Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos bolognese kutyám ma...

3 hónapos bolognese kutyám ma kapta meg a kombinált oltását, azóta ha hozzáérek nagyon sír, nem is nagyon akar felkelni. Ez normális? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális, vissza kell vinni, és fognak neki adni szteroidot, mert valószínűleg nem jól reagál az oltásra.
2010. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,én arra gondoltam hogy esetleg a tű nagyon megsérthette ahova adták és azért sír ha hozzáérek.De holnap elviszem.
2010. aug. 6. 21:44
 3/7 Akiteki ***** válasza:
Lehet, hogy holnapra el is múlik. Az oltás legyengített vírusokat tartalmaz. Tehát a kutya (meg az ember is) kicsit beteg lesz és az immunrendszere termeli az ellenanyagot. Így működik. Tehát egyáltalán nem természetellenes, ha kicsit rosszul van az oltás után. Hívd fel az orvost, kérdezd meg, de szerintem ő is azt fogja mondani, hogy várjatok hétfőig.
2010. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem is hívd fel az orvost.Az én kutyusom is nagyon rosszul reagált a kombi oltására taknya nyála egybefolyt egy éjjelen keresztül meg ki sem jött a házából de másnapra kutya baja sem lett.Többet nem azt a fajta oltóanyagot kapta!Szólj mindenképpen,hogy arra allergiás lett-ha az lett.

Egy törpesnaci gazdija

2010. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most már megnyugodott kicsit,alszik.Csak ha megakarom simogatni akkor jajgat fel,gondolom az oltás helye fájhat neki.
2010. aug. 6. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogyha egy kutya allergiás tüneteket produkál, az nem így jelentkezik.

Több ilyen kérdés is volt a hetekben, hogy kölyökkutyákat kiütött a kombinált oltás. Sajnos ez többnyire ilyen, holnapra kutya baja sem lesz:)

De azért nézz rá éjszaka, és ha holnap is kókadtnak látod, akkor azért nézesd meg a dokival.

Ja igen, a veszettség elleni oltás után 2-3 héttel pukli szokott keletkezni a szúrás helyén. Ezt csak azért mondom, hogy ne érjen majd váratlanul:) Nem kell megijedni, 1 hét után elmúlik.

És még egy jótanács! Ha majd felnőttkorban kapja az oltásokat, akkor lehet, hogy felajánl olyat a doki, hogy veszettség elleni és a kombinált oltás egyben. Na azt ne kérd! Az nagyon erős, és nagyon sok kutyát kiüt.

Nekem yorkim van, egy nagyon masszív példány, de ez egyszer nagyon kiütötte őt, azt hittem 1 napig, hogy bele fog pusztulni.

Azóta külön adatom be, inkább szúrják meg kétszer, külön, pár hét eltéréssel.

Azért majd írd meg, hogy mi volt a kutyusoddal:)

2010. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezentúl szólj a dokinak, hogy ne az oldalába adja,hanem a tarkója alatti részbe. Ott nem nő pukli és nem marad utána érzékeny. Reméljük, hogy a rosszullétet pedig nem egy lejárt szavatosságú vakcina okozta!
2010. aug. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!