Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes-nagy méretű fekhelyeke...

Közepes-nagy méretű fekhelyeket hol mossatok? Hogy tartjatok tisztan?

Figyelt kérdés

Van egy 90 cm-es kerek pluss fekhelye a kutyamnak.

Viszont csak apu munkahelyen tudjuk mosni, mert ottani mosogep nagyobb.


Viszont mikor megrendeltem nem gondoltam hogy ennyire problemas lesz, es itthon nem tudom kimosni :D


Mosodaba nem lehet kutyas cuccokat vinni. Gondolkodtam hogy eladom es veszek masikat. De viszont mindegyik nagyobb fekhellyel ez lesz a problema.


2020. szept. 30. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha más nincs, akkor kézzel a kádban. Egyébként nedves porszívó lenne az ideális, amivel a kárpitokat és szőnyegeket szokták tisztítani.
2020. okt. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Mosoda.

Itt nem is merült fel sose, hogy ne lehetne állat tárgyait mosni.

Vannak több féle mosók is, amelyiknél be kell adni és érte mész vagy van amelyiknél te teszed be az egyik gépbe, beindítod úgy ahogy neked kell és addig csinálsz valami mást a környéken ameddig készül. Aztán ha kész a szárítás is vissza mész érte, kivett azonosítóval viheted a cuccod.

2020. okt. 1. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
Sehogy!
2020. okt. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként mi okból kell azt olyan sűrűn mosni? Nekem eddig 2x kellett. Egyszer sáros lett egyszer pedig véletlenül botláskor bele borítottam egy pohár fantát.

(azóta új van, melegebb kellettnm)

Kocsi kézi porszívójával tisztítom ki a szőrt belőle és körülötte. Nem mosom feleslegesen,kutya szaga van,lesz is. Mert kutya alszik benne.

2020. okt. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Mi pont ezért csináltunk inkább a kutyának fekhelyet, ő is nagytestű és elegem lett abból, hogy a boltokban kapható igazán jó, puha anyagú fekhelyek sem mindig lehúzható cipzárral készülnek ráadásul elég borsos áruk van ahhoz képest, hogy nem lehet tisztítani normálisan.


A mi homemade fekhelyünk így készült:

Vettünk egy 10cm vastagságú szivacsot kárpitostól (2x2m-es darab került 10.000-be, a kutya fekhelye kb 80x60cm, a maradékból a kerti bútorhoz csináltunk ülőpárnát hasonló módon), de bármi jó lehet alapnak, akár egy ikeás nagypárna is, ami kicsit keményebb vagy puhább, a kutya preferenciáitól függően :)

Ezt beborítottuk egy olcsó műbőr anyaggal (ha jól emlékszem I love textil boltban vettem 490ft/m-ért), aminek az előnye, hogy teljesen vízhatlan, annyira műanyag az egész, így minden héten egyszer ezt le tudom mosni simán a kádban, kényelmesen lezuhanyozom, átmosom szappannal, igazából ha megfelelően van varrva bele is állíthatom a vízbe, a szivacs nem nedvesedik át.

És erre csináltunk puha, plüss anyagokból huzatokat , ezeket váltogatjuk kb. heti rendszerességgel, amikor új "ágyat" húzok a szivacsra akkor mosom le a műbőrös anyagot is. Így, hogy két réteg van maga a szivacs egyáltalán nem koszolódik, nem büdösödik, több éve használjuk, nekünk ez így bevált és mondom, nem is volt egy nagy költség, szerintem összességében olcsóbban kijöttünk, mintha boltban vettünk volna egy hiperszuper fekhelyet, ha van olyan a családban, aki jól tud varrni szerintem megéri rászánni az időt :)

2020. okt. 1. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Hát ..

Én alulra tettem egy csúszásgátlós rongyszőnyeget(pár100 ft volt valami euros vagy ilyesmi boltba, már nem tudom), aztán föléje meg 2 db nagypárnát, amit felhuzatolok vagy pedig egy vastag paplant összehajtva, és lepedővel betekerve(ami a huzatot szimbolizálja itt).

2020. okt. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Nekunk nagyparna van a kutyanak ,de jon hozzamk az agyba aludni 😂

A nagy parnajat a 9 kg-os mosogepemben kimosom.



Az agymatracunk Muborrel van behuzva es szeles ragasztoval rogzitve.(Ugraskor,maszaskor a kormei elobb utobb kiszakitjak. Kb 1-2 honapot bir egy ilyen😂)

2020. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


5os ez nagyon jo tipp! :)


Azert kell surun, mert van mellette egy idos kutyam is aki bele szokott fekudni es van mikor becsurizik almaban. Nem minden napos. De azert alapjaraton legalabb havonta egyszer szeretem kimosni a cuccaikat. De ha belepisil ilyenkor akkor nyilvan nem fogom hagyni hogy a pisis fekhelyen aludjanak. Kutyaszaga nincs. Kutyaimnak sincs kutyaszaga.

Inkabb koszolodik.

2020. okt. 3. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!