Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutyákkal van...

Szuka vagy kan kutyákkal van a több "gond"?

Figyelt kérdés
2020. szept. 29. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
első mert az menstruél
2020. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Ivartalanítás!

A szuka tüzel, a kan jelöl. Felesleges szaporulat nem kell. Ótvar szapisból van elég, te ne legyél az. Ivartalanítással megoldva.

2020. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk mindkettő van (mindenki ivartalanítva), egyikkel sincs több gond, mint a másikkal.

Ivarosan mindkettővel lehet szívni (a szuka tüzel meg ellik ha úgy van, a kan jelöl meg elszökik, stb), de felelős gazda úgyse tart úgy kutyát, nem hiszem hogy nagy jelentősége lehet.

2020. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3%
tilos ivartalanítani
2020. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

#4

Ezt hogy érted? :D

2020. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Nekem szuka van de apuéknak kan kutyájuk van. Ha ivartalaníttatod a szukát akkor nem lesz vele gondod valószínűleg, meg ahogy én tapasztaltam kedvesebbek és ragaszkodóbbak is. Apuék kan kutyája meg egész nap 0-24-ben hágja a plüss állatokat otthon és egész más a természete, mondjuk ez ivartól függetlenül minden kutyára igaz. Mindenesetre én csakis szukát tudok elképzelni magam mellé.
2020. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
A kanok általában hajlamosabbak egymást egyből ledominálni illetve jelölni. Viszont mindkét viselkedésforma nevelhető, kezelhető. A szukák karaktere pedig lágyabb. De ez mind általánosítás, az én szukám pl makacs, számára beleállni egy harcba se jelentene gondot. Nekem kan-szuka párosom van, abszolút jól működnek együtt. A kan volt az első, másodiknak is kant szerettem volna, de a szuka kutyám viselkedése jobban tetszett kölyök korában.
2020. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Volt kan kutyám, most egy szuka van, ugyanaz a fajta. Utóbbival sokkal egyszerűbb. A kan kutyámnak nagyon nehéz természete volt, bizonytalan domináns volt amit nagyon nehéz volt kezelni főleg, hogy nem ragaszkodott hozzánk, nem érdekeltük különösebben hanem elvolt magában, kajával sem lehetett motiválni. Inkontinenciális probléma is volt vele, minden stresszhelyzetben bepisilt. Mindent támadásnak vett és őrjöngött mindenre IS. A hasát nyírni kellett kb hetente mert hosszúszőrű lévén gyakran összepisilte magát.

A szuka nagyon nyugodt, határozott és önálló kutya de sokkal fegyelmezettebb, sokkal jobban figyel ránk, sokkal jobb az összhang vele 1 év alatt mint az előző kutyánkkal volt egy kutyaélet alatt. Keresi a társaságunkat, most is itt alszik mellettem a kanapén, bújik, ragaszkodik. Csendes, kiegyensúlyozott, nem ugat ha nem muszáj de hajlamos a hisztire.

Összességében nem vagyok biztos abban, hogy ezek amiatt vannak mert az egyik fiú a másik meg lány de érdekes mindenesetre, hogy ugyanazon fajtájú két kutya között milyen hatalmas különbségek vannak.

2020. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A szuka kutyák jellemzően nyugodtabbak,elfogadóbbak.Ebből kifolyólag könnyebben is tanithatóak a kan fajtársaiknál.(persze ez fajta függő is,mindent elsősorban ahhoz mérünk,majd nemhez,végül egyedhez)

Ha egy nyugodtabb,bújósabb,kedveskedőbb társat keresel akkor általában szukát veszel magadhoz.Azok simulékonyabbak.Kis hercegnők.

Náluk az ivar sem okoz különösebb jellem gondot.Annyi,hogy ők tüzelnek,ezt mint egy nőnél időközönként el kell viselni,ha nincs ivartalanitva.Vérzik,tüzelő bugyit kell rá adni és kan riasztót kell venni,nem szabad/illik olyan helyre vinni,ahol van vagy lesz később több kan kutya,mert ha nincs ott a te kutyád akkor is össze ugranak az ott maradt szaga miatt.Városban sokat számit,a szukás gazdiknak vannak külön kis iratlan szabályai amit illik betartani.


A kanok inkább a játékos,pörgős,energia bombák.Persze őket is lehet simogatni,dögönyözni,valamelyik kifejezetten szeret a gazdi mellett pihenni is,de lényegesen aktivabbak és mozgékonyabbak egy szukánál a nap többi részében.

Az ivaros egyedek hajlamosak dominánsan viselkedni nem csak más kutyákkal,de a családtagokkal,gazdival szemben is.Ez egy örökös harc a dominálásra hajlamos kanoknál,főleg tüzelő időszakban (tavasz,ősz többnyire) be-be próbálkoznak,játszák a nagy fiút.Ha nem kezeled ezt abban a pillanatban utána kezdheted előről a szocializációs tréninget,mert a többi kannal,és a körülötte lévőkkel is ugyan úgy el fogja játszani az 'én vagyok a főnök,vagy kapsz' játékot.

Egyszóval ők ilyen szempontból sokkal problémásabbak,egy kis vérzést és kan elzavargatást kibirsz,megoldhatsz,de (szerintem) az örökös trónok harca a házadban a saját kutyád ellen több gondot okoz.


Ivartalanitva is meg vannak a különbségek,de mindkét úgymond hátránytól megszabadulsz (tüzelés,dominancia)

2020. szept. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Nekem kan német juhászom van és egy szuka pocsim. Ivartalanított mind a kettő.

Sztm egyikkel sincs nagyobb "gond", ivartalanítank kell.

2020. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!