Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik! Titeket is...

Amstaff gazdik! Titeket is bosszant a dolog, hogy kutyasétáltatás közben undorodva néznek az ebetekre?

Figyelt kérdés

Pedig aztán olyan jámbor... Viszont állandóan fintorognak az enyémre, ha meg barátkozni szeretne bármilyen fajta, kisebb - nagyobb kutyával, a gazdája a szemem láttára szidja meg a kutyusát, sokan még fel is pofozzák, aztán rám vannak kiakadva. Volt olyan, hogy mondtam a gazdinak, hogy nyugodtan odaengedheti az enyémhez, (ugyanis az Ő kutyája is majd meg volt veszve, hogy odajöhessen, és az enyém is) még csak nem is válaszolt, inkább elsétáltak.


Azt nem értem, ha valaki ''kutyabarát'' akkor miért tesz különbséget fajta és fajta között? A staffim sosem morgott senkire, nem ugat, nem támad, csak érdeklődően néz, esetleg nyüszít, hogy hadd szaglászhassa már meg a fajtársát.


Volt olyan példa is, amikor egy kávézó mellett haladtam el, és mivel kint ült pár ember, eléggé bele voltak mélyedve a beszélgetésbe, a kis mini yorkie odarohant az én kutyámhoz. Elég vicces látvány volt, ahogy testközelből ugatja az enyémet úgy, hogy akkora volt a teste, mint az enyémnek a feje. :D Akkor felfigyelt mindenki, azt halálra rémültek, én meg csak nevettem. A kutyusom semmit nem csinált, csak értetlenül nézte a yorkie-t, aztán megnyalta, aki (valószínűleg) a sokktól elhallgatott. :D Bár így is felkapta az egyik emberke, de szerintem rájöhetett, hogy nem kellett volna tartania amúgy sem.


Sokszor már nem bírok szó nélkül maradni, mikor egy nagyobb kör után már a 6. ember szól rá a kutyájára vagy a kisgyerekére, hogy hagyja békén ezt a ''dögöt.'' Én már csak azért is odaszólok, hogy nyugodtan meg lehet simogatni, arra vár. Na aztán ebből lett a következő szituáció:

sétálok a kutyusommal. Egy 12-13 évesekből álló osztály jött velem szemben, és pont a legelső gyerek kérdezte meg a mellette sétáló tanárnénit, hogy meg lehet-e dögönyözni, éppen kimondta a határozott nemet, én pedig visszaszóltam, hogy MEG LEHET SIMOGATNI! Körülbelül 20 diák volt, ahogy haladt végig kettesével a csoport, csak kezeket láttam nyúlni a kutyám felé, amíg el nem haladt mellettünk mindenki, aztán olyan öntelt képet vágott, mint egy sztár, még nekem is jókedvem lett.


Annál nagyobb sértés nem létezik számomra, ha a kutyámra mondanak valamit, talán azért is vagyok ilyen érzékeny a témára.


Bull típusú gazdik, Ti hogyan reagáljátok le az ilyen szituációkat? (Írhatnak egyébként rottweiler, dobermann, cane corso, vagy bármilyen tekintélyt parancsoló kutyusok gazdái.)


2020. szept. 15. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem meg ne vedd magadra. Valószínűleg megvan az oka, hogy félnek ezektől a tipusú kutyáktól. Ne erőltesd rá mindenkire. Oké, te szereted, de nem kell mindenki másnak szeretni. Sajnálom, de erre csak azt tudom mondani, ha valaki bevàllal egy megosztó kutyàt, akkor fölösleges itt lelkizni rajta, nem fog megvàltozni. Vagy èlj ezzel együtt vagy vàlts kutyàt. A kutyabaràt nem feltètlenül azt jelenti, hogy minden fajta kutyát szeret. Az enyém közepes testű és egyszer megtàmadta egy németjuhász. Pedig semmit nem csinált. Ha lehet, kerülöm ezt a fajta kutyát azóta. Ne feledd a te kutyádat csak te ismered, és még neked is okozhat meglepetést. Ne legyèl ennyire elvakult meg elfogult és tartsd tiszteletben, hogy mások nem feltètlenül akarjàk a te kutyád. Csak magadat idegesíted ezzel. Te (meg a család) szeressétek őt és ennyi.
2020. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
22%

Budapesten elunk. Itt ez a favorit. Lepten nyomon dicserik a kutyam. Persze vannak,akik felnek tole.



O is sok kutyaval aranyos lenne.


En kizarolag staffikat meg mas hasonlo nagy orzovedot szoktam megdicserni. De a staffik a kedvenceim. Elso latasra azerelem.

