Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnak a kutyával...

Mit csinálnak a kutyával autóbalesetben?

Figyelt kérdés

Feltételezés: a sofőr eszméletlen a baleset után, egyből kórházba szállítják. De ott van még a kutyája, ő is sérült, de él.


Ilyenkor mit csinálnak a kutyával? Külön elszállítják állat orvoshoz?


Érne valamit ha felírnám valahova melyik számon érhető el hozzátartozó aki gondoskodna róla? Esetleg hogy akármennyibe fog kerülni mentsék meg?


2020. szept. 16. 14:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Általában ilyenkor a tűzoltók vagy a mentősök próbálják ellátni a sérült kutyát is (ha már nincs veszélyben emberélet), vagy szólnak egy alapítványnak.
2020. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Igen, majdnem. Jobb esetben hívnak egy állatmentőt aki elviszi az állatot.

Vagy ha elérhető valami rokon akkor annak adják.

Abban nem vagyok biztos hogy a mentők ellátják az állatot is. Szerintem nem tehetik. Sőt nem is értenek hozzá.

2020. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Hálás vagyok a kérdésedért.

Idáig eszembe sem jutott mi lenne a kutyámmal ha baleset történne velünk. Most rögtön befogom írni a kutyám egészségügyi könyvébe az elérhetőségeket ilyen esetre.

2020. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Mr.Q77 ***** válasza:
28%

Sajnos ha egy balesetben mentőt kell hívni vagy eszméletlen vagy abból következik hogy viszonylag komolyabb baleset történt.


Mivel a kutya nincs bekötve ezért nála sokkal nagyobb az esély a sérülésre (bár ezt kompenzálja hogy sokkal strapabíróbb/túlélőbb is kivéve a talán a kisebb törékenyebb ölebeket). Szóval ha már az utasokhoz mentőt kell hívni akkor a kutya valószínűleg már menthetetlen. (Ne így legyen) Kirepült a szélvédőn vagy a kocsin belül törte magát ripityára


Gondolj bele egy sima városon belüli 50 km/h óráról 0- ra satú fékezésnél

amikor neked az ijedségnél nagyobb bajod nem történik mert az öv megfog a kutya a szélvédőn vagy az első ülések háttámláján landol védtelenül.

2020. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

4# miért ne lenne bekötve? 🤷‍♀️


Normális gazdi vagy beköti a kutyàjàt vagy boxba teszi, esetleg valaki fogja az ölében. Utóbbi nem túl biztonságos, de jobb mintha a kutya szabadon van.


A kérdéshez érdemben nem tudok szólni, mert szerencsére nincs tapasztalatom.

2020. szept. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
4. A kutyát kötelező úgy elhelyezni a kocsiba, hogy ne zavarja a vezetőt, tehát vagy boxban kell szállítani vagy kutya biztonsági övre kötni, ami csatlakoztatható a rendes biztonsági övhöz. Szóval a kutya legalább annyira védve van mint a sofőr.
2020. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Miért ne lenne bekötve a kutya? Pesten még bűntetnek is érte ha nincsc, kutyáknak is van biztonsági öv, csatt hozzá, állatboltban kell venni.

Hám is van hozzá külön de az nem kötelező (célszerű, ne a nyakát rángassa, ha koccantok.

2020. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak Pesten, hanem mindenhol büntetnek érte, mert kötelező bekötni vagy boxban szállítani.
2020. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Mr.Q77 ***** válasza:
94%

Elnézést kell kérnem, most kiderült hogy tudatlanul szóltam hozzá.

Nem is feltételeztem hogy van már kutyáknak is öv. (nincs kutyám)


Sajnos még sose láttam ami szomorú, csak kocsiban az ülésre ültetve vagy a kombi/SUV csomagtartójából kandikáltak ki. És pár hete pont ezen méláztam hogy szerencsétlenekkel mi lenne akár egy kisebb balesetnél is.


Ezért (is) írtam ide, de akkor tárgytalan amit írtam.


5 ös: sajnos semmit nem ér egy váratlan balesetnél ha fogod az öledben (de tényleg, fizikailag lehetetlen) egy sima előre látható fékezés oké.

2020. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
9# ezt nem nekem kell mondani, nekünk kicsi kora óta bekötve utazik, pedig összesen 3 kg a fenevad. :)
2020. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!