Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami praktika arra,...

Van valami praktika arra, hogyan lehet kutyát és macskát összeszoktatni?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves tacskót szeretnék a nagyszülőktől hazaköltöztetni. Az a problémám, hogy kb 1 hónapja beköltözött a kertünkbe egy macska, nagyon barátságos, etetni kezdtük, egy hét után hozta a két kb 4 hetes kölykét is. Befogadtuk őket, féregtelenítés megvolt, lassan kapják a védőoltást, tavasszal ivartalanítás....

A tacskó nem szocializálódott macskákkal, fogalmam sincs, hogyan kellene megoldani ezt a helyzetet.

Van valami ötletetek arra, hogyan lehetne összeszoktatni őket? Ha lehet egyáltalán....



2020. szept. 27. 08:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
91%
Gondosan szépen lassan össze kell őket szoktatni. Viszont a közelben kell maradnod és szépen biztatni őket. Nekünk valamilyen szinten sikerült
2020. szept. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
16%
Nem volt valami jó ötlet macskát meg kutyát tartani egyszerre.A kiskutya elleste hogy kell akármekkora kerítésen lazán átlibbenni.
2020. szept. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es, lehet, hogy félreérthető voltam? A kutya nem szökött meg, ott lakott eddig a nagyszülőknél. Szeretnénk elhozni, de közben befogadtunk 3 macskát. Nem olyan kerítésünk van, ahonnan kiszökhet.
2020. szept. 27. 09:29
 4/11 anonim ***** válasza:

#3

a kettes szerintem a saját tapasztalatát osztotta meg, náluk szökött át a kutya a kerítésen, eltanulva ezt a macskától

2020. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A tacskó egy vadászkutya, nem kompatibilis túlzottan mással. Zsákmány állattal végleg nem,amint elfordulsz megöli.


Van kivétel, de nagyon ritka a tacskó eleve nem egy haverkodós kutya amit kis korban megismertetsz és megszerettetsz vele azt elfogadja, de utána nem igazán.

Macska sem hiszem, hogy jó tapasztalattal fordul a kutya felé a kint töltött idő miatt.


Nem lehetetlen, de én inkább nem erőltetném nehogy sérülés legyen.A macska nagyot tud karmolni és sose "jó" helyre.

Gondolom a kutya is kinti volt, ő is zavargászta esténként a macskákat is.


Ha mindenképp próbálgatni akarod először egymás szagát ismertesd meg velük. A kutya fekhelyét, pulcsiját, pórázát a macskákkal, macska cuccát a kutyával szagoltasd ameddig csak lehet, gyakran. Ha már nem szagolgatja másodperceknél tovább mondhatni megszokta, ismerős a szag. Majd zajt kapcsolj.telefonon akár. Kutyának macska hangokat, macskának kutya hangokat, szokja. Ha egyik sem mutat különösebb reakciót a távszoktatás pipa.


Ha ez megvan pár percre ereszd össze őket felügyelettel. Ne közel, eleinte csak hogy bámulgassák egymást. Ha hirtelen eresztessz egy izgatott kutyát macskához fújtatni és oda kapni fog.

Vidd közelebb fokozatosan, amint morog vagy hisztizik valamelyik vidd hátrébb,korai. Gyakran próbáld ezt is.

2020. szept. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Szagokkal sztem nincs gond, a kutya biztos érzi a macskák szagát a gyerekeim ruháján, és fordítva is.

Mindenképpen megpróbálnom, mert a kutyát el kell hoznunk, valahogy meg kell oldanom. Nagyon kedves és barátságos kutya, kinti, fogalmam sincs, hogy éjszakánként találkozott-e macskával.

2020. szept. 27. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem az a kulcsa az egésznek, hogy a kutya viselkedését tudjátok kontrollálni, tehát le tudjátok tiltani ha esetleg vadászni akarna a macskákra, nyilván ez egy olyan kutyával, aki nem nálatok nevelkedett nehezebb lesz.

