Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Mudi...

Mi a véleményetek a Mudi kutyákról?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy fajtiszta, cifra mudi kan kiskutyát (nyolc heteset). Persze rendesen utána olvastam mielőtt ezt a fajtát választottam volna, de azért nagyon érdekelne hogy aki ismeri vagy éppen van is neki ilyen kutyája, annak mi róluk a véleménye.

Olyan érdekelne, mint például a tartás, tréning, egészsége, nevelés, jelleme,mire kell figyelni, stb. Röviden amit csak tudtok róla:)😄

Például, hallottam, hogy nem szabad őket fésülni, kefélni, mert a szőrzetük megritkul, csúnya lesz. Ez igaz?

Ha tudtok, kérlek írjatok:)

Előre is köszönöm a véleményeket:)

Szép napot mindenkinek!



2020. szept. 17. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
*fajtatiszta.
2020. szept. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
95%
Nekem volt, semmi különös, de amit tudni kell, hogy ez is terelőkutya, rettenetesen nagy mozgásigénye van. :D Jön, megy, szökik is.
2020. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

11 éve van mudim.


Nagyon foglalkozás igényes az első 5-6 évben. Sokat kell idegen helyekre vinni, tanítani és futtatni.

Nem igaz, hogy nem szabad kefélni a szőrét. Hetente 1x simán szüksége van rá.

Legyen melletted, a juhász is maga mellett tartja. Erre van igénye.

Nagyon okos, hűséges, értelmes kutya.

A fizikai fenyítés szerintem tilos és értelmetlen egy mudinál. Nem is érti, mit akarsz tőle.

Az enyém nagyon domináns kan. Eleinte, a kamaszkor után le kellett nyomnom párszor a földre a nyakánál fogva, de amúgy soha semmilyen komolyabb fegyelmezésre nem volt szükség.


8 hetes kora óta nevelem. Már 11 lesz novemberben. Kicsit meglassult, de ma is fut még, mint a villám. Szóval sokáig marad aktív. Simán elél 16 évig is.

Az én kutyám szereti a vizet. Sok mudi szereti.

2020. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Egyik barátnőmnek van mudija:)

Amit én tudok az alapján amit megfigyeltem:

Terelő kutyák, úgyhogy ne csodálkozz, ha pl futás közben a lábad után kapdos, macskákat előszeretettel kergeti. Jó házőrzők, viszonylag nagy mozgásigényűek. Sajnos a szőréről nem tudom, hogy igaz-e, de a helyedben én se fésülném. Ha gondolod nevelheted egyedül, de elviheted kutyasuliba, ott legalább más kutyákkal is találkozik, megtanulja, hogyan kell viselkedni olyankor. Szerintem könnyű őket tanítani, intelligensek. Caesar Millan könyvét illetve tv műsorát ajánlom, nagyon sok hasznos dolgot tanulhatsz tőle:) ha sokat olvastál előtte, akkor bizonyára tudod, hogy a kutyáknak kell egy falkavezér: viselkedj úgy, ne hagyd, hogy a kutya uraljon téged. Mikor utasítod valamire mindig legyél nyugodt és határozott. Ez a két dolog nagyon fontos! Az egészséggel kapcsolatban nem tudok nagyon nyilatkozni, nyilván vannak a kötelező oltások, kullancs ellen gyógyszer stb. ezek minden kutyánál kellenek. Egyébként ezeken kívül csak akkor vidd állatorvoshoz, ha furcsán viselkedik vagy baleset történt vele. A toklászra vigyázz, könnyen belemehet a fülükbe, ami megsüketüléshez is vezethet. Mondjuk így a tél felé közeledve ez nem jelent veszélyt:)

Tartással kapcsolatban: legyen póráz (mi a hámot részesítjük előnyben, így nem "fojtja" meg magát a kutya, és mi sem őt ha véletlen megrántjuk a pórázt), etetős illetve itatós tálak, jó minőségű (a minőség fontos, minden kutyának más a jó, könnyen megeshet, hogy egy adott táptól csipásodik vagy hullik a szőre a kutyának), játékok, jutalomfalat, konzerv (a változatosság miatt), egészségügyi dolgok pl. gyógyszerek, zacskó amibe az ürülékét szeded most ezek jutottak eszembe, ha valamit kihagytam és eszembe jut majd írok. Barátnőmék beengedik a házba is, de legfőképp kint van. Szerintem nap közben nyugodtan lehet kint, illetve beengedheted ha csak ott áll az ajtóban, meg éjszakára is bent maradhat, de persze akkor se lesz baja ha kint alszik, ez már tényleg csak hogy mit engedhetsz meg. Ha beengeded és vannak tabu helyek pl. kanapé, ágy akkor nagyon fontos, hogy még az elején rászólj és megtiltsd neki, hogy oda nem szabad felugrani, különben később megszívod.

Nagyjából ennyi, amit hozzá tudok fűzni a témához, gratulálok a kutyushoz és sok egészséget illetve jó kutyatartást kívánok!:)

2020. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Most látom az előttem lévő válaszoló kommentjét, ezek szerint tévedtem a fésüléssel kapcsolatban, bocsi!
2020. szept. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Szürke cifra vagy barna cifra?
2020. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem lakásba való kutya, az biztos.
2020. szept. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szürke cifra, más néven blue merle
2020. szept. 17. 16:24
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Fajtatiszta kutya tartási igényéről a tenyésztő tudja a legkorrektebb tájékoztatást adni.
2020. szept. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Hogy mik a tapasztalataim?? Tud beszélni, tud sütni, főzni az ilyen fajtájú kutya. Magától lehúzza a wc-ét, magától tud fürödni is. Remélem eléggé kielégítő volt a válaszom.
2020. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!