Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet tanítani egy...

Hogy lehet tanítani egy hiperaktív kutyát? Nagyon sokszor próbálkozok vele de inkább megküzd a jutalom falatért. Megverni meg nem akarom. Elég ugrálós meg mindenen át vág vagy felbukik csak minél előbb érjen oda hozzám.

Figyelt kérdés
persze nagyon aranyos ez miatt is csak tényleg azt szeretném hogy okos kutya legyen és megértse amit szeretnék.
2020. szept. 22. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem hasonló problémám volt egy Jack Russell keverék kiskutyával. Fél éves korától kb másfél éves koráig elég nehezen bírtam vele. Nagyon sok türelem kellett hozzá. Most fogja tölteni év végén a 3 évet és mintha kicserélték volna.

Különösebb módszerem nekem nem volt, foglalkoztam vele, megkomolyodott.

2020. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is van egy hiperaktív borderem.

1. Vidd el gyakran sétálni. Reggel, délután, este. Minél többször.

2. Kezdjek ezek el valamilyen sportot.

3. Ivartalanítás.

4. Ne add neki csak úgy oda a jutalomfalatot! Azonban az, hogy megpróbálja elvenni jó, erre alapszik a tanítás.Tartsd úgy a jutalomfalatot, hogy kénytelen legyen leülni, aztán add oda neki. Gyakoroljatok sokat. Nehéz elmagyarázni, de nézz ilyen videókat. Zack George videók szerintem a legjobbak.

5. Menjetek néha kutyaiskolába.


Nálunk ezek segítettek. És az idő. Egy éve nem hittem volna, hogy valaha eljutunk erre a szintre.

2020. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ma akkor neki is kezdek videókat nézni aztán hátha sikerrel járok
2020. szept. 22. 13:35
 4/17 A kérdező kommentje:

És abban tudnátok segíteni hogy vajon miért mozog úgy a hátamon mint egy fiú kutya?

Lány kutyusom van és néha játszik velem úgy hogy ülök ő meg a vállamra teszi az első két lábát és úgy szuszog a fülembe meg Nyalogat

De valahogy még is el kezd úgy mozogni mintha fiú épp a lány kutyával párosodik😂

2020. szept. 22. 13:41
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Ahha akkor itt a gond. A kutya nem vesz téged komolyan. Amikor meghág akkor ledominál tehát azt jelzi, hogy ő a főnöm nem pedig te.


Így nem is fog rád hallgatni és figyelni se nagyon.


Én először ezen dolgoznék és ehhez nem árt egy jó kutya suli.

2020. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget 😊
2020. szept. 22. 16:18
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

Sorrendiseget nem tartod be.

Ledominal teged,nem tisztel ,nem tekint falkavezernek.


Lehet lepontozni.

2020. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Miért pontoználak le?

Attól hogy nem tisztel a kutya még nem téged foglak hibáztatni. Megfogadtam a tanácsod és ma nézegettem neten a kutyasulikat

2020. szept. 22. 16:29
 9/17 anonim válasza:
79%
Nekem is egy aránylag hiperaktív kutyám van, sokat szoktunk kint lenni és feladatozni, egy ilyen kutyának nagyon jók a hiperaktív feladatok például forgás, szlalom és akadály ugrás, ezeket nagyon szeretik általában. A másik módszer amit ajánlanék az az, hogy fáraszd le mielőtt feladatoztok, mondjuk labdázássál vagy egyéb játékokkal és csak utána kezd el tanítani. Amikor felugrik kerüld ki, vagy kicsit lökd vissza és mond neki hogy nem vagy nem szabad, egyszer megtanulja.
2020. szept. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt foglalkoznál vele egy kicsit mozgasd meg,hogy a felesleges energiákat levezesse.Nem tud koncentrálni,erre kell megtanítanod.

Ha már futott vagy ugrált egy pár percet hívd magadhoz,és akkor kezdj el foglalkozni vele,később erre nem biztos,hogy szükség lesz,most még igen.Könnyebben bánsz egy fáradtabb kutyával mint egy energiától duzzadóval.


A dominancia problémák már nagyon látszanak nála.Először ezt kell helyre billenteni.Egy domináns kutyával nem csak az a gond,hogy így rád mászik.Később sok stresszt fog neki és neked is okozni a viselkedése.Megpróbál majd megvédeni és támadhat is más kutyára érte sétakor,akár a sajátotokra is,gyerekekre..

Meg persze ott van az az alap felállás,hogy ő a kutya te meg a gazdi és nem fordítva.


Állíts fel szabályokat és kezdje el betartani,mert a főnök te vagy és ezt neki is tudnia kell.

-Soha ne hagyd,hogy a kutya rád,más kutyára vagy bármilyen tárgyra másszon és főleg ne próbáljon párosodásra utaló mozdulatokat tenni.Semmivel nem teheti meg,nem dominálhat semmin és senkin.

-Ha eszik mindig ültesd le,és ne egyen ameddig azt nem engeded.Tedd ki a tálba,tedd le,matass ott ameddig neked tetszik,és ha végeztél,és szóltál neki akkor mehet enni.Addig ne.Másik kutyáét,állatét,gyerekekét,családtagokét ne vegye el.Az étel egy nagyon kulcs fontosságú dolog ebben a dominancia dologban,a kutya egyen utoljára miután végeztetek,asztalról ahol az emberek esznek egy falatot se.

-Legyen kapu szabály.Ne mehessen ki csak úgy sehonnan.Szintén csak akkor,ha kiengeded és te menj ki előbb.Tiltsd ki azokról a helyekről amik a tieid,legyenek saját helyeid.(például sokaknak ez az ágy,domináns kutyával főleg nem osztjuk meg,mert később megpróbálja kisajátítani,nem akar majd felengedni vagy megpróbál kitúrni).Legyen saját helye,és ott aludjon legalább ameddig megoldódik a problémád.

-Utolsó sorban amit senki sem szeret hallani: Ivartalaníts.Az ivaros kan kutya domináns,nehezebb nevelni.


Ha a dominancia problémáid megoldódtak sokkal kezesebb lesz,mert nem lesz a fajtájától függetlenül is makacsabb,konokabb,nem próbál ellent mondani annak amit akarsz.

2020. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!