Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házőrző kutyát válasszak?

Milyen házőrző kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Kutyák "beszerzésén" gondolkodom, jórészt házőrzési célból.

Szeretem a kutyákat, csak nem nagyon értek hozzájuk, így megakadtam a döntéshozatalban ezekkel a fajtákkal:


-Akita

-Bullmastiff (Ennek imádom a fejét :D)

-Cane Corso (ilyet nem nagyon láttam még élőben, de elég "talpraesettnek" néz ki...)

-Német juhász (ezt a fajtát tudom, hogy nagyon jó, szinte "mindenre")

-Dobermann

-Rottweiler

-Tibeti Mastiff (ez azért lehet egy kicsit túlzás, főleg több, valakinek van tapasztalata, hogy mennyit eszik, meg eleve beszerezhető-e?)


A kutyák nagy kertben, mindig szabadon, télen fűtött helyen lennének.

A környék nyugodt, sosem volt betörés, vagy ilyesmi, tehát nem indokolja a kutyaszeretetemen/paranoiámon túl semmi a létüket.



2020. szept. 19. 23:35
A kérdező szavazást indított:
Akita
Bullmastiff
Cane Corso
Német juhász
Dobermann
Rottweiler
Tibeti Mastiff
38 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Németjuhász, bár én elfogult vagyok, mert a kedvenc fajtám. :)
2020. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Más állat lenne?
2020. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#2 Jogos,


nem, semmi, max vakondok (sajnos :D)

Szomszédnak sincs kutyája, se macskája.

Kisgyerekem sincsen (ez nagy kutyánál úgy hallottam, h fontos)

2020. szept. 19. 23:53
 4/22 anonim ***** válasza:
20%

Figyelj mastiffot hagyd

De azon kívül akármelyik

Amelyik tetszik xd

2020. szept. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
14%
Én nem értek ehhez, de az utcánkban 2 "házőrző" pitbull is van. Mindkettőt kimondottan erre tartják a gazdáik.
2020. szept. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Mivel írtad hogy nem nagyon értesz a kutyákhoz ezért én a németjuhászt ajánlom. Amúgy nem számít hogy van-e gyereked.
2020. szept. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#6 Értem, a gyereket csak az egyedülhagyás miatt mondtam, állítólag könnyen baj lehet belőle.
2020. szept. 20. 00:07
 8/22 anonim ***** válasza:
33%
A kutyák 99,99%-a imádja a gyerekeket
2020. szept. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Hazorzesre elso korben kamerat szerezz be, a kutyat 3 perc alatt kiiktatjak, ha ugy van. Egyebkent meg oke, hogy nagy a kert, de te mit tudsz nyujtani a kutyanak? Tudod naponta setalni vinni es mentalisan rendesen lefarasztani? Kutyaiskola? Hetvegente esetleg kirandulas? Egyik fajta sem olyan,amiket itt felsoroltal, hogy elvan a kertben csak ugy magaban. Ha nem farasztod le rendesen a kutyat, akkor rombolni fog, szokni fog, egyszoval unatkozni fog.
2020. szept. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%
Véleményem szerint a felsoroltak közül a Rottweiler a legjobb házőrző, de mivel nem értesz a kutyákhoz, őt nem ajánlanám. Bullmasztiff esetében szerintem a látvány elrettentőbb. Cane corso , német juhász, és Doberman lehet a neked való választás, hiszen ezek remek házőrzők. Ha szigorúan ez lenne a fő cél, akkor a Dobi vagy a Cane-re szűkült a lehetőség. Itt már szerintem a fajtához való szimpátia számíthat. A Tibeti masztiffról csak annyit tudok hogy baromi drága kutya, és gyönyörű. Az Akita vadászkutya, és ösztönös területvédő fajta, szóval ez is lehet opció. Mindent összevetve, én a Dobermannt tenném az 1. helyre, aztán a Cane corso és a Német juhászt. A rotit mint már említettem nem ajánlanám olyannak aki nem tapasztalt kutyás. Ellenkező esetben ő lenne erre a célra a befutó.
2020. szept. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!