Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben különbözik a hím kutya...

Miben különbözik a hím kutya jelleme a nőstényétől?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egy fiú kiskutyát, de még sohasem volt kanom, csak nőstényem, ezért érdekelne a véleményetek, h miben különbözik a két nem. Pl, h melyik az okosabb, barátságosabb, bújósabb, melyik tanul gyorsabban stb.

Köszike mindenkinek:)



2020. szept. 20. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltak nem ivarjelleg függőek.
2020. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
A kan kutya mindent megjegyez a vizeletével a szuka nem.Nem tudom lakásban tartod-e vagy kertes házban. Amennyiben lakásban: a kankutyával tovább kint kell lenni amíg elvégzi a dolgát, mert többször pisil, de keveset, míg a szuka egyszerre sokat, ami ugye ha az ember munkába siet reggel nem elhanyagolható tény. A szukára oda kell figyelni tüzeléskor, nehogy egy "nemkívánaatos" kan becserkéssze. Viselkedésben szerintem nincsenek kirívó külömbségek,az talán genetika és nevelés kérdése. Nekem most szukám van, és agresszivitásban túltesz három kanon.Volt kan kutyám is, és szelíd volt mint egy bárány.
2020. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
A 2. kommenthez: a tüzeléstől való félelmet ki lehet iktatni azzal ha felelős állattartóként ivartalaníttatod a kutyust. Meg ez a többi felsorolt dolgon is változtathat. Csak ezt kifelejtette a kommentelő
2020. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítva van a szuka kutyám, de nem mindenki akar ivartalanítani valamilyen okok miatt.
2020. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem kan kutyakkal mindig konnyebb dolgom volt. Alapbol hatarozottabb vagyok es ez nehany gyengedebb jellemu szukanak tul sok volt. En azt tapasztaltam, hogy a kan kutyakat jobban birom kezelni, konnyebben megtalalom veluk az osszhangot. Szuka meg sosem volt olyan bujos nalam, mint kan. Paromhoz viszont a szukak kotodtek jobban, o nem is olyan nagyon falkavezer tipus. Szerintem ez attol is fugg, hogy te magad milyen termeszetu ember vagy, az alapjan dol majd el, hogy a szukak vagy a kanok fele hajlasz jobban.
2020. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kan kutyákról kérdezek:)
2020. szept. 20. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Most van elsőnek kan kutyam nekem is,eddig szukaim voltak es van meg egy, de elso es utolso kan kutyan o lesz.


4honapos koratol szobatiszta.(jelenleg 9 honapos) Itthon sosem jelolt meg semmit ahogy sehol mashol sem, barhova eltudom vinni kulturaltan viselkedik bent! . Csak kint jelol. Viszont mikor ismerosoknel votunk kertes hazban, bent tokeletesrn viselkedett, de a kertben mindent le pisilt, medence, viragok, szek szele. :/ elegge ego volt hiaba szoltam ra...Mivel lakas kutya o ahhoz szokott bent hogy kell viselkedni..

Tuzelo szukatol megbolondul es setanal meg jobban jelol amitol elegge penetrans budos lesz. Par napig. Aztan ez elmulik. De ahhogy ujra tuzelo szuka van ujra budi par napig. Ilyenkor a setak nekem nem egyszeruek, kepes csipogni is ha tuzelo szukat erez.. Nonstop szaglaszas az elete. Ez se igazan tetszik. Kiallitasi kutyanak gondoltam, de szerintem ivartalanitva lesz.


Teny hogy kan kutyaknal gyors seta nem letezik :D Este az utolso seta 23 ora korul van. Mig a szukaim voltak, papucsban szaladtam le a haz ele kinyomtak a pisit es irany fel. Most ugy nez ki a szukam ugyan ugy elvegzi nagy pisivel a dolgat,de meg setalunk, hogy a kanomnak is kiuruljon a locsorendszere :D

Bar meg csak 9 honapos, de elvan ivaros kanokkal. Nem balhezik, nem keresi a konfliktust, eddig legalabbis nem volt ra pelda.


En nem vettem eszre tanulas beli kulonbseget a nemek kozt,bujosnak bujos, ahogy a szukam is az.

Nem hisztis, mint a szukam.

Elfogadja a helyzetet es kesz :D


Ivartalanitas utan mar nem fog a tuzelo szukaktol megbolondulni, akkor alom kutya lesz.

2020. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem eddig szuka kutyáim voltak, most egy kan. Sokkal bújósabb, igazi anyuci pici fia, pedig egy 30 kilós vadászkutyáról van szó. A szukáim sokkal függetlenebb természetűek voltak.

A lakásban sosem jelöl, soha meg se próbálta, nem is kifejezettebben domináns, bár ez már egyed és fajtafüggő dolog leginkább.

Egyelőre úgy áll, hogy én kan párti lettem. Amúgy szerintem olyan eget rengető különbségek nincsenek, főleg azonos fajtán belül.

2020. szept. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!