Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan dolgozzam fel a háziked...

Hogyan dolgozzam fel a házikedvencem elvesztését? Teljesen kivagyok.

Figyelt kérdés

13 éves Németjuhász kutyámat ma kelett elaltatnom. Borzasztóan sírtam amikor elment végleg. Sajnos már menthetetlen volt, mindkét lábát húzta. Rengeteg gyógyszert vettem, egy ideig hatot. Az utóbbi pár hónapba már semmit nem használt, maga alá végezte a dolgát, emelett még gyenge is volt. Az orvos szerint Diszplázia (bénulás) ami a Németjuhászoknál gyakori. Műteni már nem érdemes lett volna a állatorvos szerint, 13 éves, gyenge volt stb. Igy nem biztos hogy bírta volna. Az orvos szerint nem fiatal kutyáknál ez a beavatkozás már kockázatos lenne, ő azt tanácsolta hogy altassuk el. A kutyám látszólag eleven volt, ugatott, evett. Ne mutatkozott nála olyan, ami alapján lehetett volna arra következtetni hogy szenved. Azonban az orvos azt tanácsolta hogy nem érdemes tovább halasztani, mert a rossz idők bejönnek, egyre rosszabb lesz neki. Ma elaltattam a drága egyetlenemet, borzasztó a hiánya. Ha ki megyek az udvarra, minden olyan üres, nagyon rossz így, hogy már tudom hogy nincs többé.


Az előző kutyámat (szintén Németjuhász kutya) így vesztettem el, alig bírtam ki. Most hogy ő következett, teljesen kikészültem. Az öngyilkosság kerülget. Nekem ő volt a mindenem, borzasztóan hiányzik.


Ha lehet kérni egy szíveséget tőletek, gyújtanátok az állatokért egy gyertyát? Azokért, akik már nem lehetnek köztünk. Azokért akik boldogtalanok. Köszönöm!


23F



2020. szept. 26. 21:33
1 2 3
 1/22 Miss Endzsi ***** válasza:
95%
Mindenkiért gyújtok, minden lényért, de kiemelten a számodra fogom meggyújtani ma.
2020. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Minden állatért gyújtok ma 1 gyergyát éjfélkor. Imádkozom a drága állataimért akik már nem lehetnek köztünk. 😫😫😫😭😭 Miért ilyen kegyetlen a sors? Miért a jók mennek el? 😭😭
2020. szept. 26. 21:39
 3/22 anonim válasza:
95%
Sajnos ezen csak az idő tud segíteni legfőképpen.. Én fiatalabb vagyok mint te, volt 6-7éves koromig egy kutyunk, ottvolt, vigyázott rám kisgyerekként, sajnos elég rossz memóriám van, és nem emlékszem már annyira tisztán az emlékékekre, és nem értettem meg hogy mi történt amikor elment, de nagyon szerettem..Utana lett egy Golden Retrieverünk, aki 6évesen ment el, és 8éves koromtól 14éves koromig volt velem, sok időt töltöttünk együtt, amikor elment összetörtem.. Haragudtam mindenkire.. Hiszen nem tudtuk hogy mi baja volt, 6éves volt csak, és 2het alatt elvitte valami, pedig folyamatosan jártunk orvoshoz...Mindenkitől ellöktem magam, haragudtam magamra, mert úgy éreztem hogy nem töltöttem vele elég időt, nem adtam meg mindent, lelkiismeretfurdalásom volt, úgy éreztem elvesztettem az egyetlen igaz barátom. 2éven keresztül jártam le hozzá a kertbe, ahogy eltemettük, és tudom hogy van, és vigyáz rám. És még most sem számítana idős kutyusnak..Ertelmetlenul ment el.. Most hogy ezt így írom el is erzekenyultem..A lényeg, már tudom hogy velem van, figyel engem, segít, és vigyáz rám, és örökké emlékezni fogok rá. Ugyanúgy a kisnyuszinkra is, csak mivel jelen esetben teis a kutyus kiskedvenced vesztetted el, így őt hozom fel. Csak gondolj abba, hogy 13 éves volt, szép kort élt, szerintem remek gazdája volt, szép időt töltöttek együtt, sajnos mindenkit előbb utóbb utolér az öregkör. Ott lesz veled, vigyázni fog rád, segíteni fog bármiben. Részvétem :(
2020. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Ne így fogd fel, hanem úgy hogy te mindent megadtál neki egész életében, boldogságban élhetett le melletted egy teljes életet. Gondolj a szép emlékekre! Tudom hogy rossz, nekem is 15 évesen ment el a kutyám akivel együtt nőttünk fel, de ma már csak mosolygunk, hogy mennyi hülyeséget csinált. Fel a fejjel! És öngyilkos gondolataid meg ne legyenek mert lesz még kutya akinek szüksége lesz rád.
2020. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Szia,reszvetem a kutyusod miatt.

Tudod enis elvesztettem a kiskutyamat 6eve..Jack russel volt az en kis angyalkam,karacsonyra vettem a paromnak de kozos volt.Nagyon jo kutya volt a elgjobb,szamunkra mindha a gyerekunk lett volna.kint élt ő mer eleven volt bent a lakasba mindent tonkretett a kia szerelmunk:)

2020. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

5ös vagyok beletlen elkuldtem🙈

A kiskutyam nagyon vedte a kaja táljat mindig támadot ha ment feleje valaki,egyik este bejot hozank 3csavargo kutya megakartak enni a vacsijat es mivel o nem engedte tamadot de ok elonybe voltak😔átharapták a gegelyet.vitunk orvoshoz azonal megorperalta de sajna masnap reggel hivot h nem elte tul😔azota is a sírás kap el ha rágondolok,feldolgozni sose fogom tudni ahogy te se..de cserebe szép emlekkent gondolsz ra.

2020. szept. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Ritka, hogy egy nagytestű kutya ilyen kort megéljen, nálad biztos jó helye volt és szuper ellátást kapott.

Szerencsére hosszú szenvedés se jutott neki az élete végére, méltósággal tudott elmenni. Már futkozik a mennyországban az előző kutyáddal, a testvéreivel, vagy éppen egy virgonc kiskutyaként születik újjá.

Egy gyertyát én is gyújtok, minden kutyus emlékére

2020. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát. Tényleg Aranyosak vagytok.
2020. szept. 26. 22:02
 9/22 A kérdező kommentje:
#7-es köszönöm, és a többieknek is. ❤❤
2020. szept. 26. 22:03
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Sajnos ezt el kell fogadni, ez az élet rendje, előbb utóbb mindenkinek eljön az ideje. Nekem, neked mindenkinek. Nekem nem rég halt meg egy cicám, 7 éves volt, szóval nem is öreg annyira, elcsatangolt, mikor a nagy melegek voltak. Olyan állapotban jött haza hogy már nem segített rajta se infúzió se semmi. Szegény meghalt. De arra gondoltam, hogy legalább volt egy pár igazán boldog éve. Te is gondolj erre, a szép közös emlékekre.
2020. szept. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!