Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oktatnátok ki ismeretlent...

Hogy oktatnátok ki ismeretlent a felelős kutyatartásról?

Figyelt kérdés

Rendszeresen találkozom erdei utam során egy degenerált idi.ótával, bocsi csak a mai nagyon felhúzott. Kétszer elég messze volt, csak így tudta megfogni a kutyát, de egyszer majdnem megharapta az enyémet. Ma is arra sétáltunk, a kutyám pórázon mellettem, be nem látható kanyarban, jött velünk szemben a kutya szabadon, a gazdája utána, nagy nehezen megfogta, de úgy hogy nekem kellett szólnom kétszer, hogy fogja meg a kutyát, nagy nehezen megfogta, de semmi behívás, csak halkan a kutyája nevét szólongatta.. bazz+ ez aztán a behívás..., és ment a kutyája után... Majd, ahogy elmentem mellettük, már engedte is el, és a kutya futott utánunk a kutyámra vicsorogva. Dobbantottam, nem mész innen ráordítással, a faszi csak annyit mondott ne izguljak már, szóval jó nagy tahó. Nem volt erőm beszélni vele, hogy nem kellene elengednie az antiszociális, neveletlen, alapparancsokat nem ismerő kutyáját, mivel örültem, hogy az emelkedőn felérek. Szóval nagyon elegem van, és nem fogok más felé menni, mivel közterület, és a kedvenc turistautam/ hegyem.


Ti hogy mondanátok meg a véleményeteket, anélkül, hogy ne küldenétek el az isten barmát, kromoszómahiányos tahóját, a jó kur.va anyjába? Őszintén, jobb is hogy nem tudtam vele beszélni, mert ott, ha akkor kapásból beszélek, abból jó nem sül ki, mert hirtelen haragú vagyok..., lassan nyugszom csak le,az meg nem hiányzik, hogy kettétörjön...(nő vagyok) De biztos hogy összefutok még vele, mert gyakran megyek oda. Szóval indulatok nélkül kellene tudnom beszélni vele, nem tudom hogy tudnék hatni rá...Azon kívül, hogy elmondom a kutyás etikett alapjait. (Első alkalommal megpróbáltam, éppen akkor ugrott ki a kutyája a kocsiból, és futott minden kontroll nélkül a hétvégi házak kerítéséhez, messziről kiabáltam, hogy szelíd kutya? (láttam, hogy hülye a kutya) nem jön ide? Azt mondja szelíd, lehet, hogy oda megy...bazz+ Mondom ne jöjjön ide, alig tudta megfogni, behívás ismeretlen, mondom addig nem kellene elengedni pórázról a kutyát, amíg be nem hívható, (ott acsarkodik a kerítésnél a kutyákkal, bennünket akkor még nem vett észre, később elindult) mi volt rá a válasz? Ismeri a környéket.. bazz+ nem arról van szó, hogy világgá megy, hanem ne menjen oda máshoz engedély nélkül... Szóval értelmi színvonal ennyi...Ja, meg amikor a kutyámat majdnem megharapta, neki állt simogatni, hogy nem szabad... ez halálosan komoly! Semmi fegyelem, tiltás, a rosszért simogatás.. baz+ ez a faszi, szerintem gyerekkorában a taknyát ette, anyja közben simogatta a bö.szme fejét, nem szabad kisfiam...Most egy ilyen hül.yének, hogy magyarázom meg, hogy megértse? Felnőtt középkorú ember bazki

Bocsi ha kusza voltam, és elragadtattam magam, de már annyira elegem van az idi.ótákból. És köszi, ha végig olvastad!!Még nagyobb köszi, ha érdemben tudsz nekem segíteni!!


2020. szept. 17. 03:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy. Kérd meg, hogy amint meglát benneteket legyen szíves fogja meg a kutyáját, és mellettetek mindig pórázon vezesse el.
2020. szept. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező.... most őszintén, tulajdonképpen mi generálja ezt az ennyire heves reakciót? Kb úgy írsz, meg olyan indulatos vagy, mintha széttépték volna a kutyádat, de tényleg nem történt semmi az ijedtségen kívül. Legközelebb ha találkozol vele, kérd meg szépen arra, hogy kössön pórázt a kutyájára, mert megijeszt titeket. És kicsit te is állíts magadon, mert ez a kommunikációs stílus arra utal, hogy rengeteg kezeletlen düh van benned, ezt még érzi a melletted lévő kutya is... szóval no offense, de tenyleg gondolkozz el ezen picit.
2020. szept. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%

#2.Nincs kutyám és nem is volt soha! 😁😂🤣 Mégis több eszem van hozzájuk, inkább lélek kell hozzá tudod? Ami neked nincs.


Legyél barátságosabb. A stílusod az ami ebben a történetben a probléma, semmi más, és ezt megérzik az állatok hogy feszült vagy. Lehet hogy az a kutya senkire sem így reagál, csak rátok. Ez nem jutott eszedbe? Hidd el, itt több múlik rajtad mint rajtuk, mert hogy ők milyenek, az nem a te dolgod. Neked kell változtatnod a hozzáállásodon. Túl felfújod ezt az egészet.

2020. szept. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Ismerős. Találkoztam már ilyennel, de akkor épp csak gyalog voltam és rám ugrált, nem hagyott békén. Édes kis gazdijának megmondtam, ha még egyszer meglátom a kutyáját póráz nélkül feljelentem, mert NEM engedheti el. Erre a válasz az volt, hogy "de nem bánt". Engem meg nem érdekel.


Arról nem beszélve, hogy nálunk a mezőőr kijelentette, hogy lelövi azt a kutyát, amelyiket szabadon engednek. Ez persze nem helyes, de az se, hogy rettegnie kell az embernek, hogy mikor jön egy lökött kutya a még lököttebb gazdájával. Persze, nem a kutya a hibás, de én biztos isten, hogy felnyomnám azt az embert. Ami sok az sok.

