Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya rám teszi a lábát,...

Ha a kutya rám teszi a lábát, az mindig a dominancia jele?

Figyelt kérdés
Minden tekintetben én vagyok a vezér. De amikor olyan "bújós", szeretetre éhes napja van, amikor minél nagyobb felületen akar érintkezni velem, néha átkarolja a lábamat a mellső tappancsával. Ez is a rangsorbeli változás kísérlete?

2020. szept. 29. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem, a kutyád csak kedves veled.
2020. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%
Dominancia jel. Tor a vezersegre. Lehetsz akarmilyen jo vezer,ha dominans a kutyad es allandoan probalkozik.
2020. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak szeret téged, és azon a napon mégjobban szüksége van rád. Gondolj bele. Az embereknek is van olyan napjuk ikor jobban szükségük van valakire.
2020. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Van külömbség a kettő között. Azt állítani, hogy ez a dominancia jele, olyan mint azt állítani, hogy a farokcsóválás az öröm jele. Tehát lehet, de nem biztos. Például a farokcsóválás jelenthet izgatottságot, frusztrációt is. A kutyák játék közben is egymásra teszik a lábukat.

Az anyakutya gyakran hátrafekszik és úgy játszik a kicsinyeivel. Mégsem a kicsik a vezérek.

A kutya testbeszéde nem egy - egy jelből áll. Egyszerre többféleképpen jelez, így egy jelzés önmagában nem mindig jelenti ugyanazt. A te esetedben ez szerintem csak figyelemfelhívás, hogy foglalkozz vele. Ezt is többféleképpen jelezheti.

2020. szept. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sajtoslány ***** válasza:
100%
Nem
2020. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!