2020. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
88%

Nincs ilyen típusú kutyám, de ha nem haragszotok leírnám a véleményemet.

Nagyobb hatással vagytok a világra, mint gondolnátok. Engem egy olyan közegben neveltek, ahol mindenki retteget az úgymond “harci kutyáktól”. Sajnos a “gazdik” rengeteget tettek hozzá ehhez a képhez, ugyanis a környéken sok őrjöngő Pitbull lakott. Szerencsémre később egy olyan környékre csöppentem, ahol lakott néhány felelősségteljes állattartó is. Kb. három, de legalább léteztek, így volt szerencsém megismerni egy szelíd Staffordshire terriert. Neki köszönhetem, hogy már tudom, hogy nincs rossz kutya, csak gazda, ahogy azt is, hogy jobban odafigyelek a macskáimra. Szerintem lényegében miatta lettem egy fokkal jobb ember.

Mindenesetre, én szurkolok nektek, hogy elosszátok a rossz benyomásokat!

2020. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 A kérdező kommentje:
Első, én senkire nem erőltettem rá a kutyámat. Ha valaki szeretné megsimogatni, akkor biztatom, hogy nincs mitől tartania. Ha a kutyája ide szeretne jönni, megadom a bizalmat. Ennyi. Ha egy felnőtt megöli a szemével, azzal nem tudok mit kezdeni, Neki nyilván nem mondom, hogy simogassa meg.
2020. szept. 15. 11:17
 5/90 anonim ***** válasza:
87%

Tudom,hogy nem amstaff gazdi vagyok és még csak nem is tekintélyt parancsoló kutyám van.

De szerettem volna én is leírni amit tapasztalok,remélem nem haragszol.

Nekem agaram van és én is annyi de annyi undorodó nézést kapok.

Nem is egyszer beszólnak,hogy nem etetem a kutyám és látszik rajta,hogy éhezik.

Azt is megkaptam,hogy undorító divatkutya.

Megértem ha valakinek nem tetszenek megosztó fajta de nekem is nagyon rosszul esik amikor a kutyám sértegetik.

És ezt többnyire a kutyafutiban.

Én sem értem,hogy akinek van kutyája és szereti őket azok miért néznek rossz szemmel egy másik kutyára aki semmi okot nem ad rá.


Egyébként nagyon kivagyok attól,hogy "harci kutya".Legédesebb kutyák akikkel találkoztam majdnem mind bull típusúak voltak.

Sajnos a tudatlanság és a hozzá nem értés az oka annak,hogy ennyire elítélőek.:(

2020. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, fentebb írtad, hogy beszóltàl embereknek mikor nem engedték megsimogatni, vagy elrángattàk a kutyát/gyereket. Mi ez, ha nem erőltetés? Tovább kell menni és kész.
2020. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 A kérdező kommentje:
6-os, akkor szóltam be, amikor a gyerek anyja körülbelül összeveszett a gyerekével emiatt. Mégis mi abban az erőltetés, ha ENGEDÉLYT adok annak a személynek, aki simogatni AKARJA a kutyámat?
2020. szept. 15. 11:24
 8/90 anonim ***** válasza:
65%
Az en kutyamat egy ilyen fajta harapta szet, szerencsrre tulelte, de epphogy. Az a kutya el volt engedve, a kornyeken az enyem volt a nyolcadik kutya, akit megharapott. Azota nem engedem ilyen kutyakhoz, meg a kiskutyam morog is rajuk. Egyebkent, ha porazon vannak nincs veluk bajom, elotte odaengedtem mindenkinek, de mar nem :/
2020. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
73%

5ös, csatlakozom hozzád. Nekem whippetem van, és én is gyakran megkapom, hogy éheztetem, pedig tiszta izom a kutya, csak mivel nincs rajta zsír így biztos éheztetve van. A másik meg hogy egy "agresszív vadállat" sokak szerint, mert fajtajellegből adódóan morogva, csipkedve játszik, birkózik és sok kutyás már egyből hívja is el ilyenkor Fifikét, hogy jajj most fogja legyilkolni a 12 kilós whippetem. Pedig náluk tényleg fajta jelleg, hogy így játszanak.


A bullokat meg kifejezetten imádja, pont ezért mert azokkal lehet ökörködni, legjobb haverja agy amstaff meg egy bullterrier.

2020. szept. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos a sztereotípia nagyon él. Sok országban emiatt illegális staffit tartani. Nekem eddig egy staffival volt közelebbi kapcsolatom, az első exem kutyája volt. Imádnivaló kutyus volt, soha eszembe se jutott hogy veszélyes vagy agresszív is lehet. Jól volt nevelve, ennyi.
2020. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!