Én először elkezdenék kicsit tréningezni a kutyával, hogy erősebben kötődjön hozzám, lássa, hogy ha együttműködik velem az neki is jó (ami egy makacs vadászkutyával megintcsak nem a legegyszerűbb feladat, de nem lehetetlen), nem kell semmi komolyra gondolni az elején, egyszerű feladatok, sok-sok pozitív megerősítéssel. Ha ez nagyjából már megvan, ingerszegényebb környezetben engedelmes és szívesen hajtja végre az utasításaidat, kialakult egy erősebb kötelék közted és a kutya között, akkor el lehet kezdeni fokozni az ingereket és bevezetni a tiltást. Ha esetleg labdás a kutya, akkor meg lehet próbálni, hogy figyelmet kérsz tőle, feladatba rakod (üljön le és közben nézzen a szemedbe) és megpróbálod úgy elgurítani mellette a labdát, hogy nem megy ki a feladatból, rád figyel (ez tesztnek is jó, ha egy élettelen guruló tárgyat nem tud figyelmen kívül hagyni az utasításod ellenére, akkor a macskáról sem fogod tudni még letiltani). Persze itt is fokozatosan kell, nem kell, hogy büntetésként élje meg, ha sikerül neki a feladat, akkor pedig nagy dicséret. Ha nem labdás ugyanezt kajával is lehet gyakorolni, de a legjobb lenne ha mégis valamilyen zsákmányszerű dolog lenne, amit megtanul figyelmen kívül hagyni.

Ha ez megvan, más helyzetekben már engedelmesen viselkedik a kutya, akkor el lehet kezdeni az összeszoktatást a macskával, itt is szép fokozatosan, először csak nagyon rövid időre, felügyelet mellett, jó lenne ha az első hónapokban tudnátok szeparálni őket valahogy. Szerintem egyébként egyáltalán nem lehetetlen, tényleg az a lényeg, hogy a kutyát kontroll alatt tudd tartani, nem mondom, hogy legjobb barátok lesznek, mert lehet mindkét állatnak olyan tapasztalatai, berögződései vannak, ami miatt egymáshoz nem fognak úgy kötődni, de az a fontos, hogy hozzád kötődjenek és a másikat megtűrjék.

Az egészen más, hogy rajtatok érzi a macskák szagát, mintha az ő területén, az ő közvetlen közelében vannak a macskák, az sokkal nagyobb inger (ez fordítva is igaz, a macskának sem elég, hogy érzi a kutya szagát rajtatok), de szerintem az jó, hogy úgy érkezik oda a kutya, hogy a macskák már ott laknak nálatok, érzi, hogy ők ide tartoznak, nem pedig betolakodók.

5-ösnek! A macska nem zsákmányállat (a hörcsög, a törpenyúl meg a ló az), nem is úgy kommunikál, reagál, mint egy zsákmányállat és ahogy írtad is, az is előfordulhat, hogy a macska támad a kutyára, főleg, hogy kölykei vannak egészen valószínű, hogy megpróbálja megvédeni őket a kutyától, szóval erre is nagyon oda kell figyelni, ráadásul a macska sokkal függetlenebb állat, nála nem lehet elérni, hogy kizárólag a te kérésedre ne bántsa a kutyát, maximum megszokni tudja, hogy itt van ez a kutya, amelyik nem bánt. Ezért kell az, hogy a kutya annyira meg legyen nevelve, hogy már az első pillanattól kezdve annyira kontroll alatt tudjátok tartani, hogy ne érezze a macska veszélyesnek a jelenlétét és ezért kell hosszú ideig csak felügyelet mellett összeengedni őket.


Egyébként hol lennének tartva az állatok? A macskák bent vannak? Mindegyiket megtartanátok? Gondolom a tacsit sem csak kinti kutyának hoznátok el, ezért fontos, hogy tudtok-e a lakásban szeparálni.

2020. szept. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindhárom macskát megtartjuk, nem hiányoztak, de el mégsem kergethetem őket, és ha már itt vannak, akkor legyenek rendesen ellátva. Nálunk kint vannak az állatok, de biztosítva van nekik egy fűthető nyári konyha.
2020. szept. 27. 15:30
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Úgy, hogy a kutyával azt kell megértetned, hogy a macskák a "falka" része, melynek csúcsán te állsz, azaz a te védelmedet élvezik. A kutyát minden olyan közeledésben meg kell akadályozni, letiltani, amit a macskák nem akarnak. Nem kergetheti stb. A cicáknak mindig legyen lehetőségük olyan magas helyre menniük, ahol a kutya nem éri el őket.

Tehát a lényeg, hogy a kutya engedelmeskedik-e neked, ha igen, tiltani kell a macskákról.

Ha nem, akkor előbb ezt kell elérned, hogy a kutya elfogadjon vezetőnek és szót fogadjon.

2020. szept. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

9-ewsnél a pont. Kézbe veszed a macskát, olyan magasságban, ahol a kutya még nem éri el, és elmagyarázni a kutyának, hogy a macsó a védelmed alatt áll. De ehhez valóban neked kell a vezérnek lenned.

Én is a tavasszal hoztam a kétéves kan német juhászomnak egy játszótársat.

[link]

2020. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!