Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Az állatorvos rosszul...

SOS! Az állatorvos rosszul szedte ki a kullancsot a kölyök kutyámból! Rögtön 3 injekciót kapott utána babéziára. Most hány napig hat az injekció? Meddig fedi el a tüneteket, amik remélem nem is akarnak előjönni!? Vagy jobb, hogy azonnal megkapta?

Figyelt kérdés

Úgy szedte ki, hogy előtte agyonra összelapította a dagadt kullancsot! Közben arról beszélt ha ez kullancs lenne már rég kijött volna, ez lehet, hogy csak szemölcs... Nem tudom leírni, hogy mennyire mérges vagyok és mennyire aggódom a kutyámért!

Most tényleg jobb, hogy rögtön kapott babézia injekciót, vagy ezt is elrontotta, mert a kullancs mérge 3 nap múlva hat, ez az injekció meg 2 napig hatásos?

Én nem is tudom mit fogok csinálni ha bármi baja lesz a kiskutyámnak...

Az igaz, hogy most 50% esélye van? Mit tudok tenni? Köszi.



2020. szept. 14. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

A kullancsnak nincs mérge. Csak hordozhat betegségeket. Pl a babéziát.


Legközelebb te vedd ki a kullancsot. Ha kutyád van, muszáj megtenned. Van a kutyás boltokban szuper csipesz hozzá.


Utána a kullancsot mindig égesd el!!


Az injekció szerintem még felesleges volt. Ráadásul 3? Minek?

2020. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Itt erre senki nem fog tudni valaszolni, vidd el masik dokihoz!
2020. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Mikor az enyém elkapta az volt tūnt fel hogy vér vöröset pisilt, de meggyógyult.
2020. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Vérvételt csináltassak, nehogy a lyme kór benne legyen ami nagyon sokáig lappanghat?

És ez a babesia is lehet, hogy 20 napig lappang?


Természetesen legközelebb ha lesz ilyen kiszedem. De először gondoltam mutassa meg az állatorvos, hogy kell szakszerűen. Azt se tudom miért nem szóltam rá vagy miért fizettem ki szokásosan jattal együtt, de valahogy nem voltam benne biztos, hogy ezt a hétköznapi dolgot képes így elrontani egy állatorvos?

2020. szept. 14. 15:09
 5/15 vantel ***** válasza:
79%

Legközelebb szedd ki te.

Nagyon egyszerű művelet.

2020. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Sürgősen válts állatorvost! Nem normális, hogy egy szakember nem tud megkülönböztetni egy szemölcsöt és egy parazitát. Egyébként nem nagy művelet, én csipesszel szoktam. Első két alkalommal fél órát szenvedtem, de aztán beletanultam. A lényeg hogy fordíts rajta eggyet óra mutatásával ellentétes irányba és közben picit húzd fel. Ha kullancs látni fogod a lábait a tövénél. Ami a babéziát illeti, ennyitől nem valószínű, hogy baja lett, azonban az injekciók miatt inkább keressetek fel még ma-holnap egy másik orvost. És ehhez inkább ne menjetek többet!
2020. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tényleg váltsatok orvost!

Azt fontos lenne tudni, hogy milyen injekciót adott be, kórlapot, bármit, amin rajta van, hogy milyen tünetekkel hogyan kezelte nem kaptatok esetleg?

Babéziára imizolt szoktak adni, az 2 hétig véd, tehát ha esetleg holnap menne bele a kutyába egy babéziával fertőzött kullancs a kutya akkor is védve van. Kérdés, hogy valóban imizolt kapott-e és hogy mi lehetett a másik két injekció. A lyme kórnak elég elhúzódó a lappangási ideje, akár 4-5 hét is lehet, de az sokkal kevésbé gyakori és könnyebben kezelhető is, mint a babézia. Ezt sima vérkép nem mutatja ki, de szerintem amíg nincs tünet, addig felesleges is.

2020. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A kullancs nem menetes... Nem kell forgatni, csavargatni.. Ez egy nagy tévhit.

Megfogod a fejét, és kihúzod. Nem egyszerű! Folyamatosan húzni kell finoman, de erősen. Nem szabad kitépni.

2020. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Allatorvos szedte ki, gyogyszeresen is kezelte utana … azert mert neked nem tetszett, miert gondolod, hogy az orvos hulye?

Valoszinu azt sem tudod, konkretan milyen injekciót adott a doki, mire hat es miert adott harmat … de itt szapulod.

A kerdeseidet miert nem a dokinak tetted fel, vagy ha feltetted akkor nem volt elfogadhato amit mondott?


Ne vidd oda tobbet ha nem bízol a dokiban, vagy nem volt szimpatikus. En ugy gondolom evente tobbszaz kullancs problémával fordulnak egy-egy orvoshoz, en hinnek a tapasztalatanak es bíznék a tudasaban.


Aggódsz? Azon aggodj inkabb, hogy ha rendesen es rendszeresen véded a kutyad a kullancs es mas eloskodok ellen, akkor mit keresett benne ez a parazita? Azon kellene aggodnod, hogy jo kullancsellenes szert használsz-e.

2020. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha babézia ellen kezelte a doki, kaphatott Imizolt és gyulladáscsökkentőket.

Az imizol legalább 4 hétre védettséget ad akkor is, ha nem volt az a kullancs fertőzött. Lymera nincs értelme vizsgáltatni, mert ilyen rövid idő után nem mutatható még ki.

Ha ddgadt volt a kullancs, igazándiból jól megszívta már magát. A fertőzést bőven volt ideje átadni a kutyádnak, ha fertőzött volt .

ha meglapította a doki a kullancsot, abból vérnek kellett volna jönnie.

Elég silány dokinál voltál, ha képtelen volt meghatározni, kullancs volt-e a kutyában. A legdagadtabbra hízott kullancsnak is látni lehet a lábait.

Arról nem is szólva, hogy milyen orvos az, akinek nincs kullancskiszedő csipesze?

Használj kullancs elleni szert, mert a hűvösebb időben rengeteg kullancs lesz. Az orvost meg kerüld el.

2020. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!