Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támadó nagy testű kutya ellen...

Támadó nagy testű kutya ellen van esélye egy 70-80 kilos erős embernek? Hogy védheti meg magát, hogy szedheti le magáról a kutyát?

Figyelt kérdés
Önvédelemből mit lehet tenni? Kés ér valamit?

2020. szept. 29. 22:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Inkább szólj valakinek ha az úton van, biztos nem csak neked okoz gondot. De azért nem kell rögtön megszúrkálni..🤦‍♀️
2020. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Én inkább kutyariasztót javasolnék, hogy ne jusson a támadó kutya testközelbe. Leszedni leszedheted magadról, de addigra valószínűleg súlyos sebeket szereznél. Jobb kitérni a támadás elől, megelőzni azt.


Sajnos sok felelőtlen gazda van, felénk is akad olyan akinek a neveletlen németjuhásza átugrál a szomszédok kertjébe, a saját udvaruknak támadt rá egy három éves gyerekre. Szerencsére apuka észen volt, el tudta zavarni a kutyát mielőtt tragédia lett a dologból


Ami a védekezést illeti: Ha biciklivel vagy mondjuk, magad és a támadó állat közé fordíthatod azt. Ha gyalogosan, akkor én (volt rá példa sajnos) a hátizsákot, táskát emelném magam és a kutya közé, hogy inkább abba harapjon mint belém. Egyszer el is kapta a karomat egy ilyen "felelős gazdi" jól nevelt kutyája: azt úgy úsztam meg hogy nem elrántottam a karom, hanem belenyomtam a kutya pofájába, az ettől lazított a fogáson- ki tudtam szabadítani a karom, és erősen a kutya orrárra verni, aki bekábult ettől némileg. Közben üvöltöttem a gazda után, hogy szedje le rólam a kutyát.amit az meg is tett.


A sztorihoz hozzátartozik, hogy egyik felelőtlen gazda sem lett megbüntetve mert nem tartotta telken belül a kutyáját. Sajnos sok elvakult kutyabolond ül az önkormányzatoknál is akik az emberek biztonságát leszarják ha kutyás ügyben kéne intézkedni. Ami a kést illeti: nem ajánlom, durván bevadulhat a kutya a fájdalomtól. Azt a marhaságot, amit sok helyen ajánlanak, hogy feküdj a földre, húzd össze magad ha nagy testű kutya támad rád megintcsak nem ajánlom, mert ha a földre kerülsz, tényleg esélyed se lesz védekezni.

2020. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Gázspray.
2020. szept. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Van esélye, de sérülés nélkül nehezen uszná meg, ha a kutya teljes erőből nekitámadna.
2020. szept. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Az előző ilyen kérdésnél ki lett tárgyalva.


Önvédelemből bármit tehetsz állat ellen.Amit szükséges megtenned vele szemben teheted is,tedd is.Inkább te intézz el valamit minthogy később másokat is megsebezzen,gyerekeket netán meg is öljön egy örjöngő elszökött dög.

Ha sok a kóbor kutya érdemes szúró/bökő eszközt vinned.A spray nem ér semmit!Legtöbb esetben jobban felhergeled azzal,hogy lefújtad.


Ellenben magadat (és a kutyádat,ha van) előre be tudod fújni kutya vagy kan riasztóval.Valamelyik kutya ellen működik,valamelyik ellen nem.

Esetleg ultrahangos kutyariasztókat lehet a ház kapuja köré kitenni,kertbe vagy a közelébe nem mennek úgy be,vannak riasztásként használható éles hangú kutya sipok is.

2020. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 vantel ***** válasza:
41%

Olyan agresszív kutyával amelyik minden jel nélkül megtámadna még soha sem találkoztam! Ha ilyen lenne akkor az már küzdelem az életért, kés,pisztoly,szemkinyomás,gége törés...

Legtöbb kutya támadás menekülő kapálózó ember viselkedés után történik.

Prédává válik az ember.

Van egy félős kutyám ami félelmetesen néz ki. Fajtájánál fogva fületlen farkatlan,nagytestű.

Aki meglátta elkezdett menekülni és belőle is előjött a vafász.

Szerencsére ilyedelmen kívül más gond nem lett.

Kés helyett képezd magad, tanuld meg a kutyák nyelvét!

Ez a leghatásosabb!

2020. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
"Olyan agresszív kutyával amelyik minden jel nélkül megtámadna még soha sem találkoztam!" Szerencsés vagy. Én igen. Az adott kutya konkrétan saját területének kezel két utcányi területet, a gazdi meg tesz rá hogy az utcán cselleng a kutya.
2020. szept. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
Késsel nagy esélyed lenne, de csak akkor használd, ha szószerint az életedet véded tőle. Egy kis harapás miatt nem kell megölni egy kutyát, mert ha késsel védekeznél, nagy eséllyel elpusztulna az eb. Én mikor sétáltam külterületen, ahol sok tanya volt. Nagy testű mérges kutyák szaladtak ki, egyikük követett, és nagyon ugatott is. Egy jókora botot sikerült találnom, és azzal könnyen el tudtam zavarni.
2020. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
"Kis " harapás?
2020. szept. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

'Egy kis harapás miatt nem kell megölni egy kutyát'


Majd,ha jól seggbe harap egy nem ezt fogod mondani.Amúgy is,mi az,hogy egy kis harapás miatt nem kell megölni? És,ha az a kis harapás legközelebb a torkodon landol mert felborit?

Ne mondj már ilyen baromságokat.Amelyik kutya harap annak pusztulnia kell.Vagy te ölöd meg,vagy amint befogják elaltatják,mert veszélyes.Nagyon helyes! Talán nem önmagától lett olyan amilyen,de inkább vesszen egy kutya minthogy valakinek baja essen.

Ráadásul nehogy azthidd,hogy ha kiszökik egy kutya akkor az majd egy bokáig érő csupabunda veszedelem lesz.Dehogy! Legtöbb esetben pont a legrosszabb óriás testűek szöknek ki,akik ellen egy fegyvertelen fiatalnak,nőnek,gyereknek esélye sincs.Talán még egy jól megtermedt férfi is komoly sérüléseket szerez mondjuk egy Kuvasztól.

Ha egy nagy hegyes fogsor harap ott nem kis harapás van.Imádkozhatsz azért is,hogy ne idegszálat vagy valami fontosat harapjon át,mert akkor egy életen át rossz lesz utána a végtagod is.

Komoly dolog egy harapás,látszik,hogy még sosem támadott meg kutya..

2020. szept. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!