Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltathatom a kutyámat csak...

Elaltathatom a kutyámat csak mert nincs hol lennie?

Figyelt kérdés

A kutyám 11 éves csivava. Vérkeringésévél van baj és stb de vízhajtóval és egyéb gyógyszerekkel kezelhető az állapota és jól van. Ha nem szedne a gyógyszereket rövid időn belül fájdalmas halála lenne.


A kutyámat gyerekként kaptam (14 évesen) azóta ma már én nevelem,etetem,itatom és gondozom.


Egy olyan élethelyzetbe kerültem amit nem akarok részletezni, de nincsen semmi lehetőségem. A családom azt mondta nem akarja a kutyámat gondozni amíg távol vagyok. (Évekről beszélünk max csak látogatni jöttem volna haza 1-2 hónapja ) Nem hajlandóak gyógyszert adagolni neki, kaját adni neki, sétáltatni stb. Itthagytam volna a gyógyszereket,utaltam volna annyi pénzt havonta,hogy mindent biztosítanak neki.

De nemet mondtak.


Nincsen más aki magához venné.


A kutyám egy egyesülettől lett hozva. Csak engem tudott elfogadni és nélkülem nagyon nehéz lenne akkor is ha lenne valahol helye. A családom többi tagjától is fél, remeg. Pedig már évek teltek el. 2 hóbapig nem látott 1x. Depressziós volt és nem is kapott rendesen enni. Nem foglalkoztak vele.


Azt mondták altassam el. Senki mellett nem lenne jó helye és nincs is aki magához venné. Gondozni sem gondoznák.


Ilyen esetben ha elmondom ezt a dokinak akkor elaltatják a kutyát??


Nem akarom részletezni. Nagyon rosszul vagyok,a szívem megszakad, ez a döntés számomra a legnehezebb és bűntudatom van már most. Nem tudok vele maradni. Elkell mennem. Nincs lehetőségem elvinni magammal.


L


2020. szept. 17. 16:23
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
93%
Sztem vedd fel a kapcsolatot egy szervezettel, hogy segítsenek találni gazdát a kutyádnak, ezt a kört még megfutnám mielőtt bármi egyebet csinálnék.
2020. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
82%
Hala az egnek nem altatnak egeszseges kutyat, csak ugy. Oke, hogy van betegsege, de ez a kezelheto kategoria. Keress fel allatmentoket, fajtamentest, hirdesd meg a kutyat facebookon, valaki csak elvallalja. En minden kovet megmozgatnek, amit csak tudok, az nem eleg, hogy a tagabb csaladikorben megkerdezted, ez edeskeves. Kerlek, probalkozz egy kicsit, ne az altatas legyen a megoldas.
2020. szept. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
92%
Keress neki új gazdit.
2020. szept. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
87%

Az elaltatas elott azert lenne meg par jobbnak gondolt megoldas:


-fajtamentok

-allatvedok

-menhelyek

-idos neni/bacsi

-minden mas allatbarat

-rokonok

-baratok

-ismerosok


… most hirtelen nem jut tobb az eszembe, de lehet csak buta vagyok.

2020. szept. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
33%
Nem akarok moralizalni es kozom sincs hozza … de en mindig ugy gondoltam, hogy van olyan amit a sors igazsagossaganak neveznek … nem gondolod, hogy a rossz donteseink egyszer csak visszautnek ránk (?)
2020. szept. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
36%

5-ös! Látod látod! Te úgy döntöttél, előkapod a virtuális bicskádat, és belevágod a kérdezőbe. Meg is van az eredménye. Rossz ötlet volt, le lettél nullázva. Csodálkozol?

Ha figyelmesen elolvasod, a kérdezőnek fájdalmas és végső döntése lenne az elaltatás, nem könnyedén szabadulni akar tőle.

Én nagyra becsülöm őt ezért.

Nem lett volna okosabb valami praktikus tanácsot adni neki, mint előtted tették többen?

2020. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
16%
El. Részvétem.
2020. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
1%

Alapszabaly, hogy ne egymas valaszaira reagáljunk, arra ott a pontozasi rendszer … koszonom, hogy megmostad a fejem.

Csak megemlítem: a 4-es valaszolo is en voltam.


Es nem azert valaszoltam most neked ledves 6-os mert veled ellentétben nem lennek tisztaban a szanalyokkal, de megszolitottal igy hat valaszolnom kellett.

2020. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
18%

Minek írtad ezt ki kérdező?


Itt senki nem ésszel gondolkodó, racionális ember, hanem támadó, undorító, fotelállatvédő, troll.


TISZTELET A KIVÉTELNEK!


Altasd el! Jobb lesz neki!


Egy ... szakember.

2020. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi utolso, de miert lenne jobb egy kutyanak a halal, ha elhetne is meg 5-6 evet, vagy ki tudja mennyit? Es ki a tamado? A legtobben csak otleteket adtunk, hogy hogyan probaljon meg gazdat keresni neki, mert en szemely szerint peldaul hiszek abban, hogy semmi sem lehetetlen, csak akarni kell. Miert ne talalhatna szereto otthonra egy idosebb kutyus is? Nem ertem.
2020. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!