Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv és pórázszoktatás -...

Nyakörv és pórázszoktatás - mikor, hogyan?

Figyelt kérdés

Ha hazaérkezik a kiskutya, 1-2 nap után már rárakhatom a nyakörvet? Fokozatosan cska kis időkre, avgy tegyem rá és hagyjam rajta végig, hogy megszokja?

Sétáltatni hámmal akarom. A hámhoz hogy szoktassam? és magához a sétához, pórázhoz? Előbb csak az udvarban, vagy élesben menjen? Először mennyi időkre sétáljunk? és hány hetes korától sétálhat (udvarban meg városban)?


2020. szept. 24. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Icipici korban gyakorlatilag mindent elfogad a kutyus.

Az első napon ahogy megjön rakd rá a nyakörvet, hámot, ruhát, mindent (nem feltétlen egyszerre :D).

Első sétánál már lehet rajta a póráz, tartsd a levegőben, még nem kell vezetni, csak szokja h ott van.


Mindent érdemes már az első napokban elkezdeni, amiről tudod h szeretnéd hogy megszokja.

Pl. ha bicikli csomagtartójában akarod vinni vagy táskában, autóban (lehet h piciként még hányni fog ha autóztok).

2020. szept. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Mindent szépen fokozatosan, minden nap egy picivel több ideig rajta lehet, mint előző nap volt.


A hámot viszont felejtsd el, elhúzza a kiskutya vállizületeit hátra, marhára egészségtelen. Meg ugye nem is igásló az a kutya, hogy hám kelljen rá, nem vontat semmit.


Utcára három kombinált oltás megléte után már szabad vinni, addig nem.

2020. szept. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor jobb a nyakörvön lévő póráz? Mindig azt mondták, hogy az rossz, mert adott esetben a nyakát rántja meg (nyilván meg kell tanítani a rendes sétára, de akkor is előfordul). A hámot javasolta mindenki eddig. Akkor mégsem a hám jobb?
2020. szept. 24. 12:30
 4/5 anonim válasza:

Az első kutyánál én is hám párti voltam, 1 éves és még mindig sokat húz ha nem beszélek hozzá folyamatosan. A kisebb 5 hónapos (ugyanolyan fajta) neki már nyakörv volt és nagyjából 2 hét alatt tanult meg szépen sétálni.


Amíg nincs meg minden oltás utcára ne vidd ki. Utána pedig rendszert vigyék bele, pláne ha azt szeretnéd hogy szoba tiszta legyen vagy az utcán ne legyenek “zombi pillanatai” amíg észre sem vesz téged.

2020. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Sok kutya van, aki normálisan sétál hámmal, az én kutyámmal nyakörvvel is megszenvedtem... kutyafüggő ez is, de az biztos, hogy egy nehezebb természetű kutyát csak nyakörvvel lehet megtanítani szépen sétálni.


Vidd utcára a kutyát, én nem értek egyet azzal, hogy 3 hónapig ne is lásson a kutya füvet, amíg meg nincs minden oltás.

Értem én, hogy léteznek veszélyes vírusok, de pont ebben az időszakban a legfontosabb a szocializáció és a szobatisztaságra nevelés. Én úgy döntöttem, hogy nem cseszek ki a kutyámmal egy feltételezett fertőzés miatt (amúgy ha a környéken fertőzés van, simán felviszed a cipőddel is.)


Pár hétig minden alkalommal, evés után, alvás után és egy nagyobb játék után le kell vinni a fűre, mert akkor jön rá a kiskutyára a pisilhetnék. Ilyenkor magas hangon kell neki mondogatni, hogy pipipipipipiipipiiiiiii (jah hülyén hangzik) de ebből megtanulja, hogy mikor és hol kell pisilni és ez a pipipipipipiiiiiii egyfajta vezényszó is lesz arra, hogy most van a pisilés ideje.

Ha nem viszed utcára soha és csak a szobába csinálhat, akkor baromi nehéz lesz a szobatisztaságra szoktatás.

2020. szept. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!