Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel bélelitek ki a kutya házát?

Mivel bélelitek ki a kutya házát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 9 éves belga juhászom, aki nem nagyon szeret a házban lenni. Maximum kaja után 1 órát elszunyókál, aztán menne ki.


A kutyaházba szalma nem opció, mert baromi allergiás és kb mindentől vakarózik. Van hőfüggöny a házon, vannak bent szőnyegek, pokrócok. De télen az átnedvesedik, mert simán elfekszik a hóban vagy sétálgat a szakadó esőben.


Jól jönne pár tanács.


2020. okt. 1. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Vastag hungarocell
2020. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
29%
Szalma
2020. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Semmi baja nem lesz amúgy, lazán kibírja. Nekem télen a legnagyobb mínuszokba a tacskóm lépett le valami kóbor eb után, el is tévedt. 3 nap a hóban, -5 -10 fokban kóborolt, s semmi baja nem lett. Pedig annak vékonyabb a bundája.
2020. okt. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy nem lesz, csak már öregszik, féltem az ízületeit. Meg most is össze van kuporodva a házban, látszik hogy jól esne neki a meleg, de bent nem hajlandó megmaradni hosszútávon.
2020. okt. 1. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Forgács,hungarocell, rá egy cserélhető textil.
2020. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Én magam építettem a kutyám házát, méretre, egy lépcső alá. Raklap az alapja, lefestettem, taszítsa a vizet. Erre nikecellt raktam, arra lefestett OSB lapot, a kutya szerintem szétrágta volna a nikecellt :) Az oldalfalak is OSB+nikecell, kívül belül leburkolva új linóleummal, az OSB lapok is lekezelve, ne nedvesedjenek be. A linóleum új, a mintája miatt úgy néz ki, mintha kőből lenne a kutyaház. A talajtól a raklap alap+szigetelés miatt elég messze van a kutyaház alja, meg egy lépcső alatt van, védettebb helyen, nem olyan hideg, nem vizesedik fel, én szívem szerint nem raknék a kutyaházba semmit, de párom pár párnát, plédet mindig berak ha én kiszedem akkor is... Van min vitakozni :) A kuyának két téglát odarakok lépcsőnek, meg a bejárata köré kb 15 cm-es szélfogót építettem körbe, a atetjére meg kijjebb lógó linóleum borítást, az esőtől védje a bejáratot kissé... Biztos melegebb a kutyának, hogy van benne pléd/párna (csak nappal van kint ha nem vagyunk otthon), én néha kiszedem a ruhákat és szárogatom, szerintem ha vizesen/havasan bemászik a kutya, odaolvad és nem tud kiszáradni.
2020. okt. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Mi a lehullott faleveleket tettük bele, próbaként. Nem gondoltuk volna, de nagyon szereti! Teljesen jók bele tudja fészkelni magát, épp csak a feje látszik ki. A szalmát tavaly kikotorta, de ez most úgy tűnik, hogy bevált.
2020. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Száraz diófalevél. Távol tart minden bogarat, jó illatú lesz tőle a kutya :).


Száraz időben szedem fel, kb 3-4 zsákkal. Egyszerre egy fél/1 zsáknyit teszek be, kb 40cm vastagon. A kutyám imádja :)


És nem bomlik, nem porlik szét hamar.

2020. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!