Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso szobatisztára...

Cane corso szobatisztára nevelés? Illetve a rágásról való leszoktatás.

Figyelt kérdés
Milyen tanácsaitok vanak? Menyi idő a fentieket betanítani ? Kérlek ne pontozzátok le egymást. 6 hónapos az eb. Amikor vizel azt nem tudom előre,milyen a "test jele"? Már az alapvető parancsokat tudja:ül ehet kérem fekszik marad lábhoz. Olyan kutyát akarok amire azt mondják "hú de jól nevelt".

2020. szept. 19. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül a hú de jól neveltet nem biztos, hogy meg fogod tudni oldani, lassan ivaros lesz a kutya, ha kan és ivaros a fajta alap makacssága mellett meg kell majd bírkóznod a dominancia gondokkal.


Egyébként, ha egy kutyának pisilnie kell feltűnően kicsit lapítva, földet szagolva megy, keres.észre lehet venni.

A kan majd emeli a lábát, szuka szét teszi a lábait és "gugol" .

2020. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Cane corso kinti kutya...jó hogy nem egy német dogot vagy egy kájt akartok már a házba altatni na de még szobatiszta is legyen...ezek a kutyák kint érzik magukat jól....
2020. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sorrendisegi szabalyokat tarsd be.

Ne csinalj hisztit,dramat ,amikor ben pisil.

Kint pisilest dicserd meg.


Igy csinaltam az ivaros kan amstaffommal. Dominans akaratos stb. Egy het alatt szobatiszta lett. Szep nyugalommal es turelemmel viseltem az idoszakot. Szonyeg nincs. Vagy szedd fel.

2020. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval csak off: mikre gondolsz sorrendiségi szabályok alatt? Google egy találatot se adott.

Nekem is Caném van, már pici korában "szobatiszta" volt,mert a jó helyen való pisiléseknek mindig látványosan örültem. Azért ha általad rossznak vélt helyen pisil szerintem azért a rosszalló hangot kiadhatod, hogy tudja nem tetszik. De ilyenkorra ezen már túl kéne lenni, de kis türelemmel menni fog ez.;)

2020. szept. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja,a rágást is írtad,de nem fejtetted ki. Én elég sok rágó holmit vettem így ha esetleg olyat evett volna amit nem akartam, akkor ajánlottam mást. Mindenhez amúgy nagyon szükséges a tiltó szó vagy hang tudása. De ha már ennyi mindent tud,ezt is biztos megtanulta.:) Szóval mielőtt kicseréled, jelezd, hogy azt az előzőt nem.

Különben szívesen beszélgetnék, hogy a Tied hány kiló, mennyit és mit eszik, mozog stb. ilyenek!:)

2020. szept. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az első kérdésedre azt mondanám, hogy a szobatisztaságra nevelésnek három titka van: Figyelem, türelem és a jól időzített dicséret. Az, hogy ezeket mennyi idő alatt tudod megtanítani az a kutyád személyiségétől is függ. Ha véletlenül bepiszkít a kutyád, de ezt nem érted tetten, akkor morgás és szidás nélkül takaríts fel, azonban ha tetten éred akció közben, akkor azonnal határozottan tiltsd le. Amennyiben a kívánt helyen végzi el a dolgát akkor klikkelj (ha használod)/dicsérj és jutalomazd a kutyádat.

A másik kérdésed esetében tudnád pontosítani, hogy minek a rágásáról szeretnéd leszoktatni a kutyádat?

2020. dec. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!