Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos Bichon Havanese...

4 hónapos Bichon Havanese kiskutyát lehet már fürdetni?

Figyelt kérdés
Van egy Bichon Havanese kiskutyám,17.-én lesz 4 hónapos. Eddig minden hétvégén fürdettem,semmi baja nem lett. Ma voltunk beadatni neki a 3. oltást,és azt mondta az állatorvos,hogy elég 2 havonta megfürdetni mert hogy "ELRONTJUK" . Mire mondhatta? Most akkor mit tegyek? :S
2010. aug. 6. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyetlen kutyát sem szabad hetente fürdetni. Kiszáritod a bőrét, tönkreteszed a szőrét. Még akkor is, ha kutyasampont használsz. Felesleges a heti fürdetés, bőven elég 2-3 havonta.
2010. aug. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Még a kéthavonta is sok. A kutyát bizony el lehet rontani a sok fürdetéssel, fésüléssel. Pl korpás lesz a bőre, az öntisztulást megakadályozod, hullani fog neki, stb.

Főleg ha ezt egy olcsóbb samponnal teszed. Több ezres jó minőségű sapomonokat meg két heneten pazarolni. Ha kint volt elég csak a lábát letörölni vizes ruhával meg a hasát. Ő nem egy kisbaba.

2010. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*meg kár két hetente pazarolni
2010. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és én is "elrontottam" a kutyám amikor még nem tudtam hogy kell, szóval nem csak a levegőbe beszélek. Pedig én "csak" havonta fürdettem.
2010. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha most átllsz az évi 2-3 fürdetésre akkor még nem lesz semmi baja, nem csinálod olyan régóta.
2010. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a havanesemet,aki hosszú szőrben van tartva 3 hetenet fürdetem,de volt,hogy 2 hetnet fürdettem,semmi baja nem volt.

Persze ehhez az is kell,hogy ne Bobi meg Panzi szar minőségű samponnal legyen fürdetve.


Amúgy meglátod majd,hogy emnnyi idő után lesz már olyan,hogy ráfér egy fürdetés,de sztem olyan 3 hét az ideális.


Mots persze majd jöna lehurrogás,hogy tönkreteszi a bőrét,mega szőrét.Csak sajnos a havanese nem öntisztulós szőrű,van olyan hava,ami könnyen gubancolódik,és naponta kell fésülni,van olyan amit hetente 2x elég.


Mivel a poros szőr jöbben csomósodik,ezért ajánlatos 3 hetente megfürdetni.


Rengeteg ismerősöm fürdeti a haváját ilyen gyakran,megfelelő minpségű samponnal nyugodtan lehet.


Német juhász,vagy más fajta esetén nem ajánlott,de egy havanesenek egész más a szőrtípusa.


Elárulom,hogy a tenyésztők a kiállítási havaneseket pl. hetente fürdetik,mert úgy gyorsabban nő a szőr.


Tehát lehet nyugodtan 3 hetente,de felejtsd el a Fressnapfos és egyéb hasonló helyeken árult rossz minőségű samponokat,amit ajánlok:


[link]


ez a sampon és ugyanennek a kondícionálója.

2010. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként azért fürdettem ilyen gyakran mert már nem tudtam nézni h szegénynek a nagy melegtől annyira hamar zsírosodott a szőre hogy vakarózott,meg szaga is volt. Amióta megvan hetente fürdettem és semmi baja. A 3 heteset megfogadom,Köszönöm!
2010. aug. 6. 20:17
 8/13 anonim ***** válasza:

De a sampont tényleg érdemes a fent belinkelt helyről a Zanniból venni,én is mindent ott veszek,hosszú szőrben van tartva az enyém és otthon kozmetikázom.

A rossz minőségű sampontól egy idő után tényleg tönkre megy a szőr.

2010. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja igen,és fontos a kondícionáló használata.
2010. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ilyen tünetei vannak akkor ott más a gond! Az én kutyámnak is melege van mégsem vakarózik meg zsírosodik.
2010. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!