Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen agresszívak a...

Miért ilyen agresszívak a labradorok a falumban?

Figyelt kérdés
Az én kutyám is labrador volt, néha találkoztunk a testvéreivel is. Ideiglenesen is fogadtam már örökbe 4 labradort. Sosem néztem ki belőlük, hogy ez a fajta képes agresszív is lenni. Nem rég költöztünk a mostani lakhelyükre, ahol van két labrador, akik mindenkire hörögnek, ugatnak.
2020. szept. 25. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
több oka lehet, de falun legjellemzőbb, hogy nem foglalkoznak a kutyával, nem nevelik, nem tanítják meg hogyan kellene viselkednie.
2020. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Az ismerősömé is olyan. Ha megy valaki hozzájuk, megköti a kutyát, mert megharapná az idegent. Teljesen "meg van veszve" olyankor a kutya.


Persze, mert sokan nem veszik figyelembe, hogy a labrador vadászkutya. Rengeteget kell mozgatni meg oktatni, hogy vakvezetőkutya nyugodtságú legyen.

Olyan ismerősöm is van, akinek a kutyája az ugrálás miatt már szinte ki sincs engedve a kennelből... :(


Azt hiszik az emberek, hogy a labrador magától lesz olyan okos, nyugodt kutya. És óriásit csalódnak kb 1.5 év után. Ez a nagy baj.

2020. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
ilyen az élet
2020. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg nem labradorok, csak jellegű keverékek. És sajnos a szaporításnak hála egyáltalán nem figyelnek a kutyák idegrendszerére és temperamentumára. Rengeteg az agresszív (persze nem tk-es) border, labi, golden. Divat fajták, agyba-főbe szaporítják őket és minden idióta tarthatja.
2020. szept. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!