Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktátok a kutyátoknak...

Hogyan szoktátok a kutyátoknak minden alkalommal odaadni a gyógyszert?

Figyelt kérdés

A kutyámnak sajnos rendszeresen gyógyszert kell szednie betegség miatt.

De nyilván magában nem eszi meg. Felvágottba szoktam. Belerakni de a gyógyszert általában kiköpi. Lenyomni a torkán nem akarom minden reggel, este... Nem lehet neki kellemes.

Nektek akinek szintén rendszeresen kell gyógyszert adnia mi a trükkötök?


2020. szept. 22. 07:24
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Mi a cicáknak és a kutyának is mindig lágy kockasajtba rejtettük el. De csak egy falatnyiba, hogy egyszerre lenyelje.
2020. szept. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a kutyámnak a féreghajtót negyedévente úgy szoktam beadni, hogy apróra töröm, és belegyúrom kenőmájas gombócba. Amúgy kiköpné, vagy pl parizerbe kis darabokra törve is kiszedegette belőle, de amikor porrá törtem és kenőmájasba tettem elé, a falánksága győzött :) És apránként, egyszerre csak pici adagot adtam, amikor éhes volt, hogy biztos megegye, tehát étkezést azzal kell kezdeni, addig ne kapjon mást. Lehet esetleg szalonna darabba rakni apróra törve ha megeszi, akkor még lehet elhiszi hogy porcot eszik...
2020. szept. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
kanálnyi májkrém
2020. szept. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is összetöröm a tablettát és egy falat májkrémbe gyúrom mert azt annyira szereti, hogy semmilyen körülmények között nem tud nemet mondani arra.
2020. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ízesített tablettát szoktam venni neki és örömmel eszi meg csak úgy.
2020. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Májkrém, kockasajtba belenyomkodom. Aztán kérek egy egyszerű feladatot,és megkapják jutalomfalat gyanánt. Sose köpték még ki.
2020. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A féreghajtót negyedévente szoktam: szeretik a jutifalatot. Általában az ül, pacsi után ez következik. Ilyenkor adom oda májkrémbe, vagy sonkába tekerve. Nagytestűek, így gyakran "egyben" nyelik el, észre sem veszik. Egyszer kellett sajnos egy antibitikum kúra, mert felsértette az orra felett a bőrét heves ásás közben, ugyanígy adtam be minden nap.
2020. szept. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan időszak, amikor napi 4 tablettát kellett kapnia a kutyámnak. A jutifalatból kiköpte, körbenyalta, stb.

Lenyomtam a torkán, és pár nap alatt megtanulta, hogy gyorsan nyelje le, ne szórakozzon vele.

2020. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusom 2 fajta gyógyszert szed, mindennap. Felvágott nem vált be, abból simán kiszedi, egyedül, ami működik a natúr medvesajt. Egy kis darab sajtba teszem a tablettát és egyben lenyeli.
2020. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Én egyben szoktam májkrémbe rakni, fel se tűnik neki :D pedig nem egy túl falánk kutya
2020. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!