Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak, ha...

Milyen kutyát válasszak, ha gimnazista vagyok és csak délután tudnék vele foglalkozni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és szeretnék egy kistestű kutyát. Most fogunk panelba költözni, ezért mindenképpen benti kutya lenne. Reggel egy rövid sétára tudnám levinni és délután meg este több ideig sétáltatni. Napközben sajnos elég sokat lenne egyedül a kutyus, mivel általában 8 órám van. Ezekkel együtt milyen fajtát ajánlotok? Egész életemben volt kutyus mellettem, de ő lenne az első saját kutyám. Menhelyről vagy tenyésztőtől ajánlanátok inkább?

2020. okt. 1. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Fajtát mondani nem tudok. De ha lesz kutyád szerintem mindenképp menhelyről.
2020. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kicsibarany ***** válasza:
49%
Yorki, kedves kutyus, aránylag kicsi a mozgásigénye.
2020. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

A menhely nagyon jó döntés hisz 2 állatot mentesz meg.

Fajták közül én ezeket ajánlom:

Tacskó, Shih Tzu, Mopsz, Francia bulldog, Törpespicc, Havanese, Bichon Frisé, Olasz agár, Palotapincsi.

Ezek közül szerintem bármelyk megfelel.

2020. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Ha esetleg van konkrét elképzelésed vagy vágyad a fajtáját illetően akkor tenyésztőtől vegyél mindenképpen, és akkor biztosan azt kapod amire befizetsz.


Viszont ha ilyen szempontból mindegy akkor nyugodtan menj be a legközelebbi menhelyre, egy kis keverék is nagyon fog örülni hogy végre otthonra találhat.


Én a betegességük miatt túlzottan nyomott orrú vagy hosszú hátú, rövid lábú kutyàkat nem javasolnék. Sajnos a testfelépítésük miatt sok gond lehet az ilyen kutyákkal.


Nem tudom mennyire jelentene gondot a kozmetikázás de mondjuk valami bichon vagy ha nem baj a makacs terrieres jellem, yorkie, westie. Esetleg egy kisebb testű agár, whippet, kis olasz agár, ők meglepően lusta kutyák.

2020. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Ha párév múlva elköltözöl, mi lesz vele? Ha egyetemre mész és koleszba?
2020. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Plüss.
2020. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Menj be egy menhelyre és mondd hogy egy kistestű nem aktív kutyát szeretnél. Garantálom hogy lesz legalább 3-4 neked megfelelő kutyus.
2020. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Bármilyen kistestű kutyus jó lehet, szerintem fogadj örökbe felnőtt kutyát. Ők már nyugodtabbak, nem kell annyit mozgatni mint egy kölyköt. A sétáltatás mellett kell neki szellemi munka is, ha tanítasz dolgokat az is lefoglalja. A lényeg hogy gondold át, akkor is vinni kell sétálni ha kint szakad az eső vagy nagyon hideg lesz, sár van stb! Lehet h ugatós lesz.. a szüleid beleegyeztek? Ők tudják anyagilag vállalni az orvosi költséget, rendes eledelt, esetleg helyetted sétáltatni ha te nem tudod?
2020. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Semmit, mert utána az egyetemen, vagy a gyárban fogsz szívni, és nem lesz rá időd!
2020. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom, a család azért tudna segíteni, gimnazistaként nem egyedül tartod el magad.

Én a menhelyet ajánlom és felnőtt kutyát, akár fiatalt, akár időset, és érdemes olyan helyről nézelődni, ahol a kutyák ideiglenes befogadóknál tudnak lenni.

Nekem is mentett kutyám van és idinél volt. Felnőttként került hozzám. Már szobatiszta volt, már nem volt lutri a mérete (egy kicsit nőtt, de nem sokat, lehet, hogy kicsit fiatalabb, mint amennyi a saccolás alapján), mivel idinél volt, egy kicsit a szocializációja is megkezdődött. Az előélete miatt volt vele meló, de nagyjából lehetett tudni, milyen a személyisége, aktivitása. Már ivartalanítva került hozzám, így ezzel sem volt gondom, én amúgy is ivartalanítottam volna, nem vagyok tenyésztő, és mivel szuka kutya, könnyebb is, hogy nem kell tüzeléskor figyelni, nem kell lemaradnunk kutyás rendezvényről, ha pont tüzeléssel esne egybe.

Idősebb mentett kutyák már kevésbé aktívak az életkoruk miatt is, és megszépíthetitek az utolsó éveit/hónapjait, fiatalabb felnőtt mentett kutyák között lehetnek aktívabbak, ez fajta- és egyedfüggő, viszont tovább lehet veletek.

2020. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!