Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ha egy kutya...

Mit lehet tenni ha egy kutya megtámadja a kutyámat? Hogy védhetem meg magamat és őt?

Figyelt kérdés

2020. szept. 26. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ordíts rá, dobj felé nagyobb ágat vagy tárgyat, rúgj a fejébe, nyakába, gyomorszáji részhez. Valamikor sajnos ez nem elég. Amikor jó néhány kutya ugrik nektek vagy nem ijeszthető meg csak úgy. Apró élű bicska, 3-4 cmes. Ez jogszabály szerint hordhatod is magadnál. Ha bizonyítható hogy megtámadt titeket a kutya, semmilyen ügy nem lesz belőle ha esetleg kimúlik. Ha nagy gáz van akkor egyenesen a támadó nyakába, de ha csak elijeszteni akarod, felületi sérülést a lábakon...


Fogják ajánlani a paprika sprayt... Ha fúj a szél szembe fújhat titeket, nagy eséllyel rád és a kutyádra is kerül. Plusz van amelyik kutya ettől csak még vadabb lesz... Nem hinném hogy hatásos

2020. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem sok mindennel, pont láttam egy ilyen videót a múltkor. Ütötték, rúgták, locsolták vízzel, nem engedte el. Aztán valahogy megunta és le tudták szedni, szerencsére a megtámadott kutyus is túlélte, de eléggé felzaklatott.

Nekem is volt hasonló, szerencsére ott nem volt olyan vad kutya, így az egyik szomszéd szaladt lapáttal, a másik seprűvel, és leszedték a kutyámról. A kutyámnak semmi baja nem lett, de én annyira védtem hogy a kezem, bokám is vérzett, letörtek a körmeim és szétszakadt a nadrágom. Pedig kb. 3 perc lehetett az egész.

Paprika/gázspray jó ötlet.

2020. szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

"Paprika/gázspray jó ötlet."


Az #1-es világosan leírta, hogy miért NEM az.

2020. szept. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha nincs nálad valamilyen önvédelmi eszköz van olyan eset (szinte mindig),hogy sehogy nem tudsz védekezni.

Akita (!!),Chow Chow (!!),Cane Corso (!!),Pit,Staffordshire terrier,Kangal,Káj,Kaukázusi juhász,Komondor,Kuvasz az ami a legtöbbször kerül ilyen helyzetbe.Nálunk ezek népszerűek többek között,de ezekről tudnak az emberek a legkevesebbet és ezen tudás,elővigyázatosság hiánya okoz rengeteg balesetet.


Sok esetben egyébként pro-kontra a probléma.Ha az egyik kutya hajlandóságot mutat a támadásra,a másik ezt észre veszi és reagál rá.Védi azonnal magát,és téged is,vissza ugat,előre lendül hogy ráijesszen és erre támad is az agresszív kutya.A rosszabbik az,amikor ez pici kutyával esik meg,nekik szinte esélytelen megúszni egy támadást súlyos sérülés vagy halál nélkül.


Amit tehetsz.:

-Ha látsz a közelben egy kutyát,aki feltűnően sokat vagy nagyon méregetve bámul titeket az rossz jel! Hegyezett fülek,kihúzott merev testtartás,emelt farok biztos jele a dominancia kimutatásnak,elő jele a támadásnak.Ha ilyet látsz fordulj sarkon,menj másfelé és tartsd szemmel a másik kutyát nehogy utánatok induljon,szólj oda akár a gazdinak,hogy fogja meg,mert a kutya szeme se áll jól.

-Ne engedd szabadon a kutyát,pórázon se előtted se mögötted ne haladjon olyan távban ahonnan nem tudsz időben lereagálni egy támadást.Ez olyan 3-5 méter maximum.

-Ivartalaníts.Ivaros kan kutya egy vele szemben dominánsan viselkedővel nem fog hátrálni.Szuka,ha tüzel akár napokon át és kilómétereken át maradandó szagnyomokat hagy maga után.Bevonzod az összes kóbor,póráztalan,kiszökött,elcsatangolt kutyát,az ivaros kanok minden második sarkon utánatok fognak fordulni,a nagyobb kutyákat a gazdik nem fogják tudni vissza fogni.Visszafelé is igaz,a kan kutyád az ivaros szukától elveszti a fejét akármilyen sokat foglalkoztál vele és tanítgattad.

