Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám evés után teljesen...

A kiskutyám evés után teljesen be pörög, harapdál, rohangál, hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint egy hete van velem, nagyon jó kiskutya a nap nagy részében. Már hallgat a nevére, magamhoz tudom hívni, le ül, le fekszik és pórázon is jön utánam, de nem tudok vele mit kezdeni miután evett vagy sokat játszott. Nem tudja magát kontrollálni és harapdál, ha rá szolok sem használ sot néha meg vissza is ugat. Azt szoktam csinálni, hogy sikitok h faj, rá szolok, át vezetem a jatekaira de egy idő után annyira izgatott h semmi nem használ. Akkor fel ülök az ágyra ahova nem tud feljönni, ignoralom. Egy két ugatas nyuszögés után lefekszik. Jó ez amit csinálok? Idő kell csak neki még vagy valamit nem jól csinálok?
2020. szept. 28. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Tökéletes amit csinálsz, ugyanis a negatív megerősítés is megerősítés. Amúgy annyira ne hanyagold evés után, csak próbáld keretek közé szorítani ezt a dolgot - az én kutyám is ilyen, csak már egy éves. :) de mindig evés után egyből játszani szeretne :)
2020. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez szuper hír, csak elég kellemetlen mikor belem harap, ha meg el húzom a kezem rám is ugat. És kicsit csalódással elem meg, hogy hiába csinálom amit kell úgy ezem nem működik, mert egy idő után újra harapja a lábam meg ugat rám.
2020. szept. 28. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármikor amikor Neked nem tetszik amit csinál, harap, durvul, akkor csináld azt, amit a múltkor: vond meg a figyelmed tőle. Fordíts hátat, menj ki, ne foglalkozz vele, rá se nézz. Nem másnapra ugyan, de rájön majd az összefüggésre ha következetes vagy. Én is így neveltem a baromi nagy németjuhászom és tökéletesen működik. :)
2020. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elso harapas utan azonnal kelj fel es menj el onnan. Hagyd ott.
2020. szept. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Kellett egy kis megerősítés hogy jó úton járok. Az én kutyusom pici termetű, de a fogacska ugyan úgy éles. Egyébként már sokszor próbálja kontrollálni a harapást remeg is az állkapcsa h próbál finoman harapni csak néha be durvul aztán akkor amit ér azt harap.
2020. szept. 29. 05:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!