Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a kutyának, hogy ne féljen a viharban?

Figyelt kérdés
az az igazság, hogy nem nagyon szoktam elvinni sétáltatni. 2 éves a kutya, de még nem voltam vele, mivel a kert hatalmas és úgy az időm sem engedi. ha gyakrabban viszem el sétáltatni, és hozzászoktatom a sétához akkor jobban fogja tűrni a vihart ?
2010. aug. 6. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez ma már volt vagy kétszer...


Sétálni vidd, de ennek sok köze nincs a viharhoz. Ha nagyon fél a vihartól, engedd be magadhoz. De nem kell dajkálni, nem kell nyugtatgatni. Csak legyen veled, te meg viselkedj természetesen, nyugodtan.


Ha veled lehet, és látja hogy te sem félsz, ő is megnyugszik.

2010. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem lehet megtanítani a kutyát ilyenre.egyszerűen tereld el a figyelmét étellel vagy játékkal.
2010. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A sétának nem sok köze a viharhoz, de nem ártana elvinni sétálni azért.. A kert nem egyenlő a megfelelő mozgással. Ez kb. olyan mintha te egész életedben egy szobában lennél.. És a nincs időm duma nem kifogás, a kutyád egy társ, a barátod és nem kerti dísztárgy.


A viharos dologra meg annyit tudok javasolni, hogy szerezz be egy olyan CD-t amin dörgés és csattanások vannak, mintha igazi vihar lenne (azt hiszem létezik ilyen). Beviszed a kutyát elindítod a lemezt és figyeled FELTŰNÉS nélkül a kutya viselkedését. Nem foglalkozol vele, csak mikor megnyugszik. Ekkor dicséret és jutalomfalat. Ha látja rajtad hogy nem vagy ideges és nem félsz akkor ő is hasonlóan fog viselkedni egy idő után. Persze ezt sokat kell gyakorolni.

2010. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs időd a kutyára akkor nem kell tartanod. És sértődj meg de ez akkor is igaz.

A kutyának a séta nem mozgásra kell hanem szórakozni. Te mit szólnák ba bezárnának egy bazi nagy házba és nem mehetnél sehova mondván hogy elég helyed van ott is? Na ja csak nincsenek haverok, csajok, pasik, mozi, újság stb... Minden kutyát kell sétáltatni. Elég napi egyszer ha kertben lakik de kell.

Amúgy a sétának ehhez nincs sok köze.

El kell érned hogy te legyél a falkavezére és bízzon benned. Aztán ha jön a vihar akkor engedd hogy melletted legyen de nem foglalkozz vele és ne legyél ideges. Ha te vagy a főnök akkor meg fogja érteni hogy nincs mitől félnie mert te sem félsz.

2010. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2010. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én soha nem tanítottam ezt a kutyámnak (yorki) ehhez képest ma is póráz nélkül sétálgatott a hatalmas égzengésben:) Pedig még a kocsik ablaka is beremegett.

A nagy csattanások közepette kapott 1-1 jutalomfalatot, hogy jól érezze magát, és még véletlenül se foglalkozzon azzal, hogy vihar van.

2010. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én kicsit kételkedem a CD-s verzióban, merthogy egy CD hangja (frekvenciák, felharmonikusok, hangerő, stb) köszönőviszonyban sincs a valódi dörgéssel. Szerintem ez olyan, mint amikor egy ember fél a póktól. Esetleg egy pszichológus meg tudja oldani a problémát, de egy kutya esetében nem sok esélyt látok rá.

Tegnap mi is a viharzóna szélén sétáltunk kint a határban, csöpörgött az eső, mellettünk pár kilóméterre meg dörgött-villámlott. A kutyámat baromira nem zavarta. Az anyja viszont olyan, hogy már az olyan távoli dörgéstől is fél, amit mi még nem is hallunk. Szóval nem tudom mitől függ ez.

2010. aug. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 f.reka98 ***** válasza:
De lehet magadhoz ölelgetni is.Az én spiccem(selymi) félt a viharban magamhoz ölelem és már nem fél a vihartól.
2010. aug. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad ölelgetni mert azzal csak megerősíted benne a félelmet, hiszen látja hogy védelmezed.
2010. aug. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!