Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van csak a bal hátsó...

Miért van csak a bal hátsó lábán a kutyámnak farkasköröm?

Figyelt kérdés

Lekellene operálni? Ez eldeformálódásnak a jele? Még sohasem láttam, h egy kutyán csak az egyik lábán legyen farkasköröm, ezért egy kicsit megijettem amikor éppen pont az enyémen fedeztem fel:/ Mudi kan kiskutyám van, cifra. Ez jellemző a fajtára? Kellene miatta aggódnom?


Előre is köszike:)



2020. szept. 20. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Nem.kell aggódni, viszont le kell szedetni.


Örülj neki, hogy csak az egyik lábára nőtt.

2020. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Miért kéne leszedetni, ha amúgy semmi problémát nem okoz?

Én még soha egyik kutyám lábáról sem szedettem le mégsem volt soha bajuk belőle...

2020. szept. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

A mudimnak a hátsó lábain 2-2 farkasköröm van.

Soha eszembe sem jutott levágatni... Miért vágatnám le? Annyi helyen ezt sulykolják a gazdikba bele.. Ez csonkítás, aminek mi az oka? Mert nem tetszik??


Meddig tart levágni a karmát, basszus...

11 éves a kutyám, soha nem volt gond a 4 farkaskarommal. Csak egy karomvágó kell hozzá..


És csak a legvégéből szabad csippenteni, mert abban is ér van!!

2020. szept. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

3. Én még csak nem is szoktam vágni sem, és így sem volt soha semmi gond...

És mindegyik kutyám min. 13-14 évig élt, a mostani mégcsak 5, de neki sincs semmi baja a farkaskarmával, pedig neki sem vágtam soha.

2020. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én rotimnak azt mondta a doki hogy bármibe beleakadhat, úgyhogy le is vágta neki.


Sőt a mostani kutyamnak , neki nem lett levagva, viszont ha nem vagn a körmét, akkor visszanone neki , bele a húsba.


Kutyáról függ szerintem.

2020. szept. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem zavarja semmiben, lehet vágni, nem nő bele a húsba, nem kell leszedetni. Az én kutyámnak mostanában nagyon szerencsétlenül repedt meg az egyik ilyen karma az érnél, ötletem sincs, hogyan sikerült így, és elég volt egy hevesebb játék egy másik kutyával, hogy továbbtörjön, úgyhogy én le fogom szedetni.
2020. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Tisztességes tenyésztő, ha nem kívánja meg a fajtajelleg, már az első napokban levágja, vagy orvossal leveteti a farkaskörmöt a kölyöknek. Általában úgyis csak egy bőrdarakán fityeg.
2020. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!