Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha találtam egy kutyàt,...

Ha találtam egy kutyàt, elviszem az állatorvoshoz megbézetni, van-e benne chip, és amennyiben nem talál chipet, úgy is köteles vagyok otthagyni/leadni valahol a kutyát, vagy maradhat nálam minden gond nélkül és mehet bele a chip az én nevemre?

Figyelt kérdés
2020. szept. 16. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles leadni, befogadhatod. Lehet a saját kutyád elvileg. Viszont akkor tényleg chippeltetni kell.
2020. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs chip, akkor elvileg chippeltetheted és a tiéd.

De azért keresd a gazdit kicsit még. Miénk talált kutya, chippelt de átírták. Kerestük a gazdit sokáig de nem került elő.

2020. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2-es tényleg? És mennyi idő múlva írták át? Akkor nem csinál az àllatorvos ebből problémàt ugye, nem fogja azt mondani, hogy hagyjam ott, akkor sem ha chip-es? Keresem a gazdáját, kitettem csoportokba is...stb. De szívesen befogadnám, amennyiben nem jelentkeznek érte, illetve addig sem adnám be sehova, ha nem muszáj.. holnapra van időpontom az állatorvoshoz, meg is szeretném nézetbi azért (bár nem látszik betegnek, nem sebes, nem sántít, eszik rendesen, játékos jókedvű kutyusnak tűnik)
2020. szept. 16. 13:43
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

chipet leolvastatthatod egy csomo helyen (benzinkut, kutyabarat helyek) … ha van benne, nem kell leadni hanem ertesiteni tudod a gazdit, hogy megtalaltad a kutyajat.

Ha nincs benne chip, akkor is elobb nezz korul azon a kornyeken ahol a kutyát talaltad hatha ki van plakátozva, hogy keresi valaki az elveszett kiskutyajat.

Ha ez is "negativ", akkor az 1-es valaszolo mar le is irta, hogy siman befogadhatod … mindenesetre elobb inkabb megkellene keresni a gazdajat (ha egyáltalán van).

2020. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4-es igen köszi, pint most kerestem rá és làttam, hogy tényleg vannak leolvasó helyek. Lassan megyek vele sétálni egyet, és elmegyünk egy leolvasóhoz akkor, elvileg a benzinkútnál van egy.
2020. szept. 16. 13:46
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Majd írj
2020. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs benne chip, lehet a te kutyád, rakatsz bele chip-et és onnantól a tiéd. Hol találtad a kutyit? írd majd a fejleményeket légyszi!
2020. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha te rakatsz bele chipet,akkor a tiéd .

Én nem adnám vissza amúgy sem, ha chipje sincs akkor valószínűleg oltásai sem ,ilyen embernek nem kell visszaadni egy élő állatot.

2020. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
2 hétig törvény szerint keresned kell a gazdát. 6 hónapig visszakérheti.
2020. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8-as amúgy én is így gondolom.


9-es a hat hónapról nem tudtam, de köszi, hogy megírtad.

2020. szept. 16. 14:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!