Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elgondolkoztam hogy francia...

Elgondolkoztam hogy francia bulldogokat szeretnék tenyészteni, van olyan aki ért hozzá?

Figyelt kérdés
Mennyiért lehet beszerezni egy párt, mennyi az alap ellátása egy alomnak, mennyire éri meg?

2020. szept. 20. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem éri meg. A kutya tenyésztés az egy drága és macerás hobbi. A bevételed nem fogja fedezni a kiadásaidat és egy rendes tenyészpár olyan 500.000 és 1.000.000 forint között van.
2020. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Ha már ilyen kérdésekkel kezdesz neki, inkább felejtsd is el rögtön.
2020. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Én nem vagyok jártas a témában, de abban biztos vagyok, hogy még egy kezdő tenyésztő sem a gyakori kérdéseken kér tanácsokat.

Szerintem se erőltesd ezt a témát.

2020. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Ne erőlködj.Túlkínálat van.

Nehézlégzés, asztma.

Beteges fajta.

Csak császármetszéssel tudott elletni.

Sok a szaporító, felkapott fajta.

2020. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem éri meg. A mi tenyésztőnk 15 éve foglalkozik ezzel és most tart ott, hogy kb. nullára tudja kihozni a belefektetett pénzt.

Ott kezdődik, hogy a tenyésztők nem szívesen adják oda a már felkészített, szűrt, tenyészszemlén megfelelt kutyáikat vagy ha esetleg mégis, akkor az első válaszoló nagyon alábecsülte az árukat, csak egy fedeztetésért 4-500.000-et elkérnek, szóval ez még közel sem a tenyészkan/szuka vételára.


Ha mégis tenyészteni akarsz, akkor veszel egy kölyköt, nagyon jó és viszonylag ritkább vérvonalból, hiszen ha az összes jó kutya rokona a tiédnek, akkor nagyon nehéz lesz hozzá megfelelő párt találni, szóval valószínűleg külföldről kéne vásárolnod. Külföldön egy hobbi kutya ára is 800-1000 euro között mozog, egy tenyésztési minőségű kölyök már inkább 1500 körül van. Magyarországon kicsit olcsóbb, itthon lehet találsz már 350-400ezer körül ilyen kölyköt.

Ezt a kölyköt 3 hónapos korától kell vinned kiállításokra, hogy mire tenyészthető korba lép már meglegyenek azok az eredményei, amikkel tudsz hozzá ideális párt találni. Egy kiállítási nevezés 6-12.000ft körül mozog, attól függően, hogy mennyire rangos az a rendezvény. Ha a magyar címek megvannak jöhetnek a külföldiek, minden jobb show vonalas tenyészkutyának vannak nemzetközi versenyeredményei, aminél már csak a kiutazás és a szállás is hatalmas költség lehet. Mindez azért (is) kell, mert a különböző kiállítási címek befolyásolják a majdani kölykök árát, egyetlen CACIB címmel rendelkező tenyészpárnak a kölykeit közel sem veszik annyiért, amennyiért egy világbajnok kutyáét.

Ezután jöhetnek az eü. szűrések, amik összességében szintén megintcsak fél millió körül vannak.

Ha ez is megvan jön a tenyészszemle (oda csak akkor viheted ha megvannak az eü. szűrések), ez nem egy burtális összeg, kb. 20.000ft, de ugye eddig a kölykökre még nem költöttél semmit.

Ha rendes tenyésztő szeretnél lenni, nemcsak egy almot lehozni, akkor ki kell váltani egy kennelnevet és tagsági díjat kell fizetni a MEOSZ-nek, ezt sajnos megsaccolni sem tudom mennyi lehet, de már így is olyan kiadásoknál tartunk, hogy szerintem nagyjából mindegy.

Aztán jöhet a fedeztetés, egy fedezésért ugye kb. félmilliót kér el a kan gazdája, viszont így a kan gazdája már nem részesül a kölykök árából, azon vele már nem kell osztozkodni (de a kölykök költségeibe se száll be).

Ezt le kell jelentened a MEOSZ-nél is, be kell nyújtanod egy alombejelentőt.

Ha mindez megvan utána jöhet a vemhesség időszaka, az anyakutyának minőségi táplálék kell és étrendkiegészítők, 2 hetente pedig egy ultrahangos orvosi vizsgálat (kb. 2 hónapig vemhesek, tehát összesen 4, ha jófej a doki, akkor ez mondjuk 40.000 összességében). Az elléshez ki szoktak hívni orvost, vagy beviszik állatkórházba az esetleges komplikációk miatt, különösen az első ellésnél, ezért a doki annyit kér el, amennyit mer igazából.

Ha megszülettek a kölykök költened kell egy alap orvosi vizsgálatra, az első két oltásra, 2x féreghajtóra, chipre, illetve a minőségi hozzátáplálásra. Nagyjából kölykönként 60-80.000ft-tal szoktak számolni, de ugye ebben nincs benne, ha esetleg valamelyik beteg lesz. Mielőtt gazdihoz adod a tk-t is ki kell váltanod, ez kölykönként 6.000ft. Nyilvánvaló, hogy nem az összes kölyköt tenyésztési szándékkal veszik meg tőled (nem is lesz az összes alkalmas rá), szóval még csak olyan áron sem fogod tudni eladni, amennyiért te vetted a szukádat.


Kis kitekintés: én egyébként ezért nem hiszem, hogy léteznek lelkiismeretes szaporítók, akik csak azért adják olcsóbban, mert nem szűrtek, tenyészszemlézettek a kutyáik, hiszen ha megfelelően ellátnák a kölyköket és az anyakutyát, akkor sem érné meg nekik 80-100.000-ért adni a kölyköket, abból nem tudna megélni, hiszen ennek a nagy része el is megy a kölykök ellátásra. Magyarán ha valaki nem egy lelkiismeretlen, kegyetlen ember, aki simán képes beteg kutyákat adni a bizakodó leendő gazdiknak, az még a szaporításból sem tud tisztességesen megélni.

2020. szept. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Előző viszont nem kell álszentnek lenni, azért tudnak szakítani rendesen a tenyésztők hagyjuk már.


Én ismerek olyat, champion staffordshire terrierje van kan.Elmondása szerint első 2 év kemény volt, kiállítások, doki stb.


Most ott tart, 1000 euróért fedez a kutyája, van hogy havonta 3-4 hívása is van.

Szóval a rosszul menne nekik biztosan nem csinálnák ezt.


Én tavaly 200 ezerért vettem egy közepes minőségű kennelből Cane Corso kölyköt, 7 kiskutya volt, és mind elkelt.Nem kell őket sajnálni.

2020. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Rövid orrú kutyát JÓL tenyészteni az nem kis meló és nem kis pénz, hogy a lehető legegészségesebb legyen.
2020. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!