-Ha kiskutyára támad egy nagyobb ne kapd fel,csak lökdösd magad mögé,állj elé.Úgyis fel fog érte ugrani a másik és akkor te is sérülsz,ráadásul ha kitépi a kezedből súlyos sérüléseket szenved akár attól is,hogy csak leesik.

-Fújj kan/kutya riasztót! Ha szuka,ha kan kutyád van akkor is hasznos.

-Hordj magadnál önvédelmi eszközöket.Spré,kés,bicska,akár egy hangos játékpisztoly,éles hangú tárgy (kutya riasztó síp)..


Nekem egyszer egy utca sarkán lett ilyen jellegű "balesetem".Egyszerre értünk ki a sarkon egy másik gazdival,és a kutyáink össze futottak.Az ő stafford keveréke azonnal morgott,oda kapott,erre az én kutyám is morogni kezdett,érkezésünk sem volt reagálni másodpercek alatt össze is ugrottak.

Az enyémnek a két füle mögötti részt kapta el (felülről harapott rá),a gazdája hiába próbálta lehívni,lerántani,semmi.Én rúgtam,ütöttem,kiabáltam,semmi nem használt,se nem eresztett,se nem reagált.

Gazdi egész okos volt,szétcsatolta a kutya nyakörvét,és tulajdonképpen fojtani kezdte vele,és húzta hátra,majdnem egy teljes perc kellett,hogy elengedje,vissza csatolta a pórázt,és hátrébb rángatta.Nyílván ő sem számított erre,nem hibáztathattam.Kiderült,hogy menhelyes kutya,pár hónapja van csak nála,elviekben sikerült szocializálni,gyakorlatilag nem.Állta az orvosi költségek egy részét,azóta is sajnos a füle mögött ritkás a szőr a harapás körül,és ha azokat is széthúzzuk ott virít a heg.De életben van,és ezen felül makk egészséges.

2020. szept. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

4) a hegre kenj szuz sheavajat,az visszanoveszti a szort!! Enyemnek is volt mar serulese. Szepen visszanott a szor.


Saroknal a tavolabbi reszen menjetek a haz sarkatol. Jobban latod,ki fog jonni.


Kes semmit nem er kutyatamadasnal.


Ha agressziven jon feletek egy kutya,hatraljatok es a kutyad figyelmet tereld el rola. Masik iranyba menjetek. Kozben azert lasd a kutyat oldalrol. Nem jon-e feletek tovabb.Nekunk ez bevalt mar jo parszor.


Sose ertettem,miert kell odamenni megkozelebb egy kutyahoz,ha lathatoan az ellenszenv/tamadas jeleit latjatok rajta. Hatrallj ki inkabb a szitubol.


Elozo kutyamnak sok verekedese volt,eleinte le kellett huznom. Kesobb mar el tudtam hivni es nem lett verekedes. Sose kellett varrni .


Egy verekedesnel eloszor mindig vannak elojelek,kostolgatasok,csak ezt nem fogja fel a legtobb gazdi... akkor meg boven van ido serules nelkul meguszni.


Paprika spraj,fujos dezodor,egyeb spre legyen nalad. Valakinel a raorditas bevalik.

2020. szept. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Ha jol kifuttatod a kutyad,nem vonzz magahoz annyi tamadast.
2020. szept. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

A hatosnak nem tudom mi baja van. Ha esetleg vicces akartál leni hahahaha

2020. szept. 27. 08:03
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
A kutyáknak a szemük a gyengepontjuk
2020. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ér semmit a bicska?


Vagy egy éve volt egy balhé a Facen abból hogy az idióta póráz nélkül sétáltatta az agresszív kutyáját, az meg minden kutyába beleállt. Mások hiába szóltak a gazdának le se szarta. Aztán neki akart menni egy kistestű kutyának mire a kicsi gazdája pillangókést állított a támadó kutya hátába. Nagy baja nem lett de megfutamodott. És hát nyilván a támadó kutya gazdájának állt feljebb később.... De elegy port kavaró fb poszton kívül ügy nem lett belőle.

Ennek a kutyának szerencséje volt, én nem a hátát szúrkáltam volna meg...

(1)

2020. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!