Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitseg! Mit csinaljak vele...

Segitseg! Mit csinaljak vele holnapig?

Figyelt kérdés
Holnap 2re van idopontunk a dokihoz. A probelama a kovetkezo nagyon vakarozik liheg a es a hideg foldre fekszik nyugtalan a kutyam. A boren elszorva piros ekcema jellegu foltok vannak es egy nagyonb sotetebbpiros 1cm kerek potty. 1 hete volt uj kozmetikusnal a kutya ahol megfurdette. Lehet azzal volt valami baj. Mit tudok vele csinalni hogy ne szenvedjen igy? Szerintetek jo ha megfurdetem? Vagy mit tehetek ra addig?
2020. szept. 21. 19:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

szerintem ne fürdesd, hátha csak ártasz neki


evett? ivott? pisilt?

2020. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Persze ha lemegyunk ugyanugy szaladgal pisil kakil es eszik es iszik is. De osszevissza felkell, ha lefekszik valahova 5 perc mulva, liheg :/

Ma reggel kezdodott elotte este meg semmi baja nem volt.

2020. szept. 21. 20:02
 3/18 A kérdező kommentje:
A furdetest csak azert gondoltam hatha rajta maradt valami a boren es az kimarta. Foggalmam sincs. Eloszor volt ennel az uj kozmetikusnal es azert gondolom hogy valami ott lehetett
2020. szept. 21. 20:03
 4/18 anonim ***** válasza:

Eldo korben arra gondolnek, hogy valamelyik samponos osszetevore allergias volt a kozmetikusnal, es ugye nem nagyon enyhul neki, eg, viszket, meleg a bore ezert liheg, fekszik a foldre stb.


Rosszabb esetben szivbetegseg jele lehet a szapora liheges...

Semmikepp se furdesd most meg, majd az orvos megmondja mi a tovabbi teendo.

Esetleg hideg vizes torolkozot leterithetsz a padlora addig is, hogy azon fekudjon.

2020. szept. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%
megpróbálkoznék egy ampulla calcimusc-kal. itatni persze. baja nem lesz tőle, de ha allergia, akkor segítene rajta. van nálatok otthon?
2020. szept. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Allergiara nem jo a kalcium, reges-reg bebizonyitottak mar, ahogy gyulladt szemre se a kamilla.

Tajekozodni kene!

2020. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
kár, hogy a háziorvosom se tudja ezt, mert pont ő írta fel. és pont allergiára. igaz, nem kutyára, csak nekem..
2020. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
44%

Szia! Szerintem fürdesd meg, de ne használj sampont rá, hanem csak sima langyos vízzel öblítsd le. Jól mosd meg, hátha még rajta maradt a bőrén.

Az én kutyám is allergiás.

Nem lehet, hogy olyat evett?

Vagy valami szokatlan helyen sétálgattad, ahol olyan növény van?

Ne adj neki semmilyen gyógyszert, nekem az állatorvos aloe Vera gélt ajánlott rá, de ha neked nincs otthon, akkor csak várni tudsz.

Vagy keress valami gyulladáscsökkentő, hűsítő krémet. De csak miután megmosdattad. Az ilyenekkel nem árthatsz neki.

Vakard neki inkább te, mint ő magának, nehogy véresre vakarja magát.

2020. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen ugy gondoltam hogy csak sima vizzel!

Igazabol minsig rendelem neki a premium kajat elore honapokra es azt eszi viszont most elfogyott es a futar 2napja ota elfeljeti kihozni a csomagom igy azt vettem neki amit tudtam a boltba a legjobb minosegut amit lehetett. De ezt ette ez elott is mielott rendelni kezdtem neki a premium kajat. Meg talan ez is lehet hogy mar nem birja ezeket. :/ ugy sajnalom hogy szenved es a neten se talalok semmit hogy minlehet ez mert nem hasonlit egyik betegseg sem az o kiuteseire. :/

2020. szept. 21. 20:45
 10/18 A kérdező kommentje:
De egyebkent keverek kutyus ugyhogy eddig semmi erzekenysege soha nem volt ugy tudom a fajtiszta kutyak hajlamosabbak ezekre.
2020. szept. 21. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!