Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem jo a vegyes etetes?

Miert nem jo a vegyes etetes?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallom hogy ne etess vegyesen, (hus-tap kombinacioval) de azt sose mondjak miert.Csak annyit hogy mas a felszivodasi ideje, az miert baj? Husnak meg a zoldsegnek is megis egyutt eszi a kutya.

Valaki megindokolna nekem?



2020. okt. 1. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

A táphoz gyengébb sav kell, a húshoz erősebb.


Van amelyik kutya bírja, de van amelyik egyáltalán nem

2020. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ha szep a szore, aktiv, jo a vegtermek es osszessegeben okes tole a kutya akkor lehet igy etetni? Komolyabb baj nem lesz tole?
2020. okt. 1. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Ez a "vegyes etetés nem jó" az itthoni BARF-osok között terjedt el, azzal szokták indokolni, hogy más a táp és a nyers hús emésztési ideje. Na de a csirke és a marhahús emésztési ideje is eltér, ezen logika alapján ezeket sem lenne szabad etetni együtt, mégis sokan teszik.

Az én véleményem szerint túl van lihegve ez az egész, ha az adott kutya emésztése, aktivitása, végterméke, vérképe rendben van, akkor etesd nyugodtan így, semmi baja nem lesz tőle.

2020. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
A Barfban is különböző dolgokat adsz pl zöldség, hal, belsőség, csont... Ezeknek mind más az emésztési idejük. Én pl azért etetek vegyesen mert így változatosabb az étrend, a kutya se unja el, mégis jó kondiban van. A vegyes etetéssel semmi baja nem lesz a kutyának, csak ugyanúgy mint a barfnál kell vérképet kérni hogy egyes anyagokat ne tolj túl, másokból meg ne legyen hiány. Azt más csak halkan jegyzem meg hogy kíváncs lennék sok tápos kutya vérképére, hiszen náluk azért ritkaszámban ellenőriznek ilyesmit. Pedig egy rossz táp ugyanannyira lehet káros mint egy rossz barf
2020. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az emésztési idő miatt mondják (bár tény, hogy ilyet is olvastam), hanem a sav miatt. Állítólag a táphoz átáll a kutya szervezete a kevesebb savtermeléshez, mert ugye annak megemésztéséhez nem kell annyi,mint a nyershez. Véleményem szerint pedig ha egyszer olyan a kutyák emésztőrendszere, hogy képes a nyerset sok savval feldolgozni, akkor ez nem változik meg azért,mert kevesebb savval emészthető tápot kap.
2020. okt. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, a középkorban, amikor az emberek is csak ünnepekkor jutottak húshoz, hogyhogy nem haltak ki a macskák és a kutyák. A BARFról nekem nagyon negativ a véleményem. Egy kutyát sem láttam még, akinek gond lett vonla a vegyes etetés. Most az a trendi, hogy adjunk nekik lazacolajat, bárányszivet, miközben a média és a net is mindenhol azt zengi, hogy akkora túlfogyasztásban élünk, felzabáljuk a bolygót, hogy a tudósok szerint 2050-re kipusztulhatnak a lazacok az óceánokból. Nehogymár lazacolajon kelljen egy kutyának élnie..
2020. nov. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!