Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha létre tudtak hozni "mini...

Ha létre tudtak hozni "mini Yorkit" akkor képesek lennének óriás változatot is "kitenyészteni"?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti.

Tudom, hogy nem létezik mini meg extra mini, de még is megoldották a szaporítók.

Ennyi erővel miért nem kezdtek óriás csivavat és Yorkit stb tenyészteni?



2020. szept. 21. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Hát az én yorkim 7 kiló szóval így is túllöttek a célon...:-D
2020. szept. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Mert nagyobb méretben nem hely,idő és pénz takarékos.

De én is szívesen megnéznék egy közepes vagy nagy testű Shih Tzu-t.

Igazság szerint hozzá hasonló nagyobb kutyafajták bevonásával lehet.Visszafelé kell csinálni a kisebbítést.


Vagy a másik megoldás,amivel az "extra miniket" létrehozzák: Nem az alom legkisebb tagjait tenyészted tovább,hanem mindig a legnagyobbakat.Így nagyon sok idő,energia árán akár egy közepes méretűt is ki lehet belőle tenyészteni :D

2020. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

De jó kérdés! Valószínűleg lehetne hormonokkal. A szomszedunk kutyája hormonzavaros volt. Nemetjuhasz es 20kg val volt nagyobb a tarsainal, es nem elhizott volt mielott vki erre gondol.


Gondoljatok bele, ha egy csivavabol(akik azert eleg agresszivak tudnak lenni) egy oriasit csinalnanak?! Haha

2020. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem észre, hogy csak akkor idegbetegek a csivavak ha a gazdik elrontjak őket.
2020. szept. 21. 18:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb csivava azért olyan amilyen,mert minden rá van hagyva.Mondván,hogy kisebb mint egy macska,tehát kutyának nem is nevezhető.

Pedig de,kutya és nagyon temperamentumos,makacs fajta.Dominancia és szocializálatlanság problémái náluk is kiütnek,csak a legtöbb gazdi már a sok sztereotípia miatt véletlenül se próbálná kezelni,egész egyszerűen rámondja,hogy fajta jelleg :D

2020. szept. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó, meg mert rettegnek és frusztráltak, de a gazdák ezt rosszul kezelik. Tök érthető, hogy félnek, te is félnél, ha olyan picike lennél mindenki máshoz képest. De ezt lehet jól is kezelni.
2020. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez sem igaz minden csivavára.Azért mert kicsi még nem fél,ha remegni látod sem félelemből remeg,nekik a testbeszédükhöz is hozzátartozik a remegés :D

Akkor fél,ha oka van rá mint más kutya,de az már több jelet is hagy maga után.Morog,vicsorog,elhúzódik,farka a lábai közt feszül,ilyesmi.(Más kutya dominálja,veréssel nevelik,kiabálnak vele,valamilyen fájdalma van,sokk éri.)

A csivava sem különb semelyik fajtától.Vannak sajátosságai,de attól még kutya.Méghozzá olyan ami hamar az emberek fejére nő.

2020. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Elég tapasztalt vagyok csivava témában. 3 csivava jellegű kutya van a családban, ebből 2 az enyém, 1 a testvéremé.


Van egy alap személyiségük, mint bármelyik másik kutyának. Pl méretük ellenére szerintem több tapasztalatot és határozottságot igényelnek, mitn egy náluk jóval nagyobb labrador. Főnökösködésre hajlamosak, főleg a kanok nem térnek ki a balhék elől. Ha ez egy gyenge kezű vagy egy "jajj de cuki ahogy őrjöng" típusú gazdával társul, akkor könnyen lesz a végeredmény egy idegbeteg, mindent támadó méregzsák. Én kanomat is többször helyre kellett tenni ivaréréskor, de hamar felfogta, hogy mit várok el tőle. A csivavák alapból nem egy "mindenkit imádunk" típusú kutyák. Inkább egygazdásak, a gazda az isten, hozzá a végsőkig ragaszkodnak. A családot is szeretik és elfogadják, de a gazda továbbra is szent. Idegenekkel szemben tartózkodóak, igazából jó nevelés esetén mondhatni leszarják a többi ember létezését :D fiatalabbik kutyámat rendszeresen próbálják megsimogatni, mert "milyen cukiii", ő válaszul erre kitér minden simogatni akaró kéz elől :D nem harap, nem támad, nem fél, egyszerűen nem szereti, ha mások tapogatják. Kiskorában is csak ránézett az őt hívogató emberekre és kikerülte őket. Az idősebbik más kutyásoknak hagyja magát simogatni, de ő is elég semleges. Testvéremé engem imád, 3 hónapos kora óta ismer és sokszor jön enyémekkel együtt sétálni. Ismeretlenekkel ő sem foglalkozik, bár hagyja magát simogatni, nem szentel figyelmet nekik, hamar megy a dolgára. Tapasztaltom szerint a csivavák 95%-a ilyen.


Manapság úgy látom, hogy az a trendi, ha a kutya mindent és mindenkit imád, mindig barátságos. Na, aki ilyen kutyát szeretne, az keressen más fajtát. Aki azt szeretné, hogy a kutyája istenként imádja, árnyékként kövesse, de másokkal ne foglalkozzon, mindezt kis méretben, annak jó szívvel ajánlom a csivavát.


Azt mondom, hogy a főnökségre való hajlam bennük van, egyed függő, hogy mennyire erősen, de aki ezt helyén tudja kezelni, és aki túl lép azon, hogy az egész állat csupán 2-3kg, de attól függetlenül kutya, annak fantasztikus társa tud lenni. Én ugyanúgy nevelem őket, mintha nagykutyák lennének. Meg is van az eredménye, a legjobban nevelt kutyák közé tartoznak a környéken.


Megfelelő kézben nagyszerű kutyák.

2020. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyszer hazahoztam egy utcára kidobott csivavát, úgy megijedt a barátnőm 7 kilós zsebtigris kandúr macskájától, hogy beszaladt az ágy alá, úgy kellett kihalászni onnét a barátnőmnek, mert csak ő fért be oda. A cica meg csak nézte, hogy mi ez és mi a jó istennek rohant úgy el. :DDD
2020. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bírnám, ha lenne németjuhász méretű yorki 😂
2020. nov. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!