belekevert kutyáknak köszönheti, amelyekről e cikk szól, például a pireneusi hegyikutyának (pireneusi masztiffnak, de az, mint említettük, a pireneusi hegyikutyamás elvek alapján továbbtenyésztett változata). "

2010. aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, mivel Briard kutyusaink vannak, én elfogult véleményt tudok csak írni:) Viszont annak aki Briard kutyusban gondolkodik, felajánlom, hogy kennelünkben megismerkedhet a fajtával!!! Vigyázat ebből könnyen "szerelem" lesz!! Keressetek a neten Mátragyöngye-kennel
2014. jún. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!