Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni? Kutyások mi...

Mit lehet tenni? Kutyások mi a véleményetek erről? (bölcsöde kutyapisi esete).

Figyelt kérdés

Kisebb városban élünk, ahol minden nap egy bölcsöde mellett vezet el az utunk munkába és óvodába menet. A bölcsöde bejárata mellett a kerítés épített, úgy fél méter magas zsalutégla alapról kezdődik a kerítésrács. Az alja, az épített rész olyan szinten végig van pisilve, hogy a járdán is csorog végig. Nem kis mennyiségben, ha odaszárad akkor is ott a nyoma, ugye. A gyerekkel inkább kerülünk egy picit, hogy ne kelljen a pisi folyamon átkelni.

Biztos, hogy kutyások művelik, rendszeresen arra sétáltatnak, megjegyzem a kakit sem szedik fel, 20 centis hurkák vannak a járdán is.

Szerintetek mit lehet tenni ezügyben, milyen jogi intézkedéseket lehet eszközölni?- önkormányzat felé be lett jelentve nem történt semmi.

A kutyások egy része szerint neki ehhez joga van és örüljek, hogy nem a lábamra csinálja. Kutyatartók szerintetek rendben van, hogy valaki bölcsi bejárata mellé viszi a kutyáját pisilni?- és tényleg én lihegem túl?


Köszi.



#kutya #pisi #jogi intézkedés
2020. szept. 29. 14:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Ez undorító. Kutyás vagyok de engem ugyanúgy zavarnak ezek a dolgok.

Nem állatok vagyunk,hogy szarba és pisibe éljünk.

Nálunk ugyanez a helyzet,sőt volt,hogy a bicikli pótkereke egy jó nagy adag szarba ment bele az óvoda bejáratánál mikor vittem a gyereket. Hát mit ne mondjak...

Én szólok ha látom,hogy valaki nem szedi fel,illetve én magam is kulturáltan sétáltatok.

Sajnos észt és igényességet nem lehet csak úgy kapni,pedig elkelne pár embernél.

2020. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy a kakit nem szedik össze, az nem normális, viszont a kutya pisi nyomtól a járdán semmi baja nem lesz a gyerekednek. Fényképezd le, amint valaki szedi fel a piszokt, és jelentsd fel!
2020. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
67%

A kakit illene összeszedni.

A pisit nem egészen értem, egy pillanat alatt odajelöl a kutya, kíváncsi vagyok te hogyan akadályoznád meg. :D Azzal amúgy sincs gond szerintem.

Nem hinném, hogy bárki "oda viszi a kutyáját pisilni", egyszerűen egy kerítés a járda mellett, betalálják a kutyák - pláne ha az egyik elkezdi, akkor utána az összes le fogja pisilni.

Majd lemossa az eső, ez legyen a legnagyobb gond.

(Nincs kutyám)

2020. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Ja még az lemaradt,hogy ezt a közteresek figyelik és büntetik,de hogy pontosan mikor és merre járnak azt nem tudom.

Érdemes többször is jelezni a jegyző felé.

2020. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Én soha nem szoktam engedni hogy ilyen helyekre pisiljen és meg is tanulta. Az eszem megáll nekem is amikor látom, hogy az autó kereke telibe van hugyozva. Az hogy néha előfordul ilyen mert nagyon kell neki hát istenem van ilyen. De hogy minden egyes alkalommal oda csináljon az igenis a gazdi hibája.
2020. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
40%

A pisitől ugyanúgy el lehet kapni betegséget, tessék utána nézni.

Már van rá oltás is amit gondolom nem mindenki adat be.

Illetve mi az,hogy nem lehet megakadályozni? Nem viszem arra,vagy rövidre fogom az ovinál.

2020. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%

#6

Ha "rövidre fogod" akkor elzáródik a húgycsöve, vagy mi? :D

2020. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%

Azt olvastam, hogy Japanban egyebkent mindenki visz magaval egy uveg vizet es ha pisilt a kutya lelocsolja tiszta vizzel a gazdi. Igy is lehet kulturaltan pisiltetni.

Nekem kan kutyaim vannak. A belvarosban elek, VII. kerulet. Sehol egy fa, egy kis fu, a legkozelebbi fuves kutyazos terulet majdnem 20 perc seta. Addig nem fogja a kutya tartogatni, plane nem a kanok. Nekem is elegem van es nem szivesen csinalom ezt, de hova pisiljen a szerencsetlen? Egyikuk mar 10 eves mult, vissza sem birja tartani sokaig. Kakit mindig felszedem kivetel nelkul. Uzlet bejaratat, biciklit, autot, motort, jatekot, stb nem hagyok soha lepisilni. Tudjak is, hogy csak a falat szabad es igyekszem arra vinni oket, ahol nem nagyon van forgalom. Nyilvan, ha lenne a kozelben legalabb egy kicsi kis fuves resz, oda vinnem oket eloszor. Hidd el a kulturalt varosi kutyasok igyekeznek ezt elkerulni es nekik is ugyanolyan kellemetlen. Amugy a legrosszabb, amikor uzletbol kipakolt arukat is hagynak a kutyaknak lepisilni, na az mindennek a teteje, az ilyeneket en is utalom.

2020. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%

1. Hajléktalanok is pisilnek, szarnak összevissza, sőt, nem hajléktalan férfiak is szoktak utcán vizelni, ha épp ott jön rájuk a szükség, nők ritkábban tesznek ilyet. Ha van kamera, akkor vissza lehet nézni, ha nincs, akkor nem lehetsz 100%-ig biztos benne, hogy csak kutyák csinálják.


2. Az én kutyám füves területet keres dolgát végezni, ritkán fanyalodik a betonra, illetve pisilni sem szoktam engedni a betonon, a kutyaürüléket meg összeszedem, ha szilárd állagú, ha folyós, akkor meg lemosom, de ezt rendszerint tudom, és akkor úgy készülök sétához is, hogy legyen nálam víz.


3. A pisit nem lehet összeszedni, ezt csak akkor lehet elvárni, ha az utcán pisilő emberek is lemossák, összegyűjtik, felitatják maguk után. A kutya mellesleg szagra pisil, emberi pisit is szaglássza, és felülpisili, ha a gazdi nem szól rá, hogy oda ne.


4. Fűre ráengedem ovi/bölcsi mellett is, kivéve, ha valahol ki van táblázva, hogy oda ne vigyük a kutyát, táblázzátok ki, tegyetek ki kamerát. Az önkormányzat sem fog ennél többet tenni, nincs elég ember, hogy járőrözzenek, ami persze engem is bosszant, mert én is belefutok aknákba, természetesen sose az lép bele, aki cseszik összeszedni.

2020. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%

Én nem hagyom a kutyáimat, hogy házfalat, kerítést vagy virágágyást pisiljanak, szerintem parasztság. A fákat vagy csak random a füvet szokták jelölni.


A kakit is mindig összeszedem, mert otthagyni szintén parasztság. Szerintem nálatok is az van, hogy egy-két ember nem szedi csak, ha utánnaszámolsz, az napi 2-3 kaki/kutya, amit ha nem takarít el senki, egy hét alatt sok összejöhet.

2020. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!