Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bravectoról mi a tapasztalatod...

Bravectoról mi a tapasztalatod/véleményed?

Figyelt kérdés

Sajnos sok rosszat is olvastam...


Természetesen kérdeztem az állatorvosunkat, aki szintén ezzel védi a kutyáit.

Nincs okom felülvizsgálni, csupán több tapasztalatot gyűjtök.


Illetve érdekelne, hogy milyen más készítményt használtok.


2020. szept. 24. 09:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
68%
nekünk bevált.Mi ezt használjuk évek óta. Édesanyám nem merte a kutyáin használni szintén a rossz olvasott vélemények miatt...csak cseppeket adott a kutyáknak,de elszaporodtak rajtuk az élősködök úgy is és csúnya lett a kutyusok bőre,amit kezelni kellett az élősködök miatt :( Nekünk a bravectotól semmi rossz tapasztalatunk nem volt.Kullancs se volt,pedig kertes ház.
2020. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Mi Nexgard Spectrát használunk, az havi adagolású, a Bravectóban a háromhavi adag egyszerre való beadása nem tetszik (készséggel elfogadom, ha ez hülyeség, én idegenkedem ettől), illetve kell még mellé szívféreg ellen is valami.

2 éve szedi a kutya, semmi gond nincs, hatásos, 1-2 kullancsot amit találtunk, az is döglött volt már, de leginkább nincs benne, pedig erdő szélén lakunk.

Több Bravectóval védekező ismerősünk van, sehol semmi gond nincs. Őszintén szólva nekem ezek a Bravecto megölte a kutyámat c. csoportok az oltásellenesek szintjén vannak, én egy komolyan vehető tanulmányt se találtam arról, hogy ez tényleg így lenne. Gyógyszerérzékenység persze létezik kutyáknál is, és okozhat gondot is, de attól, hogy vannak pl penicillin érzékenyek, még nem lesz a penicillin sem halálos méreg. Ebben a kérdésben állatorvos valószínűleg tud segíteni. Éves vérvétel, labor is megnyugtató lehet.

2020. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk csak ez vált be, 4-5 éve használjuk a kutya szőrén sem láttam kullancsot ez mellett, pedig járunk erdős, gazos, tóparti részekre is.
2020. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk eleinte bevált, de aztán csak szenvedés lett belőle, mert a kutya egy idő után nem volt hajlandó megenni(jutalomfalatból is kiválogatta) így scalibor nyakörvre váltottunk.
2020. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is csak ez vált be, vastag, dupla bundájú kutyám van, az életbe nem találod meg benne a kullancsot, úgyhogy muszáj valami olyan szer ami belsőleg hat.
2020. szept. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Next guard spectrat eszik kiskora ota. Bevalt. Elozo kutyam cseppentettem advantixszal es valszeg szivferges lett szegeny es meghalt. (Orvosoknal voltunk. Vizsgalgattak,de a szivferget nem neztek. )
2020. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Mert egy ismerős 'letàmadott', hogy felelőtlen vagyok hogy Bravetoval védem a kutyát, mert tönkre teszi a szervezetét stb, így sokat olvastam.

Tény, hogy a három havi adag soknak tűnik...

Kistestű, hosszúszőrű, főleg benti, de jár velünk kirándulni (Pilis, Bakony, erdők).

2020. szept. 24. 10:52
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Régen azt kaptak, bevált, csak egyre több lett a szívférges eset és váltottunk Next Guardra(amiről szintén vannak a Bravectóhoz hasonló rémhírek/leírások, hogy epilepsziás rohama lett a kutyának stb), ami amúgy szintén szuperül működik.


A májat szerintem biztos károsítja kis mértékben, de inkább ez, mint a babézia vagy a non stop vakarózás a bolhák miatt. Ha nagyon aggódsz, iktass be évi egy-két májvédő kúrát, azzal egálba hozhatod a hatását.


Akiknél nagyon heves rohamok jelentekeztek, úgy tudom, hogy először kapták mind ezt a készítményt, szóval, ha a kutyád régen baj nélkül szedte, most sem lesz problémája tőle.

2020. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem régóta szedjük. Eddig egy tabit kapott. Most következik a második :)
2020. szept. 24. 12:23
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is nexguardot adok (2-es válaszolóhoz hasonlóan nekem is jobban tetszik a havi adagolás), hosszú szőrű kutyával járunk rengeteget kirándulni, a csepp nem ért semmit, a scalibor/foresto bepállott a szőre alatt és begyulladt tőle a bőre, szóval én az első babézia elleni imizol injekció (ami köztudottan szintén nagyon megterheli a májat) után, inkább tablettára váltottam, úgy gondoltam az kevesebb kárt okoz, mintha ilyen durva ellenszert kell neki adni (egyébként ezt nekem az orvos mondta, ő érvelt ezzel a tablettás készítmények mellett).

Egyelőre szerencsére semmi probléma, én félévente a biztonság kedvéért csináltatok egy labort és évente kétszer adok neki máriatövismag olajat (ez egy természetes májvédő). Viszont a kutyám alomtestvérének pont most néztek labort és neki iszonyatosan elmentek a májértékei (ők idén tavasz óta adnak nexguardot, a doki szerint nem az okozta, de a gazdi nem nagyon hisz neki, szóval ez is lehet csak szimpla összeesküvés).

Én azt gondolom, hogy ha van rendszeres vérvizsgálat, akkor mellette teljes biztonsággal adható, időben észre lehet venni, ha valami gond van és egyébként meg nem kártékonyabb, mint egy babézia vagy lyme-kór kezelése, akkor meg már jobb megelőzni a bajt és a laborral tényleg be is tudjátok biztosítani, hogy ne okozhasson nagy gondot a bravecto.

Mindettől függetlenül pedig a nyakörvek, cseppek hatóanyaga is érintkezik a bőrrel, tehát bekerül a kutya szervezetébe, szóval ezek sem feltétlenül egészségesebbek.

2020. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!