Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás utánra milyen...

Ivartalanítás utánra milyen gyógyszereket célszerű beszerezni?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban ivartalanítják szuka kutyámat. Addig szeretnék tapasztalatot gyűjteni melyek azok a tabletták, kenőcsök amik jók a kutyának. Akár embernek való gyógyszerrel is tapasztalatokat.

Remelem az orvos írni fog fájdalomcsillapítót is, ha nem megkérem.

Gallért kapni fog.


2020. szept. 25. 13:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Aktív, ugrálós kutyáról van szó. Ha adnék neki pár napig vagy egy hétig kutyáknak való nyugtatót, avval problémát okozok vagy elhagyható?
2020. szept. 25. 13:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Például a kutyavitamint próbáljátok meg.
2020. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lazacolajat kap kuraszerűen és porcerősítőt.
2020. szept. 25. 13:15
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Betadine-t. Azzal egy ideig kenegetni kell a sebet.


Ezenfelül én immunerősítőt vettem neki.

2020. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén aktív kutyusra nem kellett semmi, még aznap estére kiheverte a műtétet.


A sebre vettem neki kék lukácsot és ennyi.

2020. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kék lukács krém jó, az nekünk is sokat segített.

Fájdalomcsillapítót fog adni az orvos, mi több napi adagot kaptunk azzal az utasítással, hogy belátásom szerint adjak neki az állapotától függően. Az én kutyám borzasztó érzékeny, nem viseli jól a fájdalmat, ezért a műtét után még 2-3 napig adtam neki a fájdalomcsillapítót, de a doki azt mondta, hogy ha nagyon elkezdene ugrabugrálni, pörögni, akkor inkább ne kapjon, mert ha fáj neki, akkor legalább vigyáz rá és óvatosabb lesz... Nem a leghumánusabb dolog, nem is feltétlen értek ezzel egyet, de mondom, nekünk ez orvosi tanács volt.

Én csak legvégső esetben nyúlnék nyugtatóhoz, a kutya jobb esetben érzi, hogy mennyi mozgást bír el, mennyire kell vigyáznia a sebére, ha esetleg mégis aktívabb lenne a kelleténél, akkor inkább megpróbálnám elterelni a figyelmét. Alapjáraton az én kutyám is iszonyatosan aktív, egy 15-20km-es túra meg se kottyan neki és ha 1-2 napig nincs elég fizikai és mentális foglalkozás hajlamos túlpörögni, majd szét csattan a levezetetlen energiáktól, de a műtét után ezzel nem volt problémánk, szép lassan kezdte el igényelni újra az egyre több mozgást, a műtét utáni 6. napon volt először, hogy már 1 órás sétára elmentünk (akkor is csak pórázon, mi a varratszedésig nem jártunk se futtatóba, se kirándulni, se suliba) és otthon utána ugyanolyan nyugodtan aludt, pihent, mint általában. Szóval ezt érzik a kutyák, szerintem emiatt előre ne aggódj, figyeld őt, látni fogod, hogy mennyi mozgást igényel, nálunk az első két napban konkrétan semennyit, csak eü. dolgokat intézte (azon se lepődj meg, ha az első napon nem kakil, az enyémnek még a pisilés is nagyon fájt először), és utána szép lassan, amikor már kicsit volt kedve menni, akkor először voltunk egy 10-15 perces szaglászós sétán, de mindig láttam rajta, hogy mikor elég neki.


Én gallér helyett műtét utáni ruhát vettem neki, tudom ez nem mindenkinek válik be, de nálunk működött, eszébe se jutott piszkálni a sebét és sokkal kevésbé korlátozta a mozgásban, mint a gallér. De persze mondom, ez nem mindenkinél válik be, én is olvastam olyat, hogy a kutya ruhástól szétbontotta a varratokat, de azért nem mindegyik ilyen, ezt is ki kell tapasztalni, ismerni kell a kutyát (meg nekünk az is segített, hogy az első héten egyáltalán nem volt felügyelet nélkül, így ha szét is akarta volna szedni egyből láttam volna).

2020. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Műtéti ruhát mindenféleképp veszek neki, mert egyben lesz neki egy köldöksérv műtét is.

Köszönöm szépen a válaszokat!!

2020. szept. 25. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!