Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények, tapasztalatok az...

Vélemények, tapasztalatok az angol bulldogról?

Figyelt kérdés
Imádom az angol bulldogokat, az álom kutyám de a szüleim nem nagyon vannak érte oda. Mivel tudnám őket meggyőzni?

2020. szept. 19. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Semmivel.Egy beteges, buta kutya.A cigányok között népszerű, a hasonló fajtákkal együtt.
2020. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Mikre vagy pontosan kíváncsi?
2020. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos nem csodálom,hogy nincsenek érte oda,egy ilyen kutya "vagy igen vagy nem" alapon még tenyésztőtől is bajos (szapitól nem is nagyon kapsz,nem fizetnének a császármetszésért és ez csak így képes utódot világra hozni),ez azonnal olyan..250.000 körüli minimum árat jelent és akkor még jó áron veszitek meg.


Légzési és nyelési gondjaik vannak (mint a francia bulldognak),testsúlyukra is oda kell figyelni,kiálló (és egyre kiállóbb,nem tudom miért ez a standard,minden évben egyre életképtelenebb ez a fajta is..) állkapcsa van ezért enni/rágni is valamelyiknek problémás ezért egyben lenyelnek minden sz*rt (igen,megesik hogy még kis labdát,zoknit,kulcsokat is,főleg kölyök kutya.amit épp sikerül lenyelni) ekkor is irány az orvos megnézni mit evett meg..


Hosszú a lista arról,hogy mi miatt kellhet bejárni vele az állatorvoshoz akár évente és az drága mulattság csak azért,hogy legyen egy zömök röfögő egész nap heverő kutyád.

A bulldogok mindegyikét kerülném,mindegyik szinte egy túltenyésztett probléma gombóc,ha sért ez valakit ha nem.Sose lett volna szabad ilyen beteg fajtát fenntartani.

2020. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
#3 a francia bulldog 450 ezertől indulnak, de az tényleg a minimum ár. Általában 760 ezer körül van az áruk.
2020. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Nem néztem nagyon utána,azért írtam alap árat,amiből kiindulhat.

Egy hobbi kutyát ami alkalmatlan kiállításra még megkaphat annyiért végül is,ez tenyésztő függő.De tekintve,hogy aránylag nem egy népszerű fajta ki kell fogni azt is. :D

2020. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Valóban sok tenyésztésből adódó hendikepp lehet, de azért ennyire nem drámai a helyzet, jó helyről kell venni, és akkor egészséges kutyád lesz. Igaz ez minden fajtára, nem csak a bulldogra, a legtöbbnek van valami nyavalyája, legyen az a szeme, csípője, orra, hosszú gerince, gyomra, allergia, etc. Az a 250 ezer forint szerintem nagyon baráti, én olyan 1500-2000 EUR-ra gondolnék, és onnantól felfelé.


Én is imádom egyébként az angol bulldogokat, elképesztő figurák, sokáig biztos voltam benne hogy ha saját kutyám lesz akkor az ilyen lesz, de végül praktikus okokból elvetettem:

- Tényleg egész nap fekszik, értsd: két-háromszor eldobod neki a labdát és készen van, nagy melegben pedig konkrétan tilos sétálni vinni mert nem bírja. Nem valami aktív kutya, aki túrázni, sokat sétálni, futni, egész nap jönni-menni akar vele annak nem annyira ajánlott.

- A nyál. Állandóan folyik a nyála, és minden nyálban úszik ahova a kis fejét odateszi.

- Horkol és fingik. Ami egy ideig cuki, de tizenpár éven át nem annyira.

- Rendszeresen tisztogatni kell az arcán a ráncait, mert különben elfertőződnek és begyulladnak.

- Nagyon sok ételre allergiásak és rémálom nekik megtalálni a megfelelő kaját.


Aki ezeket bevállalja annak szerintem sok örömet tud okozni egy ilyen kutya mert nagyon hűséges, szeretetre méltó fajta. Elég konok viszont, úgyhogy kezdő kutyásnak semmiképp!

2020. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
Mozogni alig bír, kifulladt pár méter sétától, kutya gazdi játékra alkalmatlanok a mozgásuk miatt, kicsi az agyuk h**lye kutyák a legesleg h**bek, csak zabálni tudnak meg d**gleni a kanapén egész nap, csoda hogy még élnek az ilyen kutyák, azt nem értem hogy mi a asznak tenyésztik ezeket...életképtelenek. és még sorolhatnám.
2020. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
81%

Szerencsésnek gondolom magam mivel én egy angol bulldog fiú gazdija vagyok :)

Abban eggyetértek hogy CSAK tenyésztőtől szabad vásárolni és abban is hogy 1000 eurotol indul egy szep kutya. Rendkívűl aranyosak és imádnivalóak. sztem jó társad lesz mindenben

2021. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
55%
Nekem örökbefogadott angolom van. A világ legnyugodtabb, legjobb fej kutyája. Sok baj nincs vele, egyedül az etetése macerás, csak halas-krumplis tápot kaphat, ami elég húzós, illetve porallergiája van, amit ha előjön Kék Lukács krémmel kezelni lehet egyszerűen. A napi gonfoskodás több, mint egy átlagos kutyánál, mert pofiját le kell törölni, este a faroktövét körbetisztítani nedves törlővel. Félévente állatorvos, bűzmirigy kinyomása, illetve havonta 1 db Simparica tabletta bolha, szúmyog és kullancs ellen ami olyan 4-5000 Ft. A teljes féléves költség olyan 40000,- ha oltást kap akkor 50000. Ezt figyelembe kell venni. A bulldog egy külön kaszt a kutyák között, makacs, bohóc, öntörvényű, de ezzel együtt egy örök gyerek. Ja és röfög, horkol, pukizik de én nem adnám semmiért oda. Teljesen másképp szeretem mint az eddigi kutyáimat, pedig volt német juhászom, komondorom, spanielem. Ez a Malac Károly a legnagyobb forma eddig. Ja és a bulldogosok mind bolondok🤣
2022. ápr. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Van 1 angol bulldogom és 1 angol bulldog mix kutyusom. Mind a 2 egy szeretet bomba. Az angol bulldog nem egy nagy mozgásigényű kutya,nagyon szeret bújni, kb olyannak mondanám őket mint 1 kisgyerek. Nekem az egyik szó szerint tényleg olyan, mivel igénylo hogy felvegyem mint 1 kisgyereket. Szerintem ha a gazdi se szeret nagyon turázni, sétálgatni, akkor ez a fajta tökéletes neki. Nekem biztosan a jövőben is lesznek angol bulldogjaim.
2022. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!