2020. szept. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, de az a kutya, harapós kutya, nem hagyom a kutyámat szétszaggatni. Egy tündérmackó, nagyon okos, jól nevelt kutyusom van. Menhelyről, rengeteg munkám van benne, rengeteget foglalkozom vele. A szellemi munkán kívül, illetve vele együtt, heti-40-50 km-ereket megyünk, a lemozgatásért, közben tréning, szellemi ügyességi, fegyelmezési. Rengeteg féle szituációban voltam már. Egyel vagyok traumatizálva, az előző kutyusomról egyedül szedtem le egy -40-50 kilós némtjuhászt, éppen roppantotta volna át a gerincét. Számtalan jól nevelt, és neveletlen agresszív kutyával találkoztam azóta is, úgy hogy ott vannak a gazdi mellett, de az képtelen a felelős kutyatartásra. néhány kedvencem: Nem bánt, mert lány... nem bánt, mert ivartalanított, ezektől (is) hanyatt-homlok menekülni kell, a legrosszabb a kérdezés nélküli rád engedő. Nagyon ritkán találkozom, felelős kutyatartókkal, ilyenkor irral kenegetnek. Hasonló párpeszédek zajlanak le. -Sziasztok? Oda mehetünk? -igen, ő teljesen szelíd- ő is :) vagy Üdv/helló/Jó napot kívánok: Szelíd a kutyus, milyen nemű, jól kijön azonos neműekkel? Választól függően, pórázon marad mind két fél, vagy enged. Túra közben, szoros útszakaszban, mint pl. ami tegnap történt velem, ami nem belátható, a kutya nem mehet a gazda előtt, mert bármi jöhet, kerékpáros, bármilyen kutya, állat, akármi... És alap, hogy csak port elkaparóan behívható kutyát engedünk el, más kárára nem engedem el a kutyámat, akkor sem ha szelíd, nem zavarok másokat a sportban, kikapcsolódásban, sem sehogy. Ha mégis, nem fáj elnézést kérni, mindig pozitív a reakció. Ezek alap dolgok kellenének, hogy legyenek. Nagyon bosszantó, amikor te mindent megteszel a kutyádért, más jön, és akarva-akaratlanul tök mindegy, de le akarja rombolni, a butaság a legroszabb, azt hiszem, amikor valaki nem is érzi mit csinál. Amikor kiengedi a kaukázusit, vagy a kuvaszt, hogy majd egyedül elvégzi a dolgát, majd haza talál. Túl sok rossz élmény, túl sok idióta, és tegnap telt be a pohár azt hiszem. Köszi, a válaszokat!
2020. szept. 17. 07:41
 6/23 anonim ***** válasza:
25%

Ne egymast setaltassatok kedves gazdik es ne mindig a masik kutyajaval foglalkozzatok. Arrol meg aztán vegkepp le kellene szokni, hogy az egyik kutyas beszol a masiknak.

Kezelj minden idegen kutyát ugy, mint ha kobor allat lenne (ha valoban koborkutyaval találkozol, azt is megkell tudni oldani).

Ha a tied hudejolnevelt, ha mindenki helyesen viselkedik akkor nem lesz problema.

Ha elkezdesz pattogni, ha mindig a masiktol varod a sajat eletednek a megoldasat … akkor meg a vegen igy is itt hisztizel.


Ha velem valaki elkezd karattyolni, dafke nem foglalkozom a hulyesegeivel. Ne engem sétáltasson, hanem a sajat agyonnevelt kutyajat!

2020. szept. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó, hogy nem merem felrúgni a kutyáját, már megtettem volna, de az egy állat,mármint a gazdája, és legtöbbször csak mi ketten vagyunk azon a részen, és ha megver engem, utána bosszút áll a kutyámon...? Ezért ez a tehetetlen düh, ami bennem van...
2020. szept. 17. 07:48
 8/23 anonim ***** válasza:
35%

Meg kell tanulni egymas mellett elni. Te ilyen vagy, a masik ember meg olyan … nincs kozos nevezo, nincsenek iratlan szabalyok.

Ha normalisan viselkedsz akkor valoszinu a masik is normalisan reagal. Mitol erzik egyesek, hogy mindenki igazodjon hozzájuk?

El lehet am menni mas iranyba is, sarkon lehet fordulni es elindulni visszafele, meg lehet allni es megvarni amig a masik elmegy a francba.

2020. szept. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
30%

Az a baj, hogy mindenhol mumust látsz, viszont a saját, önnön nevelési módszereid és viselkedésed helyességéről meg vagy győződve. Ha olyan vagy élőben, mint ahogy itt írsz, akkor egy szorongó, ideges, csíkszájú, szemet forgató nőt látok magam előtt, ez többnyire nem szokott szimpatikus lenni a többi embernek, de egyébként a kutyádnak sem tesz jót, mert megérzi, ha szorongsz és dühös vagy.


Sztem próbáld meg elengedni a múltban történteket és ne egyből azt feltételezd a többi emberről, hogy mind hülye és mindenki csak direkt téged akar bosszantani meg a kutyádat, mert ez nagyon nincs így.. oktatni se kell felnőtt embereket, mert ettől sem leszel túl szimpatikus és dafke se fognak hallgatni rád. A probléma megoldása annyi, hogy megkéred a másikat, hogy rakjon pórázt.

2020. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező, tisztában vagy vele, hogy indulatkontroll problémád van? Szakember segítségével lehet minőségi életed a kezelés után. A kutyás esemény csak egy trigger volt, a tehetetlen dühöd -valószínűsítem- nem innen származik.


Jobbulást kívánok neked!

2020. szept. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!